Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

Czas otwarty
Gdy twórczość jest drugą naturą

Już 3 września (piątek) o godzinie 17.00 w galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych w sosnowieckiej KANIE odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego sezonu artystycznego. Mini galeria sztuki w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, wernisażem wystawy "Czas otwarty" rozpocznie trzeci już rok swojej działalności.

Czas otwarty

Będzie to szczególne wydarzenie dla naszej galerii i wszystkich autorów prezentowanych prac, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego (STKZD). Wystawa ukaże przekrojowo szeroką działalność twórców amatorów, rzucając zupełnie nowe światło na pojęcie piękna, poczucie estetyki sztuki bliskiej każdemu z nas.

Czas otwarty

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego skupia miłośników sztuki, którzy z pasją oddają się rękodziełu, rzeźbie, malarstwu, haftowi, fotografii, literaturze, czy muzyce. W czasie wystawy "Czas otwarty" w KANIE będzie można zobaczyć wybrane przez lokalnych Autorów dzieła z różnych dziedzin sztuki, wykonane różnorodną techniką. Nie zabraknie pasteli, akrylu, malarstwa olejnego, haftu i fotografii artystycznej, które przeniosą odwiedzających wystawę do świata baśniowego pejzażu, fantazyjnej rzeczywistości, przywodzącej na myśl błogie chwile.

Czas otwarty

Wystawa "Czas otwarty" gościła już w licznych ośrodkach i centrach kultury w regionie: w bibliotekach, muzeach, domach kultury. Każdej odsłonie twórczości członków STKZD towarzyszy oprawa muzyczna. Każda wystaw jest także idealną okazją do spotkania z poezją.

Czas otwarty

Wernisaż w galerii KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych będzie połączony z premierową prezentacją wydawnictwa pt. "Czas otwarty". Ta zbiorowa praca ukazuje twórczy dorobek blisko sześćdziesięciu członków Stowarzyszenia. Wszyscy to mieszkańcy regionu, którzy w różnych momentach swojego życia wkroczyli na ścieżkę sztuki.

Czas otwarty

Wśród Autorów prezentowanych prac znaleźli się m.in. Irena Wiltoszyńska, Helena Musiał, Krystyna Kozłowska, Henryka Orzeł, Teresa Wiekiera, Halina Kwiatkowska, Maria Francuz, Małgorzata Musiał, Zofia Cencek, Teresa Orłowska, Wojciech Skórka, Mariusz Religa, Andrzej Musiał, Mirosław Lipski, Józef Machowski, Krzysztof Zięcik i wielu innych.

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA w budynku Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, przy ulicy Legionów 10. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorami prac. W AfreeKANIE nie zabraknie gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WSTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 1 października 2010 r.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail