Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych

"Śląsk z nieba"
Pierwszy raz w Sosnowcu

Wydaje Ci się, że znasz swoje miasto i region tak dobrze, że niewiele może Cię zaskoczyć? Zapraszamy zatem do spojrzenia na te dobrze znane i często odwiedzane miejsca z nowej, innej perspektywy.
Przyjdź na wernisaż i zobacz zielone połacie Śląska, centra miast, zabytki i pomniki przyrody, fabryczne molochy, swoją małą ojczyznę z lotu ptaka!

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W naszej galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już 18 marca (środa) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż nietuzinkowej wystawy pt "Śląsk z nieba", w czasie której zostaną zaprezentowane unikatowe i niepowtarzalne fotogramy autorstwa Janusza Moczulskiego - fotografika, pilota samolotowego, dziennikarza.

Śląsk z nieba

Artysta przedstawia w swoich pracach wyjątkowe ujęcie zakątków regionu, dokonując przeglądu lokalnego kolorytu przez lasy, łąki, lokalne zabytki po centra miast. Oko obiektywu podąża za biegiem rzek, śledzi przechodniów, tropi i demaskuje fabryczne molochy. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie te niezwykłe fotogramy powstały w... powietrzu. Ich Autor z wielkim wyczuciem gra światłem i cieniem, igrając z kolorami. Właśnie ta wielobarwna mozaika tematów, tak nam bliskich, lecz ukazana z nieznanej dotąd i niedostępnej przeciętnemu śmiertelnikowi perspektywy, nie pozwala przejść obok prac obojętnie.

Śląsk z nieba

Ekspozycja "Śląsk z nieba" to tym wartościowsze przedsięwzięcie, że akcentuje walor ekologiczny. Jej Autor od lat specjalizuje się w fotografii lotniczej. Został wyróżniony nagrodą "Ekologia w obiektywie". Choć wystawa "Śląsk z nieba" jest prezentowana od 2002 roku, pierwszy raz gości w Sosnowcu.

Śląsk z nieba

Wernisaż wystawy będzie połączony ze spotkaniem z drugim miłośnikiem przestworzy, Cezarym Orzechem - dziennikarzem, redaktorem, publicystą, meteorologiem, laureatem nagrody "Błękitne skrzydła", twórcą "Podniebnych opowieści" i "Trójwymiarowej prognozy pogody" na antenie Radia Katowice.

Śląsk z nieba

W czasie wernisażu Autor fotogramów wręczy uczestnikom egzemplarze swoich prac. Do rąk Gości trafią również albumy pt. "Uskrzydlony Śląsk", autorstwa Cezarego Orzecha. Wernisaż będzie połączony z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA.

Wystawa fotogramów "Śląsk z nieba" potrwa do 17 kwietnia.

Wstęp i udział w wernisażu - WOLNY!

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail