Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych

Tego jeszcze nie było!
"Strefa 19" w KANIE

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza na wystawę grafik komputerowych autorstwa Dariusza Kocurka.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

Autor prac - mysłowiczanin, obecnie mieszkający i pracujący w Katowicach, jak sam o sobie mówi, jest samoukiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Zajmuje się z prawdziwą pasją grafiką komputerową, malarstwem olejnym i akrylowym oraz fotografią. Zainteresowanie grafiką komputerową przejawia od początku lat 90. Większość jego prac oscyluje wokół fantastyki i horroru.

Strefa 19 w KANIE

Artysta współpracuje z polskim i holenderskim fanclubami Stephena Kinga oraz z kilkoma wydawnictwami (Prószyński i S-ka, Albatros, Jaguar), dla których projektuje okładki o tego typu tematyce. Wiele z jego wytworów to inspiracje muzyczne. Jego prace publikowane były w polskich i zagranicznych czasopismach. Ma na koncie kilka wystaw krajowych oraz wystawę grafik komputerowych w Holandii.

Strefa 19 w KANIE

Dotychczas prezentowaliśmy w naszej galerii głównie prace olejne, akwarele, czy fotogramy. Tym milej nam jest móc gościć w KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych, grafikę komputerową. Zapraszamy serdecznie do odwiedzin rzeczywistości pełnej magii, pobudzającej wyobraźnię, zapierającej dech. Autor zafascynowany literaturą Stephena Kinga często czerpie z twórczości pisarza.

Strefa 19 w KANIE

Prawdziwym źródłem inspiracji twórczej dla Darka Kocurka okazała się siedmiotomowa saga pt. "Mroczna Wieża". To właśnie tutaj należy się doszukiwać przewrotnego tytułu wystawy "Strefa 19". Fantastyczno - baśniowe światy Darka Kocurka urzekają niesamowitą, przyciągającą wzrok kolorystyką, melancholijnym nastrojem oraz dyskretnie przedzierającymi się z głębi emocjami. Rzeczywistość wykreowana przez Kocurka wywiera tak silne wrażenie, że odbiorcy grafik zaczynają snuć marzenia, by choć na chwilę przenieść się do tego, jakże kuszącego świata.

Strefa 19 w KANIE

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18.00. Będzie on połączony z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samym autorem prac.

Strefa 19 w KANIE

Wystawę grafik komputerowych pt. "Strefa 19" można oglądać w galerii sztuki KANY
od 20 kwietnia do 30 maja br.

WSTĘP WOLNY!

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail