Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Karuzela marzeń"

Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy prac Ewy Monety i Ireny Wiltosińskiej - Malarek ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego pt. "Karuzela marzeń". Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się 6 marca (we wtorek) o godzinie 17.00. Ekspozycja stanowi jedną z inicjatyw warsztatów artystycznych 2012 r. pn. "Sztuka w oku czasu", organizowanych przez STKZD.

Karuzela marzeń

Autorki w galerii KANY zaprezentują swoje prace, powstałe w czasie realizacji twórczej pasji, w różnych okresach swojego życia. Obie Panie mieszkają w Zagłębiu Dąbrowskim. Tu pracują i tworzą. Ewa Moneta to absolwentka Instytutu Sztuki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz Oligofrenopedagogiki w GWSP w Mysłowicach. Jest nauczycielem plastyki, prowadzi zajęcia w klasami integracyjnymi i dziećmi, uczącymi się w Ośrodku Szkolno-Rehabilitacyjnym.

Karuzela marzeń

Malarka udziela się też jako wolontariusz w Świetlicy Socjoterapeutycznej "Tęczowy Parasol" w Będzinie, działającej w oparciu o Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Ewa Moneta traktuje twórczość plastyczną jako arteterapie dla dzieci z którymi się spotyka i jednocześnie dla samej siebie. Każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Maluje, przeważnie w technice olejnej, głównie kwiaty i pejzaże. Obrazy powstają szpachlą, z grubo nakładanej farby na płótno. Autorka zdobi również porcelanę i zajmuje się ceramiką. Efekty pracy Ewy Monety można było już oglądać na kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Karuzela marzeń

Z kolei Irena Wiltosińska swoje prace prezentowała podczas kilkudziesięciu różnych ekspozycji. Twórczość Autorki była wielokrotnie nagradzana w czasie regionalnych, ogólnokrajowych, a nawet międzynarodowych konkursów. Ta mieszkanka Dąbrowy Górniczej reprezentuje m.in. Pracownię Malarstwa Sztalugowego i Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia przy Ośrodku Kultury w Będzinie. Artystka pasjonuje się rzeźbą w glinie, ale równie chętnie oddaje się malarstwu. Parce autorki powstają za sprawą farby olejnej, akrylowej, czy pasteli. Wiele z nich Irena Wiltosińska przekazała na aukcje charytatywne. Obrazy tej Autorki znajdują się u osób prywatnych w całej Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Uroczysty wernisaż połączony będzie z poczęstunkiem w klubie AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorkami prac.

WSTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 27 kwietnia 2012 r.

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

24. "Karuzela marzeń"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail