Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy pt. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence", który odbędzie się 30 maja (w poniedziałek) o godz. 17.00 w restauracji AfreeKANA w budynku KANY. W czasie wystawy swoje prace zaprezentują Artyści sekcji haftu Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Haft artystyczny - pracochłonną, czasochłonną i wymagającą dużego zmysłu artystycznego technikę ujmowania rzeczywistości szczególnie upodobały sobie Zofia Cencek, Maria Gil, Małgorzata Musiał i Maria Francuz. Wszystkie hafciarki działają w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie rozwijają swoją pasję i dzielą się doświadczeniem. Najwięcej swoich prac zaprezentuje Zofia Cencek. Ta emerytowana już nauczycielka najchętniej haftuje muliną, ściegiem krzyżykowym. Artystka pisze też poezję.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Różnorodna tematyka daje o sobie znać, tak w obrazach tworzonych igłą i nicią, jak i w liryce Autorki. Kolorowe krzyżyki tworzą pejzaże, układają się w rodzajowe scenki, oddają wizerunki wielkich Polaków. Również w pracach Marii Gil, Małgorzaty Musiał i Marii Francuz odnaleźć można różnobarwną martwą naturę, portret, uchwycony na tkaninie obraz polskiej wsi, czy bajkowe postacie. Choć Artystki posługują się jedną techniką, czerpią z podobnych tematów, choć od każdej hafciarki sztuka takiego wyrazu wymaga skupienia i zaangażowania, prace Autorek różnią się między sobą. Dostrzec można różny stopień ekspresji i emocji. Jednak każda praca cieszy oko, przykuwa uwagę, pozwala zatrzymać zapach wiosny. Co jednak najważniejsze, haft - metoda zdobienia tkanin znana już starożytnym - pozwala łączyć pokolenia, propagować tradycyjne rzemiosło i warsztat, uczy szacunku wobec pracy i czasu, nadając mu szczególną wartość.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

WSTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 2 września 2011 r.

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail