Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Dwa kroki w wyobraźnię"

Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy prac Artystów Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego pt. "Dwa kroki w wyobraźnię". Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się 5 kwietnia (we wtorek) o godzinie 17.00. W jej czasie zostaną zaprezentowane najnowsze prace lokalnych twórców, zrzeszonych w STKZD.

Dwa kroki w wyobraźnię

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego to organizacja pozarządowa powstała z myślą o regionalnych twórcach w każdym wieku, którzy przejawiają talent w różnych obszarach. Swoje miejsce w stowarzyszeniu znaleźli amatorzy malarstwa i rzeźby, fotografii, grafiki, rysunku i haftu. Twórcy Kultury Zagłębia Dąbrowskiego nie zamykają się też na poetów, muzyków, pisarzy. Choć większość z członków stowarzyszenia nie ma kierunkowego wykształcenia - stąd mówią o sobie twórcy amatorzy - są znani, a ich nazwiska rozpoznawalne w środowisku. Poza tym, że tworzą w dużej dowolności, ukazując "co komu w duszy gra", starają się łączyć pokolenia. Do udziału w wystawach twórczości swoich członków STKZD zaprasza młodzież, często sami Artyści odwiedzają szkoły. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z poezją i jej twórcami, a całość zyska oprawę muzyczną w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.

Dwa kroki w wyobraźnię

W czasie najbliższej wystawy "Dwa kroki w wyobraźnię" Autorzy zaprezentują prace powstałe w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Pojawi się malarstwo, grafika, fotografia i haft artystyczny, a nawet płaskorzeźba. Przez twórczość Artyści amatorzy wyrażają swój punkt widzenia rzeczywistości, prezentują swoje tęsknoty, inspiracje, zdradzają własną receptę na codzienne bolączki. Motywy twórczości są tak różne, jak sami Autorzy: pobrzmiewają tu echa krajobrazu, pojawia się wielobarwny pejzaż i martwa natura. Czasem portret, innym razem kompozycje z natury. Wszystko kusi kolorem i formą, zapraszając do świata wyobraźni twórcy. Aby go lepiej poznać, wystarczy postawić jeden krok i przyjść na wernisaż oraz drugi, by poddać się niezwykłemu działaniu sztuki.

Dwa kroki w wyobraźnię

W czasie wystawy swoje prace zaprezentują m.in.: Irena Wiltosińska, Krzysztof Zięcik, Mirosław Lipski, Adam Śmietana, Helena Musiał, Ewa Wilaume-Pielka, Wiesława Michalska, Barbara Marzec, Anna Szymaszek, Maria Gil, Dariusz Zawiązalec, Andrzej Musiał, Wojciech Skórka, Zofia Cencek, Maria Francuz, Halina Kwiatkowska oraz wielu innych.
Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorami prac.

WSTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 29 kwietnia 2011 r.

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail