Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Zapraszamy na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 13 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat, będący próbą odtworzenia tragicznych wydarzeń, które miały miejsce we wrześniu 1972 r. w Monachium oraz tego, co stało się potem.

Ambitne KINO Studyjne

Inspiracją dla reżysera dramatu były Letnie Igrzyska Olimpijskie z 1972 r.
Jednak to nie wyniki sportowe uczestników wzbudziły zainteresowanie twórców filmu, a tragedia która rozegrała się 5 września. Właśnie wówczas członkowie palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień wdarli się na teren olimpijskiej wioski, biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, na skutek nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu terrorystów. Reżyser skupił się jednak przede wszystkim na tym, co nastąpiło już po drastycznej próbie odbicia zakładników. Dramat jest historią członków Mossadu, którzy podjęli się rozprawienia z 11 osobami odpowiedzialnymi za zaplanowanie ataku na uczestników igrzysk i konsekwencji jakie ponieśli.

Jesienne projekcje w październikowe czwartki odbywają się pod hasłem:

TERRORYZM I JEGO KONSEKWENCJE

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy powody terroryzmu są zawsze jasne i oczywiste oraz czy łatwo jest go zdefiniować?
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

11 października 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail