Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Zatrzymać chwilę miłości"

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na inaugurację sezonu kulturalnego 2011/2012. Już 14 września o godzinie 17.00 wernisażem wystawy malarstwa Wiesławy Michalskiej pt. "Zatrzymać chwilę miłości", galeria KANY rozpocznie kolejny cykl wydarzeń kulturalnych.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Wiesława Michalska - dziś emerytowany nauczyciel i wychowawca, już w dzieciństwie przejawiała talent plastyczny. Z początku niepozorne kreski przeobraziły się w dojrzały charakter malarski, nadając jej pracom głębię. Różnobarwne oleje zwracają uwagę starannym i pieczołowitym doborem kolorów, tematyką oraz kompozycją. Autorka chętnie inspiruje się naturą, sięga także po portret. Każdy obraz, bez względu na swoje rozmiary, jest wykonany z równym zaangażowaniem. Wystawa "Zatrzymać chwilę miłości" pomieściła malarstwo Artystki z różnych okresów jej życia. Odwiedzający wystawę będą mogli przyjrzeć się z bliska twórczemu charakterowi obrazów, odkryć co w przeszłości i obecnie "gra w duszy" Malarki.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

- Od najmłodszych lat szłam śladem wzruszeń artystycznych. Moje pierwsze prace objawiły się w pamiętnikach - były to kolorowe rysunki i krótkie wierszyki. Moim pierwszym obrazem był "Autoportret"- ukazujący młodą dziewczynę w zielonej sukience, a do niego tematycznie powstał wiersz pt. "Zielona Sukienka" i tak się zaczęło - mówi Wiesława Michalska i dodaje:
- W swojej twórczości malarskiej posługuję się techniką olejną, czasem pastelą i akwarelą. Z wielką pasją maluję pejzaże, mówiące o zmianach zachodzących w przyrodzie o różnych porach roku. Stosuję wszystkie kolory tęczy.
W obrazach Wiesławy Michalskiej mało jest czerni. Jedynie, by podkreślić lub zaakcentować myśl, Artystka posługuje się ciemnymi barwami. Stąd też z jej malarstwa tryska pozytywna energia, a świat przedstawiony na płótnie pełen jest optymizmu.
Dotychczas Autorka, należąca do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Uroczysty wernisaż wystawy "Zatrzymać chwilę miłości" połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Towarzyszyć mu będzie oprawa artystyczna w wykonaniu Bożeny Związek, Marii Bablok, Miro Witka, Konrada Bilskiego i Grzegorza Kozy. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z Autorką prac. W AfreeKANIE nie zabraknie także gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail