Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Pejzaż - zapach ziół"
KANA zaprasza na wernisaż!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na pierwszy w Nowym Roku, wernisaż wystawy malarstwa pt. "Pejzaż - zapach ziół", autorstwa Adama Śmietany, który odbędzie się w dniu 12 stycznia /środa/ o godzinie 18.00 w budynku KANY.

Pejzaż - zapach ziół

Autor prac mieszka i tworzy w rodzinnym Sosnowcu. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i krajobrazowym. Nie stroni też od martwej natury, chętnie utrwala kwiatowe kompozycje, zatrzymując ich ulotną świeżość. Obok malarstwa, Adama Śmietanę zajmuje rysunek. Najchętniej tworzy ołówkiem, piórem, węglem, olejem, akwarelami i pastelami. Rzadko maluje na płótnie, częściej na płycie pilśniowej lub tekturze. Swoje prace często oprawia w stare stylowe ramy, okiennice, a nawet szuflady, co gotowemu już obrazowi nadaje niepowtarzalny wyraz.

Pejzaż - zapach ziół

To taki paradoks, który idealnie wpisuje się w misję galerii KANY: prace lokalnych twórców trafiają do nas, by Ci przestali je skrywać w zakamarkach mieszkań i biurek, by mogli pokazać publiczności i przezwyciężyć własną nieśmiałość, zyskując szansę na promocję swojego talentu. Nie dość, że obrazy Adama Śmietany wychodzą z szuflad i zdobią galerie - one przychodzą do galerii z całą szufladą!

Pejzaż - zapach ziół

Autor z równym oddaniem co malarstwu poświęca się rzeźbie. Dłubie w drewnie lipowym lub olchowym, przeważnie postacie świętych. W rękach Artysty kawałek suchego drewna nabiera wartości rzeźby ludowej.

Pejzaż - zapach ziół

Adam Śmietana prezentuje swoje prace od 1999 roku. W tym czasie gościły one w kilkunastu ośrodkach kultury, galeriach, muzeach, a nawet cieszyły oczy hotelowych gości. Prace sosnowiczanina brały udział w aukcji charytatywnej w 2002 r. w Sali Kongresowej, prowadzonej przez Roberta Korzeniowskiego. Adam Śmietana wystawia swoje malarstwo i rzeźbę indywidualnie, ale nie ucieka też od wystaw zbiorowych. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego i laureatem wielu nagród. Ten pracownik kolei po godzinach pracy nie tylko maluje i rzeźbi.

Pejzaż - zapach ziół

Zbiera również antyki, starą porcelanę, zegary. Hobbystycznie... gotuje według starych receptur.
Wszystkie pasje Autora subtelnie przejawiają się w obrazach, które zaprezentujemy w czasie wernisażu. "Pejzaż - zapach ziół" to wystawa, obok której trudno przejść obojętnie.

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA w budynku Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samym Autorem prac. W AfreeKANIE nie zabraknie także gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.
WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail