Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych
Zapraszamy serdecznie do nowej mini galerii sztuki w KANIE - KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych.
Jeżeli jesteś uzdolniony plastycznie i ćwiczysz pod czyimś kierunkiem a do tej pory swoich prac nie prezentowałeś szerszej publiczności, teraz masz taką możliwość!!!
Galeria sztuki w KANIE powstała, by ludzie tacy jak Ty: młodzi i zdolni, którzy poświęcają się swojej pasji i chcą się rozwijać, mogli eksponować swój dorobek twórczy.

KANA Art Manufaktura Sztuki Młodych

W KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych wystawiamy na prośbę twórców prace plastyczne: rysunki, szkice, pastele, grafiki, akwarele, oleje itp. Ekspozycja prac jest bezpłatna. Wystarczy wcześniej ustalić w naszym sekretariacie termin wystawy i dostarczyć do nas prace w formie gotowej do prezentacji.

"Bytomskie spojrzenia"
Zapraszamy na wernisaż!

Już 5 marca (we wtorek) o godzinie 17.00 w galerii sztuki KANA ART.-Manufaktura Sztuki Młodych odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. "Bytomskie spojrzenia".

Bytomskie spojrzenia

Autorzy prac, członkowie i założyciele Stowarzyszenia Fotograficznego w Bytomiu zaprezentują w galerii KANY swoje prace, które oddają źródła twórczej inspiracji. Sergiusz Białucha, Agnieszka Dejnak, Jolanta Dziuk, Marian Dziuk, Bożena Grabarczyk, Krzysztof Kadis, Piotr Kogut, Magdalena Makowska i Andrzej Płochocki podzielą się z Gośćmi wernisażu swoją wielką pasją, z którą każdy z nich zetknął się w nieco inny sposób.

Bytomskie spojrzenia

Jedni z Autorów fotografowali od dzieciństwa, a pierwsze zdjęcia wykonywali pod okiem rodziców, inni ciut później odkryli w sobie zamiłowanie do utrwalania rzeczywistości migawką aparatu. Działający w Stowarzyszeniu Fotograficznym w Bytomiu, nie tylko jednak dokumentują codzienność. Wyruszając w plener, zarówno daleki, jak i bliski, poszukują tak miejsc, wartych uwiecznienia, jak i nastroju chwili, emocji, społecznego wydźwięku zdarzeń. Stąd na fotografiach Autorów można zobaczyć obrazy natury, zwierzęta, nostalgiczne portrety, czy niemal sielankowe pejzaże. Na równi z nimi plasuje się fotoreportaż i dokument.

Bytomskie spojrzenia

Zdjęcia prezentowane przez twórców często są metaforą rzeczywistości, czasem pozwalają dojrzeć ukryte piękno dobrze znanych miejsc, czy przedmiotów, czasem poruszają wyobraźnię, budząc tęsknotę za dalekimi podróżami. Zawsze jednak, bez względu na temat zdjęcia i miejsce jego powstania dowodzą wielkiej, wspólnej pasji różnych ludzi: geografów, specjalistów od marketingu i reklamy, reprezentujących prawa pacjentów, fotografików, zawodowych fotoreporterów, ludzi wielu profesji i charakterów. Podczas, gdy jedni fotografując uciekają od codzienności, inni uwieczniają jej obraz, poszukują piękna w zniszczonych formach, wydobywają detale, tworzą za sprawą fotografii łącznik między pokoleniami. Obok efektów kreatywnej pasji Autorów trudno przejść obojętnie.

Bytomskie spojrzenia

Uroczysty wernisaż wystawy "Bytomskie spojrzenia" połączony będzie z poczęstunkiem w restauracji AfreeKANA. Odwiedzający wystawę będą mogli również podzielić się swoimi wrażeniami i uwagami z samymi Autorami prac. Wernisaż uświetni program artystyczny w wykonaniu poetki i wokalistki, Marioli Koniecznej.

Wystawę fotografii pt. "Bytomskie spojrzenia" można oglądać
w galerii sztuki KANY od 4 marca do 19 kwietnia 2013 r.
WSTĘP WOLNY!

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

Archiwum odsłon KANA Art:

1. KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych już działa!!!

2. Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA

3. Powiew lata w listopadowym pejzażu

4. WYTWORNIA Studio Sztuk Plastycznych - Powrót do Edenu

5. Oko KAlejdoSkoPu

6. "Śląsk z nieba"

7. Strefa 19 w KANIE"

8. Oblicza Będzina, ViaArte - droga sztuki

9. Bo tworzyć znaczy żyć - 36,6 - Mira Kostyła - malarstwo, rysunek, plakat

10. Z potrzeby oswojenia rzeczywistości - "Maciej Nowacki - malarstwo i grafika"

11. Echo WYTWORNI

12. Z potrzeby wyrażania siebie - Malarstwo, rysunek i grafika

13. Czas otwarty - Gdy twórczość jest drugą naturą

14. 25/10 - PLAKAT Mira Kostyła

15. Twórczość to Ich drugie "ja"

16. "Kolory kwitną na płótnach"!

17. "Pejzaż - zapach ziół"

18. "Inspiracje mistrzów - amatorskie spojrzenie"

19. "Dwa kroki w wyobraźnię"

20. "Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence"

21. "Zatrzymać chwilę miłości"

22. "Pejzaż z martwą naturą"

23. "Krajobraz Polski"

24. "Karuzela marzeń"

25. "Wyspa łagodności"

26. "Sosnowiec - moje nowe miasto"

27. "4Photo i Przyjaciele"

28. "Kolor w roli głównej"

29. "Cisza w kamieniu zaklęta"

30. "Zima w obiektywie"

31. "Bytomskie spojrzenia"

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail