Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA zaprasza Panie i Panów 50+
na zajęcia taneczne!

Znajdzie się coś dla samotnych i dla par.

KANA rozpoczyna właśnie rekrutację na zajęcia taneczne specjalnie z myślą o osobach powyżej 50 roku życia. W tym sezonie proponujemy Paniom warsztaty Latino solo 50+, zaś pary zapraszamy na kursy tańca towarzyskiego 50+.

Gotowanie w AfreeKANIE

Latino solo to dobra propozycja dla Pań, które lubią tańczyć, jednak trudno im namówić mężów na ruch przy muzyce. Zajęcia w rytm tańców latynoamerykańskich pozwolą się zrelaksować, będą też okazją do dobrej zabawy w miłym towarzystwie. Uczestniczki warsztatów będą mogły zdecydować czy skorzystać z 4, czy z 8 godzinnych spotkań. Zajęcia rozpoczną się już 15 października, w sobotę o godz. 16.00. Na Latino solo 50+ nie trzeba się zapisywać. Nie prowadzimy rekrutacji. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy przyjść do KANY na kilka minut przed rozpoczęciem zajęć......Więcej

29 września 2011

Akwitania zawitała do AfreeKANY!

Pożywnie, kalorycznie, z nutą wonnego aromatu ziół i warzyw, wakacyjną pocztówką z Akwitanii AfreeKANA powitała kolejny sezon projektu "Gotowanie w AfreeKANIE".

Gotowanie w AfreeKANIE

20 września w restauracji AfreeKANA rozpoczął się kolejny sezon spotkań miłośników kuchni świata. Pierwszy po wakacjach wieczór kulinarny stał się okazją, by wspomnieć letnie podróże inspirowane smakiem......Więcej

27 września 2011

Uwaga maturzyści!
Informujemy, o terminach spotkań organizacyjnych kursów maturalnych:
- geografia: 26.09 /poniedziałek/ godz. 15.30
- język polski: 28.09 /środa/ godz. 15.30
- język angielski 28.09 /środa/ godz. 17.30
- matematyka 29.09 /czwartek/ godz. 16.00
- biologia 03.10 /poniedziałek/ godz. 15.30

Wszystkich maturzystów serdecznie zapraszamy na spotkania.

26 września 2011

Latino solo w KANE! Nowość!

Zapraszamy serdecznie na nowe zajęcia ruchowe, dzięki którym połączenie dobrej zabawy z kondycyjnym wzmocnieniem organizmu i utratą zbędnych kilogramów będzie przyjemne i bezstresowe. Latino solo - bo o nim mowa - to połączenie latynoamerykańskich rytmów i figur tanecznych z ćwiczeniami fitness. Zajęcia są świetną propozycją dla pań, które lubią tańczyć, są żywiołowe i energiczne, przy tym chcą szybciej pozbyć się nadmiaru wagi lub po prostu dobrze się bawić. Ćwiczenia dołączą do bloku naszych propozycji fitness już od 28 września /środa/. Nie trzeba się na nie zapisywać, nie prowadzimy rekrutacji. Wystarczy przyjść przed samym rozpoczęciem. Zajęcia będą się odbywać w każdą środę i piątek w godz. 16.00 - 17.00. Szczegóły w naszym sekretariacie pod nr tel.: 32 363 10 30.

26 września 2011

Otwarty dzień zajęć Fitness w KANIE
Jesień i zima pełne aktywności!

Zapraszamy serdecznie, zwłaszcza Panie w każdym wieku, na Otwarty Dzień Zajęć Fitness w KANIE. Już 1 października /sobota/ w godzinach od 9.30 do 12.00 będzie można spróbować swoich sił w czasie ćwiczeń aerobowych. Tylko tego dnia wszystkie zaplanowane zajęcia odbędą się bezpłatnie.

Otwarty dzień zajęć Fitness w KANIE

KANA prowadzi bogaty blok propozycji fitness. Wszystkie ćwiczenia cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży i kobiet......Więcej

26 września 2011

Ostatnia wrześniowa projekcja filmu w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego.
W czwartek, 29 września o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat amerykańskiej produkcji oparty na autobiograficznej powieści Louanne Johnsonn. Film o sile wewnętrznego ja, o bezkompromisowości wobec zła, o przekonaniu do własnych racji.

Ambitne KINO Studyjne

Młoda kobieta właśnie odbyła dobrowolną służbę w oddziałach marines. Po powrocie z wojska podejmuje pracę jako nauczycielka. Zostaje przydzielona do opieki nad tzw. "trudną młodzieżą"......Więcej

26 września 2011

KANApa Literacka, 26. 09. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Twarzyczka" - Sophie Hannah

26 września 2011

Przedłużamy rekrutację!
Z uwagi na duże zainteresowanie kursami maturalnymi, gimnazjalnymi i językowymi postanowiliśmy przedłużyć rekrutację do 30 września. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

19 września 2011

Projekcja filmu w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 22 września o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat amerykańskiej produkcji. Film o podążaniu za swoimi marzeniami, o trudnym kompromisie zastanej codzienności z głosem wewnętrznego ja, to ciepła historia wykładowcy akademickiego, który kieruje się własnymi ideami.

Ambitne KINO Studyjne

Kiedy wykładająca historię sztuki młoda kobieta wyjeżdża z Kalifornii do Nowej Anglii jest przekonana, że studentki, które spotka na uczelni wykorzystają szansę, którą dano im w niełatwych powojennych czasach - inwestycji we własny intelekt i lepszą przyszłość......Więcej

19 września 2011

KANApa Literacka, 19. 09. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Zapach kwiatów kawy" - Ana Veloso

19 września 2011

Zatrzymali chwilę miłości!
W KANIE zainaugurowano nowy sezon kulturalny

W środę 14 września, wernisażem wystawy malarstwa Wiesławy Michalskiej pt. "Zatrzymać chwilę miłości" w mini galerii sztuki KANA Art-Manufaktura Sztuki Młodych rozpoczęto kolejny sezon kulturalny.
Po wakacyjnej przerwie Goście wernisażu mieli okazję, by na nowo zasmakować sztuki i przyjrzeć się z bliska obrazom Autorki.

Gotowanie w AfreeKANIE

Wystawa prac Wiesławy Michalskiej pomieściła malarstwo z różnych okresów Jej twórczości. Nie zabrakło przywołujących na myśl lato wielobarwnych pejzaży, utrzymanych w pastelowych odcieniach obrazów natury, czy metaforycznie przedstawionych więzi i związków między ludźmi. Jasne, żywe kolory to znak rozpoznawczy Malarki. Jak przekonali się Goście wernisażu, doskonale zresztą oddający usposobienie Wiesławy Michalskiej.......Więcej

16 września 2011

Gotowanie w AfreeKANIE!
Wakacyjna pocztówka z Akwitanii

Po letniej przerwie do restauracji AfreeKANA powraca "Gotowanie w AfreeKANIE". Czwarty już sezon spotkań miłośników kuchni świata i tej tematycznie związanej z porą roku lub świętami, zaskoczy smakoszy nieznanymi dotąd potrawami z różnych kręgów kulturowych. Nie zabraknie dobrych rad, dyskusji i kulinarnych pomysłów samych Uczestników wieczorów.

Gotowanie w AfreeKANIE

Pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE" odbędzie się w restauracji AfreeKANA już 20 września /wtorek/ o godzinie 18.00.
Gościom restauracji zostanie zaprezentowana kulinarna strona Akwitanii - regionu Francji, doskonale oddającego istotę kuchni, uchodzącej często za najlepszą na świecie.......Więcej

16 września 2011

Projekcja filmu w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 15 września o godz. 18.00 KINO KANY zagra film obyczajowy, przedstawiający poruszającą historię powołania, zaangażowania, działania w myśl idei i przyjaźni.

Ambitne KINO Studyjne

Z końcem pierwszej połowy ubiegłego bezrobotny nauczyciel muzyki, dostaje pracę jako opiekun i wychowawca trudnych dzieci. Za nieposłuszeństwo i krnąbrność, a nierzadko i za drobne przestępstwa dzieci trafiły do domu poprawczego. Tam, wyjątkowo rygorystyczny i srogi dyrektor nie potrafi zapanować nad zbuntowaną gromadą. Pojawienie się w ośrodku nauczyciela muzyki jest niecodziennym wydarzeniem, tak dla niego samego, jak i wychowanków. Jednak z początku trudne relacje, szybko przeistaczają się w wartościową znajomość. Nauczyciel, wprowadzając niesforne dzieciaki w magiczny świat muzyki, zmienia ich życie.......Więcej

12 września 2011

KANApa Literacka, 12. 09. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Spełnione marzenia" - Eileen Goudge

12 września 2011

KANA zaprasza nauczycieli do współpracy!
Czujesz, że Twoja wiedza i umiejętności mogą pomóc młodzieży w nauce? Drzemie w Tobie chęć podzielenia się doświadczeniem? Nie pozwól, by wśród Korepetytorów KANY zabrakło właśnie Ciebie. Dołącz do wolontariuszy, którzy udzielają korepetycji z różnych przedmiotów dzieciom i młodzieży!
Zapraszamy serdecznie nauczycieli czynnych zawodowo i emerytowanych do udzielania uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich korepetycji z różnych przedmiotów, w szczególności fizyki, chemii, biologii, geografii, języków obcych, języka polskiego. Swoją propozycję KANA kieruje zwłaszcza do osób, które czują się z różnych względów mniej potrzebne niż dotąd, a chciałyby zrobić coś dobrego dla innych. Niewielkim nakładem własnych sił, udzielając korepetycji młodzieży, która ma trudności w nauce, Korepetytorzy KANY odnajdą na nowo motywację, a dzięki regularnemu zajęciu poczują się potrzebni i docenieni przez młodsze pokolenie.
Zapewnimy Korepetytorom dogodne terminy spotkań z młodzieżą, dobre warunki do nauki, miłą atmosferę.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym sekretariatem, pod numerem telefonu 32 363 10 30.

12 września 2011

KANA zaprasza na spotkania z PSYCHOLOGIEM
Masz problem i nie wiesz do kogo się zwrócić po pomoc? Nie radzisz sobie w relacjach z rówieśnikami, rodziną lub partnerem? Czujesz napięcie i niepokój, dokuczają Ci natrętne myśli? Doskwiera przewlekłe zmęczenie i odczuwasz spadek motywacji do działania? A może właśnie straciłeś kogoś bliskiego i nie możesz sobie poradzić z żałobą, rozstaniem, pustką i samotnością? Zapraszamy na spotkanie z psychologiem.
W każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 19.00 w KANIE dyżuruje psycholog - p. Anna Korzekwa-Kukla, do której można się zwrócić z wszelkimi problemami: osobistymi, domowymi, szkolnymi czy zawodowymi.
Zapewniamy:

anonimowość
pełną dyskrecję
fachową poradę
życzliwość i zrozumienie.

Jeżeli problemy Cię przerastają i nie masz z kim porozmawiać
- te dyżury są właśnie dla Ciebie!

12 września 2011

"Zatrzymać chwilę miłości"

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na inaugurację sezonu kulturalnego 2011/2012. Już 14 września o godzinie 17.00 wernisażem wystawy malarstwa Wiesławy Michalskiej pt. "Zatrzymać chwilę miłości", galeria KANY rozpocznie kolejny cykl wydarzeń kulturalnych.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Wiesława Michalska - dziś emerytowany nauczyciel i wychowawca, już w dzieciństwie przejawiała talent plastyczny. Z początku niepozorne kreski przeobraziły się w dojrzały charakter malarski, nadając jej pracom głębię. Różnobarwne oleje zwracają uwagę starannym i pieczołowitym doborem kolorów, tematyką oraz kompozycją. Autorka chętnie inspiruje się naturą, sięga także po portret. Każdy obraz, bez względu na swoje rozmiary, jest wykonany z równym zaangażowaniem. Wystawa "Zatrzymać chwilę miłości" pomieściła malarstwo Artystki z różnych okresów jej życia. Odwiedzający wystawę będą mogli przyjrzeć się z bliska twórczemu charakterowi obrazów, odkryć co w przeszłości i obecnie "gra w duszy" Malarki......Więcej

8 września 2011

"Wieczory dla Zakochanych" w KANIE!
Rusza kolejna edycja spotkań dla przyszłych małżonków.

Planujesz ślub i chcesz lepiej poznać swojego przyszłego współmałżonka - nauczyć się dobrego porozumiewania się, konstruktywnego rozwiązywania problemów, jakie pojawią się w Waszym wspólnym życiu - zapraszamy Cię na "Wieczory dla Zakochanych".
Cykl spotkań dla przyszłych małżonków i par, które choć jeszcze nie mają wyznaczonej daty ślubu, poważnie myślą o przystąpieniu do Sakramentu Małżeństwa, już w październiku rozpocznie się w sosnowieckiej KANIE. KANA organizuje zajęcia przy współpracy Ośrodka Spotkań Małżeńskich diecezji sosnowieckiej. "Wieczory dla Zakochanych" - Pre-KANY - są formą kursu przedmałżeńskiego. Świadectwo ukończenia cyklu spotkań jest równoważne zaświadczeniu wydawanemu przez parafię i jako takie będzie honowane przez księdza odpowiedzialnego za dopełnienie przez narzeczonych formalności przy zawieraniu Sakramentu Małżeństwa......Więcej

8 września 2011

Wrześniowe Ambitne KINO Studyjne w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na pierwszą po wakacjach, projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Już w najbliższy czwartek, 8 września o godz. 18.00 rozpocznie się cykl spotkań z filmem pn. "Filmowe meandry edukacji".

Ambitne KINO Studyjne

U progu nowego roku szkolnego KINO KANY sięga po filmowe historie o inspirujących młodzież nauczycielach, budzące tęsknotę za autorytetem, które poruszą zarówno nauczycieli, jak i uczniów, okrzyknięte swego rodzaju przewodnikami dorastania......Więcej

6 września 2011

Rozpoczynamy rekrutację!
Z naszych wybranych propozycji
można skorzystać bezpłatnie!

Wakacje właśnie się zakończyły i tradycyjnie już rozpoczynamy zapisy na zajęcia edukacyjne w nowym roku szkolnym. Na pomoc w nauce i doskonalenie swoich umiejętności z KANĄ mogą liczyć gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich, studenci, a także dorośli i seniorzy.

Rozpoczynamy rekrutację!

Przygotowaliśmy listy rekrutacyjne na kursy przygotowawcze do matury. Na uczniów ostatnich klas szkół średnich czekają repetytoria z matematyki, języka polskiego, języków obcych, biologii, geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, chemii, fizyki. KANA prowadzi rekrutację na poziom podstawowy i rozszerzony z każdego przedmiotu. Zajęcia obejmują 52 godziny lekcyjne spotkań z nauczycielem i będą się odbywać od października do kwietnia włącznie. Aby wziąć udział w zajęciach i lepiej się przygotować do egzaminu dojrzałości warto zapisać się już teraz, gdyż liczba miejsc na każdy z kursów jest ograniczona. Odpłatność za cały kurs w tym roku szkolnym to 340 zł. Młodzież otrzyma od KANY materiały szkoleniowe i dostęp do elektronicznej bazy pomocy naukowych......Więcej

1 września 2011

Promocja w AfreeKANIE!

Promocja w AfreKANIE!

1 września 2011

Poranna pobudka!

Poranna pobudka!

1 września 2011

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail