Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych

Bo tworzyć znaczy żyć
36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

Już 29 września (wtorek) o godzinie 19.00 w galerii sztuki KANA ART-Manufaktura Sztuki Młodych odbędzie się wernisaż inaugurujący kolejny sezon artystyczny. Galeria KANA Art na rozpoczęcie drugiego roku swojej działalności zaprezentuje prace malarki, Miry Kostyły na co dzień prowadzącej sosnowieckie Studium Sztuk Plastycznych WYTWORNIA. Na wystawę o przewrotnym tytule "36,6" składają się: autorskie malarstwo, rysunek i plakat, prezentujące różne nurty i dowodzące różnych źródeł inspiracji.
Autorka prac jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach z dziedziny projektowania graficznego, brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, z których najbardziej ceni sobie udział w XX Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach 2007 r.
- Wypowiadanie się na dwuwymiarowej płaszczyźnie to dla mnie coś naturalnego, jak życie - stąd tytuł wystawy "36,6". Główną jej częścią jest malarstwo. Nigdy nie będzie ono dla mnie czymś łatwym. Każdy obraz to nowy świat, który wymaga ode mnie całkowitego skupienia, bo tylko wtedy mogę odczytać jego wewnętrzną logikę. Mam nieodparte wrażenie, że jestem narzędziem, które doskonali się wraz z upływającym czasem, wypełnionym pracą - mówi Artystka.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

Jej twórczość kusi wielobarwnym malarstwem, błyskotliwym plakatem i pełną wrażliwości kreską rysunku. Nie ma tu nic tuzinkowego, choć samą tematykę zaczerpnięto z codzienności. Warto jednak zwrócić uwagę w prezentowanym fragmencie twórczości Miry Kostyły na przedmiot zainteresowań: to nie ludzie, ani otaczające ich otoczenie wydają się być inspirujące dla Autorki, ale ludzkie emocje i motywy ich postępowania. Stąd portret nie jest portretem, a studium martwej natury nie dokumentalizuje rzeczywistości. Wszystko to sprawia, że w galerii KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych 29 września o godzinie 19.00 nie powinno zabraknąć żadnego miłośnika sztuki i człowieka wrażliwego na otaczający go świat.
Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA w budynku Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samą Autorką prac. W AfreeKANIE nie zabraknie gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 27 listopada br.

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail