Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Sosnowiec - moje nowe miasto"
KANA zaprasza na wernisaż!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na ostatnią w tym sezonie kulturalnym odsłonę twórczości. Już 20 czerwca /w środę/ o godz. 18.30 odbędzie się wernisaż wystawy pt.: "Sosnowiec - moje nowe miasto", w czasie której zostaną zaprezentowane fotografie Klaudii Buchacz.

Sosnowiec - moje nowe miasto

Autorka, od czterech pokoleń Zagłębianka, urodzona w Sosnowcu, przez ponad 40 lat mieszkała w Dąbrowie Górniczej, lecz od roku może mówić o sobie "sosnowiczanka z wyboru". Od 20 lat, za pośrednictwem mikrofonu mówi ludziom, co dzieje się za ich oknem. Klaudia Buchacz - rocznik 69, jest bowiem dziennikarką radiową, która dzięki newsom jest bliżej... Bliżej wydarzeń, miejsc i ludzi. To właśnie tętniące serce miasta stało się inspiracją dla Autorki. Z aparatem przemierza krok po kroku zarazem główne arterie handlowe, jak i zapomniane wąskie uliczki, zagląda migawką aparatu do miejskich bram i na place, gdzie bawią się dzieci lub straszy szarość codzienności. Chętnie przechadza się wśród miejskiej zieleni, nierzadko jej uwagę skupia architektura.

Sosnowiec - moje nowe miasto

20 czerwca Klaudia Buchacz w czasie wystawy zaprezentuje efekty swojej pasji i zaprosi Gości wernisażu na wspólny spacer po Sosnowcu, który sama, jako nowa mieszkanka miasta, odkryła na nowo. Goście będą mogli zobaczyć, na co warto zwrócić uwagę w mieście, obok czego często sami przechodzą obojętnie, a co może fascynować nowego mieszkańca, fotografa z zamiłowania...
Uroczysty wernisaż wystawy "Sosnowiec - moje nowe miasto" połączony będzie z poczęstunkiem w restauracji AfreeKANA w budynku KANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z Autorką prac. W AfreeKANIE nie zabraknie także gwaru rozmów przy filiżance świeżo parzonej kawy.

WSTĘP WOLNY!
Wystawę fotografii Klaudii Buchacz
można oglądać w galerii KANY do 31 sierpnia br.

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

24. "Karuzela marzeń"

25. "Wyspa łagodności"

26. "Sosnowiec - moje nowe miasto"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail