Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Promocja w AfreeKANIE!

Promocja w AfreKANIE!

31 października 2011

Ambitne KINO Studyjne w KANIE!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na listopadowe projekcje Ambitnego KINA Studyjnego - każdy czwartek o godzinie 18.00. Na jesienną chandrę Ambitne KINO Studyjne proponuje Widzom dowcipne lecz nie pozbawione refleksji nad współczesnym światem, kino czeskie.

Ambitne KINO Studyjne

Współczesne tematy, bliskie nam nastroje mieszkańców Europy Środkowej, niegdyś żyjących za Żelazną Kurtyną, a dziś w globalnej wiosce. Czescy twórcy nie raz udowodnili i potwierdzają to każdym kolejnym obrazem, że filmy o prozie codziennego życia nie muszą być przygnębiające. Wręcz przeciwnie - ich bohaterowie, czasem ekscentryczni, nieszkodliwi dziwacy wzbudzają sympatię, a ich niekiedy irracjonalne, choć bliskie życia perypetie - troskę i wyrozumiałość. W kinie czeskim bowiem, jak w życiu: dramat miesza się z komedią, zawsze w odpowiednich proporcjach. Filmy po czesku, okraszone nieco absurdalnym, ale wyjątkowo ciepłym humorem i dystansem do otaczającej nas rzeczywistości KINO KANY zagra w listopadzie......Więcej

31 października 2011

Jesienny grafik zajęć fitness!

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jesiennym grafikiem zajęć fitness w KANIE. Obok dotychczasowych propozycji pojawiły się ćwiczenia "Latino solo 50+". Z uwagi na niesprzyjającą na ogół o tej porze roku, pogodę nie będą się odbywały zajęcia Nordic Walking. Według nowego porządku będą prowadzone ćwiczenia Body Ball. Grafik obowiązuje od 3 listopada.

Poniedziałek
Pilates w godz. 9.30 - 10.30
Pilates w godz. 16.45 - 18.00
TBC w godz. 18.10 - 19.10
BPU w godz. 19.20 - 20.20

Środa
Body Ball w godz. 9.30 - 10.30
Body Shape w godz. 17.00 - 18.00
Pilates w godz. 18.10 - 19.10
Step w godz. 19.20 - 20.20

Sobota
Body Shape w godz. 9.30 - 10.30
Pilates w godz. 10.40 - 11.40
Latino solo 50+ w godz. 16.00 - 17.00
/osobny karnet/
Latino rusza od 5 XI

Wtorek
Zajęcia dla seniorów
Fitness trzeciego wieku
9.30 - 10.30
Latino solo w godz. 16.00 - 17.00
/osobny karnet/
/od 11.10.2011 r./
Step w godz. 17.00 - 18.00
Płaski brzuch w godz. 18.10 - 19.10
Body Ball w godz. 19.20 - 20.20

Czwartek
Body Shape w godz. 9.30 - 10.30

Piątek
Zajęcia dla seniorów
Fitness trzeciego wieku
9.30 - 10.30
Latino Solo w godz. 16.00 - 17.00
/osobny karnet/
BPU z Tae-Bo w godz. 17.00 - 18.00
Pilates w godz. 18.10 - 19.10

31 października 2011

UWAGA!
Informujemy, że dnia 1 listopada /Dzień Wszystkich Świętych/ sekretariat KANY, siłownia oraz restauracja AfreeKANA będą nieczynne. W tym dniu nie odbędą się zajęcia edukacyjne, sportowe i porady prawne oraz dyżur psychologa.
Informujemy także, że 2 listopada /Dzień Zaduszny/ sekretariat KANY i siłownia nie będą pracować. Nie odbędą się ćwiczenia fitness, natomiast zajęcia edukacyjne będą się odbywać według indywidualnych ustaleń grup z nauczycielami prowadzącymi. W tym dniu restauracja AfreeKANA będzie otwarta w godz. 11.00 - 21.00.

28 października 2011

UWAGA!
Informujemy, że dnia 28 października /piątek/ zajęcia z języka angielskiego w ramach standardowego kursu nauki tego języka nie odbędą się dla obu grup z powodu choroby nauczyciela prowadzącego.
Za utrudnienia przepraszamy.

27 października 2011

"Wieczory dla Zakochanych" w KANIE!
Ostatnie wolne miejsca!

Zapraszamy serdecznie przyszłych małżonków i zakochanych, którzy, choć jeszcze nie mają wyznaczonej daty ślubu, poważnie myślą o Sakramencie Małżeństwa, do udziału w "Wieczorach dla Zakochanych". Uczestnicy spotkań będą mieli okazję, by lepiej się poznać, nauczyć wzajemnego porozumiewania się, konstruktywnego rozwiązywania problemów, jakie pojawią się w ich wspólnym życiu. Wszystko w zgodzie z nauką Kościoła i w atrakcyjnej dla młodych formule.
Cykl spotkań dla przyszłych małżonków organizujemy przy współpracy Ośrodka Spotkań Małżeńskich diecezji sosnowieckiej. "Wieczory dla Zakochanych" mają formę Pre-KAN i będzie można je traktować jako kurs przedmałżeński. Świadectwo ukończenia cyklu spotkań jest równoważne zaświadczeniu wydawanemu przez parafię i jako takie będzie honorowane przez księdza odpowiedzialnego za dopełnienie przez narzeczonych formalności przy zawieraniu Sakramentu Małżeństwa......Więcej

26 października 2011

Zapraszamy na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 27 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra brytyjski dramat, poruszający trudne tematy odpowiedzialności zbiorowej, szukania prawdy i sprawiedliwości, lęku, bólu - także fizycznego i ceny za przynależność mentalną, rasową, za wspólnotę wartości .

Ambitne KINO Studyjne

Nic nie wróży nagłego biegu wydarzeń, kiedy czterech kolegów, muzułmanów, żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży docierają do nich informacje o ataku na World Trade Center. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Wkrótce pada nieuzasadnione podejrzenie, że weselnicy są członkami Al Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni i torturowani w nieludzkich warunkach, poniżani i upokarzani w imię walki ze światowym terroryzmem......Więcej

25 października 2011

Zajęcia taneczne dla Pań i Panów 50+
już od soboty 5 listopada

Wszystkim, lubiącym ruch przy muzyce przypominamy, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia taneczne specjalnie z myślą o osobach powyżej 50 roku życia. Zainteresowanym proponujemy warsztaty latino solo 50+ i kurs tańca towarzyskiego 50+.

Gotowanie w AfreeKANIE

Latino solo to dobra propozycja dla Pań, które lubią tańczyć. Zajęcia, prowadzone przez instruktora w rytmie tańców latynoamerykańskich, nie wymagają partnera. Ćwiczenia przy muzyce pozwolą się zrelaksować, będą też okazją do dobrej zabawy w miłym towarzystwie. Uczestniczkom warsztatów proponujemy karnet na 4 lub na 8 godzinnych spotkań. Zajęcia odbywają się, w każdą sobotę /począwszy od 5 listopada/ o godz. 16.00. Na latino solo 50+ nie trzeba się zapisywać. Nie prowadzimy rekrutacji. Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy przyjść do KANY na kilka minut przed rozpoczęciem zajęć......Więcej

21 października 2011

Węgierka wśród skarbów spiżarni

Kolorowo, smacznie, zdrowo, tradycyjnie - tak w skrócie uczestnikom październikowego "Gotowania w AfreeKANIE" zaprezentowała się jesienna spiżarnia, pełna przetworów i zapasów na zimowe chłody.

Gotowanie w AfreeKANIE

18 października w restauracji AfreeKANA smakosz i kulturoznawca zaprezentował tradycyjne polskie specjały i znane od pokoleń metody na przygotowywanie zimowych zapasów. Dzięki prostym sposobom można ocalić smak lata, zamykając go w słoiczku i przechować na czas zimowej, ubogiej w świeże owoce i warzywa aury. W czasie spotkania prym wiodły muffiny ze śliwką węgierką, która okazała się owocem o wielu twarzach, idealnym do mięs, sosów, deserów, a nawet sałatek. Goście spotkania kulinarnego wymienili się też własnymi pomysłami na jesienne przetwory, chętnie dyskutowali na temat zdrowej żywności......Więcej

20 października 2011

Zapraszamy na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 20 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat, opowiadający o ucieczce przed trudną i mroczną przeszłością, naznaczoną piętnem terroryzmu oraz o próbie rozpoczęcia życia na nowo.

Ambitne KINO Studyjne

Główne tło filmu stanowią wydarzenia lat 90-tych na Wyspach Brytyjskich. Po 14 - letnim pobycie w więzieniu w Belfaście na wolność wychodzi bojownik IRA. Nim trafił w szeregi organizacji terrorystycznej odnosił sukcesy na zawodowym ringu, toteż teraz pragnie zerwać z przeszłością i rozpocząć nowe życie......Więcej

17 października 2011

Bezpłatne korepetycje w KANIE!
Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do skorzystania z bezpłatnych korepetycji przedmiotowych. W tym semestrze na uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich czekają nauczyciele języka polskiego, biologii oraz języków obcych: niemieckiego, francuskiego, włoskiego.
Nauczyciele świadczą pomoc uczniom, mającym trudności w nauce w następujące dni tygodnia:

- poniedziałek, godz. 17.00 - 17.55: j. niemiecki /zakres gimnazjum i szkoły średniej/
- wtorek, godz. 17.00 - 18.30: j. polski /zakres szkoły podstawowej i gimnazjum/
- wtorek, godz. 17.00 - 18.30: biologia /zakres szkoły podstawowej i gimnazjum/
- czwartek, godz. 17.30 - 18.30: j. włoski /zakres gimnazjum i szkoły średniej/
- czwartek, godz. 17.30 - 18.30: j. francuski /zakres gimnazjum i szkoły średniej/

Aby skorzystać z bezpłatnych korepetycji należy wcześniej umówić się w naszym sekretariacie, przy ulicy Legionów 10 lub pod numerem telefonu: 32 363 10 30, podając zagadnienia, które sprawiają szczególne trudności.

17 października 2011

KANApa Literacka, 17. 10. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Endymion Spring" - Matthew Skelton

17 października 2011

Skarby jesiennej spiżarni!
Węgierka z polskiego sadu!

Nie bez przyczyny złota polska jesień bywa uważana za najpiękniejszą porę roku. Prawdziwy kobierzec barw maluje się w parkach, ogrodach, sadach, ale także na miejskich targowiskach. Łatwo tam odnaleźć ogrzewające duszę barwy: żółte cukinie, pomarańczowe dynie, wielobarwne papryki, ciemno fioletowe, niemal czarne bakłażany, czy owocowe skarby jesieni: rumiane, kuszące jabłka, dojrzałe gruszki, owoce pigwy, orzechy oraz niepozorne lecz cudownie słodkie śliwki.

Gotowanie w AfreeKANIE

Co najważniejsze, wszystkie łatwo zachować na dłużej, by cieszyć się ich smakiem także i w zimie. Korzystając z tego sezonowego dobrodziejstwa, restauracja AfreeKANA zaprezentuje w czasie najbliższego spotkania, w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE", skarby z jesiennej spiżarni. Miłośników kulinarnych przygód zapraszamy serdecznie już 18 października (we wtorek) o godz. 18.00. Pojawi się wszystko to, z czym rychło przyjdzie nam się rozstać: świeże śliwki, gruszki, jabłka, orzechy. Pieczołowicie przygotowane przetwory, okraszone smakiem wanilii, goździków, cynamonu i imbiru, kuszące kolorami i zapachami przywołają na myśl letnie chwile. Jednak prawdziwą gwiazdą wieczoru będzie śliwka węgierka......Więcej

14 października 2011

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA
z okazji Dnia Edukacji Narodowej składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom
i Pracownikom Oświaty, zaangażowanym w pracę wychowawczą i edukacyjną z młodzieżą i dziećmi
oraz rozwój, przyszłych pokoleń.

Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji zawodowej, wytrwałości
i cierpliwości w wykonywaniu codziennych obowiązków, spełnienia marzeń, samych pięknych dni, bez trosk i zmartwień, otwartości
i wrażliwości wobec wychowanków, a także inicjatyw, które pozwolą czerpać młodym ludziom wiedzę i życiową mądrość.

Życzy Zespół KANY

14 października 2011

KANA zaprasza do Teatru Śląskiego!
Dzięki nawiązanej współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, zapraszamy serdecznie 16 października o godzinie 18.00 na spektakl pt. "Wizyta starszej pani". Koszt biletu dla sympatyków KANY to jedynie 10 zł od osoby. Miłośnicy teatru proszeni są o dokonanie imiennej rezerwacji biletów w sekretariacie lub pod numerem telefonu 32 363 10 30. Liczba miejsc ograniczona!

Wizyta starszej pani - Friedrich Dürrenmatt

Do podupadłego miasteczka Güllen, żyjącego wspomnieniami minionej świetności, przyjeżdża dawna mieszkanka - dziś milionerka - Klara Zachanassian. Obywatele Güllen wierzą, że jej wizyta uratuje miasteczko od skrajnej nędzy. Klara gotowa jest spełnić ich nadzieje, stawia jednak jeden warunek - chce sprawiedliwości.

Serdecznie zapraszamy do Teatru!
Liczba miejsc ograniczona!

11 października 2011

KANA zaprasza do Teatru Śląskiego!
Dzięki nawiązanej współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, zapraszamy serdecznie 13 i 14 października o godzinie 18.30 na spektakl pt. "Solaris". Koszt biletu dla sympatyków KANY to jedynie 10 zł od osoby. Miłośnicy teatru proszeni są o dokonanie imiennej rezerwacji biletów w sekretariacie lub pod numerem telefonu 32 363 10 30. Liczba miejsc ograniczona!

Solaris - Stanisław Lem

Powieść "Solaris" znają wszyscy wielbiciele literatury science fiction. Intrygująca i wieloznaczna opowieść o astronautach pracujących na stacji badawczej, krążącej wokół tajemniczej planety okrytej niezwykłym oceanem, doczekała się milionowych nakładów w wielu językach. Trzykrotnie sięgnęło po nią kino. Tekst Stanisława Lema doczekał się także do tej pory dwóch adaptacji scenicznych. Kolejnej podjął się Teatr Śląski.

Serdecznie zapraszamy do Teatru!
Liczba miejsc ograniczona!

11 października 2011

Zapraszamy na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 13 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat, będący próbą odtworzenia tragicznych wydarzeń, które miały miejsce we wrześniu 1972 r. w Monachium oraz tego, co stało się potem.

Ambitne KINO Studyjne

Inspiracją dla reżysera dramatu były Letnie Igrzyska Olimpijskie z 1972 r......Więcej

11 października 2011

Zmiany w grafiku fitness

Informujemy, że z dniem dzisiejszym nastąpiły zmiany w grafiku fitness. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

4 października 2011

UWAGA!

Informujemy, że w dniu 5 października /środa/ nie odbędą się zajęcia Body Ball /godz. 9.30-10.30/ oraz zajęcia Latino Solo /godz. 16.00 - 17.00/. Pozostałe zajęcia odbywają się bez zmian.
Przepraszamy za utrudnienia.

4 października 2011

Pierwsza w październiku projekcja Ambitnego KINA Studyjnego w KANIE!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcje Ambitnego KINA Studyjnego - każdy czwartek o godzinie 18.00. W październiku filmy poruszające problem terroryzmu widzianego z różnych perspektyw. W dziesięć lat po zamachach na World Trade Center ponownie przychodzi czas na refleksję, jak zmienił się świat po 11 września 2001 roku?

Ambitne KINO Studyjne

KINO KANY, na fali wspomnień rocznicowych tamtych wydarzeń, zaprezentuje Widzom filmy poruszające niezwykle żywy temat terroryzmu, filmy, których twórcy nie unikają trudnych pytań i nie dają łatwych odpowiedzi, bez względu na to, czy ukazują zjawisko terroryzmu od strony historycznej, czy przedstawiają polityczne reakcje na akty terroryzmu, czy w końcu perspektywę zwykłego człowieka, próbującego odnaleźć się we współczesnym, spowitym widmem terroru, świecie......Więcej

3 października 2011

Promocja w AfreeKANIE!

Promocja w AfreKANIE!

1 października 2011

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail