Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"
KANA zaprasza na wernisaż!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Anny Szymańskiej i Edwarda Trzaskalskiego pt. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie", który odbędzie się w dniu 22 lutego /wtorek/ o godzinie 18.00 w naszym budynku.

Pejzaż - zapach ziół

Najbliższa wystawa to wspólna inicjatywa dwojga znajomych, którzy, choć różnie postrzegają świat, mają wspólną pasję - malarstwo. Źródła ich inspiracji są różne, temat i sposób jego ujęcia także, różne są ich losy, lecz talent i zamiłowanie malarskie sprawiły, że wspólnie zawitali w galerii KANY. Autorów łączy też rodzinne Zagłębie. Tu mieszkają, tu założyli swoje własne rodziny, pracowali i wychowali dzieci. Choć czas nie szczędził w młodości wolnej chwili, teraz, po wielu latach przerwy chętnie oddają się młodzieńczej pasji.

Pejzaż - zapach ziół

Anna Szymańska i Edward Trzaskalski - bo o nich mowa - przedstawią w czasie wystawy "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie" wybrane prace, pozwalające spojrzeć na twórczość Artystów przekrojowo. Pojawią się olejne tryptyki Anny Szymańskiej i jej pastelowe pejzaże, przywołujące na myśl śródziemnomorskie lato i jesień. Nie zabraknie także pastelu morskiego, który szczególnie chętnie uprawia Anna Szymańska. Będą też portret i pejzaż Edwarda Trzaskalskiego, nawiązujący do sielankowego krajobrazu. Wszystko zgodnie z inspiracją Autora - w ołówku, węglu, pasteli, akrylu i akwareli.

Pejzaż - zapach ziół

Artyści wcześnie odkryli swój talent, lecz do sztalugi powrócili po wielu latach przerwy. Edwarda Trzaskalskiego inspirowała już w dzieciństwie mama, z mistrzowską precyzją malująca olejne kwiaty na aksamicie. Anna Szymańska jest z kolei wzorem dla wnucząt, a zwłaszcza dla najmłodszej Glorii. Prace dziewczynki również pojawią się w galerii KANY. Artyści są amatorami, malują z wewnętrznej potrzeby wyrażania siebie. Poznali się w klubie osiedlowym "XIII Muz", gdzie tworzyli w sekcji plastycznej. Dziś Anna Szymańska pomaga wychowywać wnuki, a Edward Trzaskalski tworzy w pracowni malarstwa sztalugowego Romualda Korusa - cenionego, wysokiej klasy malarza i grafika - w Będzińskim Ośrodku Kultury.

Pejzaż - zapach ziół

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA w naszym budynku, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorami prac. W AfreeKANIE nie zabraknie także gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail