Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Zapraszamy na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 27 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra brytyjski dramat, poruszający trudne tematy odpowiedzialności zbiorowej, szukania prawdy i sprawiedliwości, lęku, bólu - także fizycznego i ceny za przynależność mentalną, rasową, za wspólnotę wartości .

Ambitne KINO Studyjne

Nic nie wróży nagłego biegu wydarzeń, kiedy czterech kolegów, muzułmanów, żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży docierają do nich informacje o ataku na World Trade Center. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Wkrótce pada nieuzasadnione podejrzenie, że weselnicy są członkami Al Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni i torturowani w nieludzkich warunkach, poniżani i upokarzani w imię walki ze światowym terroryzmem.

Jesienne projekcje w październikowe czwartki odbywają się pod hasłem:

TERRORYZM I JEGO KONSEKWENCJE

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy powody terroryzmu są zawsze jasne i oczywiste oraz czy łatwo jest go zdefiniować?
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

25 października 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail