Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

Twórczość to Ich drugie "ja"

Czas otwarty
Poplenerowa wystawa prac Artystów
Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na uroczystą inaugurację poplenerowej wystawy prac Artystów Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Już 10 listopada (w środę) o godzinie 17.00 w mini galerii KANY odbędzie się wernisaż kolejnego cyklu wystawy "Czas otwarty". Prezentowane tym razem prace są efektem plenerowych zmagań członków STKZD.

Twórczość to Ich drugie 'ja'

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego nie jest programową grupą artystyczną, stąd twórczość ta jest bardzo różnorodna, ukazuje to, "co komu w duszy gra". Rozmaitość daje się zauważyć w zakresie technik - dominują akwarele i pastele, używane chętnie zarówno przez profesjonalistów, jak i artystów amatorów. Zróżnicowanie widoczne jest również w tematyce, choć zauważyć można i cechy wspólne. Motywy pejzażowe, odpowiednio skomponowana martwa natura, rzadziej portret, bywają dla Twórców Stowarzyszenia tak źródłem inspiracji, jak i efektem pracy.

Twórczość to Ich drugie 'ja'

Artyści Stowarzyszenia często nie tylko dokumentują atrakcyjne motywy architektoniczne, ale przede wszystkim uwydatniają ich niedostrzegalne na co dzień piękno. Tym samym, Artyści ci, tak często ukazujący dające się łatwo zidentyfikować otoczenie, dają świadectwo przywiązania do regionu, z którego pochodzą i jego kultury.

Twórczość to Ich drugie 'ja'

Wernisaż w galerii KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych będzie połączony z prezentacją publikacji pt. "Czas otwarty II - Zagłębiowskie ślady Kazimierza Wielkiego", dofinansowanej przez Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Starostwo Powiatu Będzińskiego. Promowane wydawnictwo jest drugą częścią, znanego już Czytelnikom, "Czasu otwartego". Kolejna część cyklu jest dowodem, że Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego konsekwentnie realizuje program kulturalny i wydawniczy, którego celem jest między innymi rejestrowanie dokonań lokalnych Twórców, działających na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Na łamach publikacji Stowarzyszenie prezentuje Artystów, wśród których znalazły się zarówno osoby z dużym dorobkiem literackim, jak np. Krystyna Borkowska, jak i poeci w środowisku literackim mniej znani, natomiast z powodzeniem prezentujący swój dorobek artystyczny na różnych spotkaniach kulturalnych. Zaliczają się do nich: Urszula Góra, Barbara Marzec, Irena Wiltosińska, czy Robert Gałuszka.

Twórczość to Ich drugie 'ja'

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorami prac. W AfreeKANIE nie zabraknie gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy. Wystawa potrwa do 30 listopada 2010 r.

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail