Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Ostatnia wrześniowa projekcja filmu w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego.
W czwartek, 29 września o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat amerykańskiej produkcji oparty na autobiograficznej powieści Louanne Johnsonn. Film o sile wewnętrznego ja, o bezkompromisowości wobec zła, o przekonaniu do własnych racji.

Ambitne KINO Studyjne

Młoda kobieta właśnie odbyła dobrowolną służbę w oddziałach marines. Po powrocie z wojska podejmuje pracę jako nauczycielka. Zostaje przydzielona do opieki nad tzw. "trudną młodzieżą".
Niełatwe zadanie z początku przerasta kobietę. Jednak obrzucana obelgami, szykanowana, wykpiwana przez uczniów, nie daje za wygraną. Z pomocą nauczycielce przychodzą umiejętności zdobyte w czasie służby wojskowej. Musztra, dyscyplina i surowe zasady pozwalają nawiązać porozumienie z klasą. Kobieta stopniowo buduje swój autorytet u młodzieży, jednak stosowane przez nią metody spotykają się z krytyką ze strony dyrektora szkoły. Mimo to, będąc przekonaną o słuszności wprowadzonych zasad, za wszelką cenę usiłuje wyprowadzić klasę z marginesu społecznego.

Letnie projekcje we wrześniowe czwartki odbywają się pod hasłem:

FILMOWE MEANDRY EDUKACJI

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy prezentowane w filmach problemy są nadal bliskie współczesnej młodzieży.
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

26 września 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail