Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Zapraszamy na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 20 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat, opowiadający o ucieczce przed trudną i mroczną przeszłością, naznaczoną piętnem terroryzmu oraz o próbie rozpoczęcia życia na nowo.

Ambitne KINO Studyjne

Główne tło filmu stanowią wydarzenia lat 90-tych na Wyspach Brytyjskich. Po 14 - letnim pobycie w więzieniu w Belfaście na wolność wychodzi bojownik IRA. Nim trafił w szeregi organizacji terrorystycznej odnosił sukcesy na zawodowym ringu, toteż teraz pragnie zerwać z przeszłością i rozpocząć nowe życie.
Marzy o założeniu własnej szkoły bokserskiej. Pełen pokory i rozgoryczony dotychczasowym biegiem wydarzeń bierze sprawy we własne ręce. Unika jakichkolwiek kontaktów z dawnymi towarzyszami broni i dawną sympatią. Jednak, mimo ogłoszonego oficjalnego rozejmu, na Wyspach trudno o pokój. Niełatwo też zachować odrębność. Czy bohater podejmie się najważniejszej walki w całym swoim życiu - walki o własne szczęście, spokój duszy i zapomnienie? Z kim skrzyżuje rękawice? I wreszcie, jaką przyjdzie mu zapłacić cenę za porzucone idee, w które kiedyś wierzył i zdradę starych kompanów?

Jesienne projekcje w październikowe czwartki odbywają się pod hasłem:

TERRORYZM I JEGO KONSEKWENCJE

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy powody terroryzmu są zawsze jasne i oczywiste oraz czy łatwo jest go zdefiniować?
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

17 października 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail