Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Ambitne KINO Studyjne w KANIE!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na listopadowe projekcje Ambitnego KINA Studyjnego - każdy czwartek o godzinie 18.00. Na jesienną chandrę Ambitne KINO Studyjne proponuje Widzom dowcipne lecz nie pozbawione refleksji nad współczesnym światem, kino czeskie.

Ambitne KINO Studyjne

Współczesne tematy, bliskie nam nastroje mieszkańców Europy Środkowej, niegdyś żyjących za Żelazną Kurtyną, a dziś w globalnej wiosce. Czescy twórcy nie raz udowodnili i potwierdzają to każdym kolejnym obrazem, że filmy o prozie codziennego życia nie muszą być przygnębiające. Wręcz przeciwnie - ich bohaterowie, czasem ekscentryczni, nieszkodliwi dziwacy wzbudzają sympatię, a ich niekiedy irracjonalne, choć bliskie życia perypetie - troskę i wyrozumiałość. W kinie czeskim bowiem, jak w życiu: dramat miesza się z komedią, zawsze w odpowiednich proporcjach. Filmy po czesku, okraszone nieco absurdalnym, ale wyjątkowo ciepłym humorem i dystansem do otaczającej nas rzeczywistości KINO KANY zagra w listopadzie.
Pierwsza projekcja już 3 listopada. Widzowie poznają sympatycznego nauczyciela, który tuż przed emeryturą, na skutek nieprzyjemnego incydentu traci pracę w szkole. Wkrótce bohater tej komedii obyczajowej znajduje nowe zajęcie - będzie pracował w skupie butelek w pobliskim supermarkecie. Sytuacja wprawia całą jego rodzinę w konsternację i zakłopotanie. Przy okazji nowej roli społecznej, tym zabawniejsze stają się perypetie miłosne tak samego zdegradowanego nauczyciela, jak i jego współpracowników, żony udzielającej korepetycji z niemieckiego oraz córki, niedawno porzuconej przez męża.

Jesienne projekcje w listopadowe czwartki odbywają się pod hasłem:

WSPÓŁCZESNE KINO CZESKIE

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy kino czeskie to rzeczywiście propozycja w sam raz na jesienne, szare i zimne wieczory, i dlaczego tak się dzieje?
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

31 października 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail