Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Cisza w kamieniu zaklęta"
Zapraszamy na wernisaż wystawy!

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotografii Joanny Kawoń i Roberta Garstki pt. "Cisza w kamieniu zaklęta". Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się 13 listopada (we wtorek) o godzinie 17.00.

Autorzy zaprezentują w mini galerii KANY fotografie, przedstawiające zabytki z nekropolii regionu. Będzie można zobaczyć uwiecznione migawką aparatu nagrobki, często zapomniane i opuszczone, skłaniające do refleksji, głównie nad przemijaniem, grę światła i cienia, pomniki, obok których często przechodzimy obojętnie. Autorzy odkrywają cmentarne obiekty, jako pełnowartościowe zabytki, dowodząc jednocześnie szczególnej atmosfery miejsca.

Cisza w kamieniu zaklęta

Joannę Kawoń i Roberta Garstkę urzekła w starych nekropoliach magia spokoju, klimat tajemniczości oraz historia zamknięta w kamieniu. Autorzy, realizując temat odwiedzili różne nekropolie regionu, traktując je jako wyjątkowy plener. Dzięki temu fotografie utrwaliły ślady wydarzeń historycznych regionu sprzed ponad stu lat, losy wielu rodów, fragmenty życia mieszkańców - wyznawców różnych religii, zawody, jakie wykonywali, będąc tym samym nietuzinkową opowieścią o regionie i jego historii.

Cisza w kamieniu zaklęta

Choć w skład wystawy wchodzi jedynie część prac Autorów, pozwalają one spojrzeć przekrojowo na ich zainteresowanie fotografią. Joanna Kawoń - z zawodu rzeczoznawca majątkowy, fotografuje od 4 lat. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Fotografii przy Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Natomiast Robert Garstka - fotograf, dziennikarz, animator kultury, dokumentalista regionalnej historii, autor książki "Będziński pejzaż frasobliwy" oraz albumów fotograficznych "Dom wieczności" i "Przydrożni świadkowie wiary" jest współzałożycielem grupy fotograficznej Koń Trojański oraz Stowarzyszenia Via Arte. Autor jest również członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody Oddział Katowice. Robert Garstka został uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji "Miejsca pamięci w Będzinie".

Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA w budynku Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorami prac.

WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

24. "Karuzela marzeń"

25. "Wyspa łagodności"

26. "Sosnowiec - moje nowe miasto"

27. "4Photo i Przyjaciele"

28. "Kolor w roli głównej"

29. "Cisza w kamieniu zaklęta"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail