Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Wyspa łagodności"
Nowa wystawa w naszej galerii!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa Jolanty Wychowaniec pt. "Wyspa łagodności", która gości w naszym Centrum od 30 kwietnia.

Karuzela marzeń

Autorka, od lat związana ze Śląskiem i Zagłębiem, prezentuje w czasie ekspozycji swoje najnowsze prace oraz te, które pozwalają uzyskać wyobrażenie o twórczej drodze artysty. Olejne i akrylowe malarstwo Jolanty Wychowaniec oraz pastelowe szkice i rysunki stanowią jednocześnie zobrazowanie poezji Autorki. Malarka chętnie przelewa bowiem swoje myśli na papier, budując metaforyczny świat i kontemplując rzeczywistość. W ten sposób spod pióra Jolanty Wychowaniec wyszły tomiki poezji "W uczuć powodzi" oraz "Z płatkami róż i jaśminu", wydane przez internetowe wydawnictwo "e-bookowo". W swojej malarskiej twórczości Autorka chętnie obserwuje kolorowe szkło i stylizowane owoce. Na uwagę zasługują również poetyckie pejzaże Malarki, które również można oglądać w galerii KANY.

Karuzela marzeń

Jolanta Wychowaniec ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu im. T.G Szewczenki w Kijowie, studiowała także na Krymie. W duszy Malarki pobrzmiewa też muzyka. Między innymi z tego powodu Autorka była tłumaczką literatów i artystów m.in. Maryli Rodowicz i Daniela Olbrychskiego, podczas Dni Polskiej Kultury w Kijowie.

Karuzela marzeń

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 maja o godz. 17.00, ale już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń. Wieczór w towarzystwie Autorki uświetni program artystyczny. Uczestnicy poznają poezję Jolanty Wychowaniec przy akompaniamencie Andrzeja Czekajskiego.

WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

24. "Karuzela marzeń"

25. "Wyspa łagodności"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail