Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych

Rozwiń skrzydła - przyjdź na wernisaż!

Powiew lata w listopadowym pejzażu
Dwa ciepłe spojrzenia - malarstwo Krystyny Broncel i Jolanty Tondys - Nasiłowskiej

Już 7 listopada (piątek) o godzinie 18.00 w naszej galerii sztuki KANA ART - Manufaktura Sztuki Młodych odbędzie się wernisaż prac artystycznych malarek Krystyny Broncel i Jolanty Tandys-Nasiłowskiej. Prezentują one dwa zupełnie odmienne ujęcia, dobrze znanych w świecie sztuki, motywów: pejzażu, portretu, natury. Ciepłe i kontrastowe zarazem zestawienie zasługuje na uwagę miłośników sztuki, artystów i amatorów.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

Choć eksponowane dzieła są jedynie skromną częścią bogatego dorobku Artystek, pozwalają doskonale poznać klimat ich twórczości. Autorki obrazów prezentowanych na wystawie "Dwa ciepłe spojrzenia" pozostają pod urokiem świata, który je otacza. Każda z nich czyni to w sobie właściwy sposób. Interesujące jest zestawienie ze sobą tych dwóch malarskich światów, które tak ze sobą kontrastują.

WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych

Krystyna Broncel prezentuje agresywną plamę, malarka lubi kontrastowe zestawienia kolorów i nasycone barwy, choć znajdziemy tu również obrazy bardziej stonowane w kolorystyce. Odmienny świat miękkiej plamy i harmonii koloru to akwarele Jolanty Tondys-Nasiłowskiej. Autorki łączy jedno: swoją pasję malarską rozpoczęły realizować już jako dorosłe kobiety. Jako amatorki, co często same podkreślają, osiągają w malarstwie zaskakująco dobre rezultaty. Ta wystawa będzie prawdziwym powiewem lata w listopadowym pejzażu Sosnowca.

WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych

Komisarzem wystawy jest mgr Mira Kostyła, na co dzień prowadząca sosnowiecką pracownię Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA. To właśnie tutaj szlifuje się talent uzdolnionej młodzieży. Studio przygotowuje także absolwentów szkół średnich do rozpoczęcia studiów na kierunkach artystycznych.

WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorkami prac. W AfreeKANIE nie zabraknie gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych

Wystawa potrwa tylko do 28 listopada.

WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych

Galeria sztuki zajmuje hall na pierwszym piętrze budynku naszego Centrum. Każda ekspozycja ma charakter kolejnej Odsłony.

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail