Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Zatrzymali chwilę miłości!
W KANIE zainaugurowano nowy sezon kulturalny

W środę 14 września, wernisażem wystawy malarstwa Wiesławy Michalskiej pt. "Zatrzymać chwilę miłości" w mini galerii sztuki KANA Art-Manufaktura Sztuki Młodych rozpoczęto kolejny sezon kulturalny.
Po wakacyjnej przerwie Goście wernisażu mieli okazję, by na nowo zasmakować sztuki i przyjrzeć się z bliska obrazom Autorki.

Gotowanie w AfreeKANIE

Wystawa prac Wiesławy Michalskiej pomieściła malarstwo z różnych okresów Jej twórczości. Nie zabrakło przywołujących na myśl lato wielobarwnych pejzaży, utrzymanych w pastelowych odcieniach obrazów natury, czy metaforycznie przedstawionych więzi i związków między ludźmi. Jasne, żywe kolory to znak rozpoznawczy Malarki. Jak przekonali się Goście wernisażu, doskonale zresztą oddający usposobienie Wiesławy Michalskiej.

Gotowanie w AfreeKANIE


Ciepła, pełna entuzjazmu Autorka chętnie podzieliła się z Gośćmi swoimi wspomnieniami z lat młodości, opowiedziała o źródłach inspiracji twórczych, środkach wyrazu artystycznego i tym, co ukształtowało potencjał twórczy Malarki: o dziecięcej fascynacji, przywiązaniu, autorytecie i przyjaźni z bratem, o rodzinie, szacunku wobec natury i miłości. Właśnie z niej Wiesława Michalska czyni motyw przewodni swojej twórczości, ukazując różne przejawy miłości w swoich pracach. Dodatkowo błyskotliwe ujęcie tematu, duża wrażliwość i żywa wyobraźnia Wiesławy Michalskiej sprawiają, że obok prac nie sposób przejść obojętnie.
Wernisaż wystawy "Zatrzymać chwilę miłości" stał się też okazją do wręczenia najstarszym członkom Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, do którego należy także Wiesława Michalska, odznaczeń "Zasłużony dla kultury polskiej". Całemu wydarzeniu towarzyszyła oprawa artystyczna z muzyką na żywo, bogata w poezję i prozę.

Wystawę można oglądać w galerii KANY w godz. 8.30 - 18.30
od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godz. 10.00 - 18.00
Wstęp wolny!

16 września 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail