Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

Rozsmakuj się w sztuce!
Przyjdź na wernisaż!

Z potrzeby oswojenia rzeczywistości
"Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

Już 8 grudnia (wtorek) o godzinie 19.00 w galerii sztuki KANA ART - Manufaktura Sztuki Młodych odbędzie się kolejny wernisaż prac artystycznych. Tym razem swoje grafiki i malarstwo zaprezentuje Sosnowiczanin, artysta - plastyk, Maciej Nowacki. Prace Autora gościły w różnych ośrodkach kulturalnych w kraju i poza granicami Polski. Choć malarstwo i grafika, które będzie można oglądać w galerii KANY są jedynie niewielkim fragmentem twórczości Autora, pozwalają uzyskać ogląd dorobku malarza.

Maciej Nowacki - malarstwo i grafika

- Moja twórczość wynika z potrzeby oswojenia rzeczywistości, jest sposobem wyrażania jej bogactwa i różnorodności, a także, a może przede wszystkim - grą, zabawą formami. Pragnąc wypowiedzieć się w sposób możliwie pełny, nie zakreślam ram swojego plastycznego języka. Oprócz klasycznych technik malarskich, rysunku, grafiki, których możliwości staram się w pełni wykorzystać, próbuję ich łączenia, melanżu, aby wzbogacając warsztat formalny, przyciągnąć uwagę Widzów - wyjaśnia i zachęca do kontaktu ze sztuką Maciej Nowacki.

Maciej Nowacki - malarstwo i grafika

- Ta wystawa prezentuje dwa bieguny twórczości Nowackiego. Z jednej strony widzimy harmonijne, utrzymane w mrocznych barwach obrazy i plakaty, pełne zadumy nad światem, odchodzącym powoli w zapomnienie. Drugi biegun to ekspresyjne abstrakcje, które artysta stworzył, bazując na silnych kontrastach barwnych. Prace wpisują się w nurt, który nazwałabym Śląsko-Zagłębiowską Szkołą Malarswa i Grafiki" - mówi o wystawie jej komisarz, Mira Kostyła, na co dzień prowadząca sosnowiecką pracownią Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA. To właśnie tutaj szlifuje się talent uzdolnionej młodzieży. Studio przygotowuje także absolwentów szkół średnich do rozpoczęcia studiów na kierunkach artystycznych.

Maciej Nowacki - malarstwo i grafika

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samym Autorem prac. W AfreeKANIE nie zabraknie gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 29 stycznia 2010 r.

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail