Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Projekcja filmu w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 22 września o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat amerykańskiej produkcji. Film o podążaniu za swoimi marzeniami, o trudnym kompromisie zastanej codzienności z głosem wewnętrznego ja, to ciepła historia wykładowcy akademickiego, który kieruje się własnymi ideami.

Ambitne KINO Studyjne

Kiedy wykładająca historię sztuki młoda kobieta wyjeżdża z Kalifornii do Nowej Anglii jest przekonana, że studentki, które spotka na uczelni wykorzystają szansę, którą dano im w niełatwych powojennych czasach - inwestycji we własny intelekt i lepszą przyszłość. Jednak rok 1953, w którym toczy się akcja dramatu, szybko odkrywa przed postępową nauczycielką stosunki w konserwatywnym środowisku prestiżowej uczelni. Okazuje się, że większe znaczenie dla młodych studentek ma pierścionek zaręczynowy, bez względu na jego ofiarodawcę, aniżeli wykształcenie. Gdy kobieta zachęca swoje studentki do niezależnego myślenia, do podążania śladami własnych ambicji, napotyka dużą niechęć i bunt, które nasilają się, gdy dziewczęta przekonują się do racji nauczycielki.

Letnie projekcje we wrześniowe czwartki odbywają się pod hasłem:

FILMOWE MEANDRY EDUKACJI

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy prezentowane w filmach problemy są nadal bliskie współczesnej młodzieży.
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

19 września 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail