Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Krajobraz Polski"

Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na pierwszy w nowym roku wernisaż, który otworzy wystawę "Krajobraz Polski". Wydarzenie odbędzie się 10 stycznia, we wtorek o godz. 18.00 w restauracji AfreeKANA.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Tym razem nasza galeria zaprezentuje prace trzech Autorów: choć różnych i inaczej postrzegających rzeczywistość, różnie też o sobie mówiących, połączonych jedną pasją - fotografią. Monika Gruszewicz, Piotr Łatacha i Wojciech Skórka, bo o nich mowa, przemierzając Polskę, uzbrojeni w aparaty fotograficzne utrwalają napotkany krajobraz. I choć to właśnie krajobrazy Autorzy zaprezentują w galerii KANY, równie chętnie fotografują zastane obiekty, miejską infrastrukturę, czy budzące zainteresowanie twarze, chroniąc je od zapomnienia.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Monika Gruszewicz w fotografii upatruje początku swojej nowej drogi, ucieczki ku marzeniom, rozpoczęcia nowego życia. Piotr Łatacha fotografuje, by oderwać się od codzienności. Najchętniej uwiecznia na zdjęciach te miejsca i obiekty, które już niebawem przestaną istnieć. Z kolei Wojciech Skórka, jak sam o sobie mówi, to niestrudzony kronikarz rzeczywistości. Wzorując się na dawnych mistrzach fotografii takich jak Ansel Adams czy Edward Weston, stara się uchwycić niepowtarzalną ulotność mijającej chwili. Fascynuje go zarówno tworzenie nastrojowych pejzaży, jak i pełnych emocji ludzkich portretów, czy dokumentowanie zachodzących zmian w miejskim środowisku. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie oraz Stowarzyszenia Miłośników Fotografii przy Miejskim Klubie J. Kiepury w Sosnowcu.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

W czasie wystawy "Krajobraz Polski" Autorzy zaprezentują wybrane ze swoich prac, pokazujące urok kraju o różnych porach roku. Pojawią się nadmorskie pejzaże, widoki ze szczytów gór i leśne połacie. Wszystko utrwalone migawką aparatu.

Wernisaż wystawy "Krajobraz Polski" połączony będzie z poczęstunkiem w restauracji AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z Autorami prac. Wieczór umili akustyczna muzyka zespołu Sunset Strip.

WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail