Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA prezentuje"

Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy prac plastycznych pt.: "Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA prezentuje". Uroczyste otwarcie wystawy, która mieści prace młodych twórców, odbędzie się 11 czerwca /we wtorek/ o godz. 18.15 w restauracji AfreeKANA. Autorzy rysunków, obrazów i grafiki tworzą w pracowni małżeństwa Miry i Jacka Kostyłów, w sosnowieckim Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA".

Wiosenne spotkanie za sztuką

Na blogu pracowni możemy przeczytać: "Dlaczego nigdy nie powstaną dwie identyczne prace, tworzone przez dwie różne osoby w oparciu o ten sam układ przedmiotów w naturze? Decydującą rolę odgrywa tu ekspresja malarska, niepowtarzalna, jak charakter pisma. Malując, z czasem można popaść w manierę, będącą wynikiem naśladownictwa lub upraszczania złożonej natury do efekciarskiego schematu. Nie grozi to dzieciom, dlatego ich szczere obrazy podziwiają profesjonalni artyści."

Wiosenne spotkanie za sztuką

Na wystawie obok dziecięcych martwych natur i przedstawień z wyobraźni galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych prezentuje także przeróżne prace młodzieży i dorosłych. Wszystkie powstały w ciągu ostatniego roku w sosnowieckiej pracowni Państwa Kostyłów, którzy deklarują:
- W naszej pracowni dzieci nie nauczą się "Jak zrobić baranka z plasteliny i pop cornu", ponieważ takie ćwiczenia plastyczne rozwijają płasko, bo tylko manualnie. W "WYTWORNI" dzieci najczęściej rysują i malują przy sztalugach. Obserwacja i zapis natury w formie obrazu rozwija przestrzennie - intelektualnie i manualnie, uczy postrzegania całości i detalu, uwrażliwia na piękno. Dorośli i młodzież doskonalą u nas swoje umiejętności rysunku i malarstwa studyjnego. Tylko tyle i aż tyle. Zapraszamy do oglądania wystawy w sosnowieckiej KANIE, bo przecież po to właśnie powstały te rysunki, obrazy i grafika, w których, jak w lustrze, odbija się wrażliwość autorów.

Wiosenne spotkanie za sztuką

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w restauracji AfreeKANA w budynku Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu.

WSTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 30 sierpnia 2013 r.

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

24. "Karuzela marzeń"

25. "Wyspa łagodności"

26. "Sosnowiec - moje nowe miasto"

27. "4Photo i Przyjaciele"

28. "Kolor w roli głównej"

29. "Cisza w kamieniu zaklęta"

30. "Zima w obiektywie"

31. "Bytomskie spojrzenia"

32. "Wiosenne spotkanie za sztuką"

33. "Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA prezentuje"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail