Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANApa Literacka, 17. 10. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Endymion Spring" - Matthew Skelton

W poniedziałek, 17 października do księgozbioru KANApy Literackiej dołączy powieść pt. "Endymion Spring" autorstwa Matthew Skeltona.

KANApa Literacka, 17. 10. 2011 r.

Autor zachęca czytelnika do odbycia niezwykłej podróży do świata pełnego magii i książek, w którym do głosu dochodzą coraz częściej zagłuszane uniwersalne wartości: prawda, przyjaźń, miłość, szacunek.
Dwunastoletni Blake niczym nie różni się od rówieśników. Podobnie jak większość jego kolegów stroni od książek. Jednak pewnego dnia w bibliotece trafia na stary wolumin. Książka nie przypomina żadnej innej, a dodatkowo wyróżniają ją puste stronice. Gdy chłopiec bierze książkę do rąk na jej stronach pojawiają się słowa, których nikt poza nim nie widzi. Magiczna księga ze starej oxfordzkiej biblioteki przesyła chłopcu instrukcję, która poprowadzi go drogą ku wielkiej tajemnicy...
W powieści splatają się wątki historyczne i współczesne, historia wynalezienia druku przez Gutenberga i wiecznie żywa opowieść o doktorze Fauście. "Endymion Spring" to książka, która przypadnie do gustu tak młodszemu czytelnikowi, jak i całkiem dorosłemu. Żywa i barwna fabuła oraz ciekawi bohaterowie pozwolą zapomnieć o jesiennej plusze i choć w myślach przenieść się do innej rzeczywistości.

Polecamy lekturę.

17 października 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail