Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Pierwsza w październiku projekcja Ambitnego KINA Studyjnego w KANIE!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcje Ambitnego KINA Studyjnego - każdy czwartek o godzinie 18.00. W październiku filmy poruszające problem terroryzmu widzianego z różnych perspektyw. W dziesięć lat po zamachach na World Trade Center ponownie przychodzi czas na refleksję, jak zmienił się świat po 11 września 2001 roku?

Ambitne KINO Studyjne

KINO KANY, na fali wspomnień rocznicowych tamtych wydarzeń, zaprezentuje Widzom filmy poruszające niezwykle żywy temat terroryzmu, filmy, których twórcy nie unikają trudnych pytań i nie dają łatwych odpowiedzi, bez względu na to, czy ukazują zjawisko terroryzmu od strony historycznej, czy przedstawiają polityczne reakcje na akty terroryzmu, czy w końcu perspektywę zwykłego człowieka, próbującego odnaleźć się we współczesnym, spowitym widmem terroru, świecie.
W pierwszy czwartek miesiąca, 6 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra dramat historyczny niemieckiej produkcji, inspirowany prawdziwymi zdarzeniami. Film o idei, o walce i sprzeciwie wobec polityku rządu, które przeradzają się niespodziewanie w terroryzm, siejąc zło, cierpienie, a nawet śmierć.
Niemcy lata 70. Podczas wizyty Szacha Iranu w Berlinie dochodzi do krwawo stłumionych przez policję zamieszek na ulicach miasta. To staje się iskrą, która podrywa dwoje młodych ludzi do stawienia oporu przeciwko polityce rządu i prowadzi do powołania tajnej organizacji. Niebawem jest ona znana całemu światu jako RAF (Red Army Faction - Frakcja Czerwonej Armii) i odpowiada w latach 70 - tych za zamachy bombowe, kradzieże i morderstwa. Ostatecznie działalność RAF doprowadza w 1977 r. do poważnego kryzysu w państwie, zwanego niemiecką jesienią.

Jesienne projekcje w październikowe czwartki odbywają się pod hasłem:

TERRORYZM I JEGO KONSEKWENCJE

Po każdej projekcji zapraszamy do udziału w dyskusji z krytykiem i kulturoznawcą, podczas której zastanowimy się, czy powody terroryzmu są zawsze jasne i oczywiste oraz czy łatwo jest go zdefiniować?
Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona!
Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Do zobaczenia już w czwartek!!!

3 października 2011

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail