Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

KANA zaprasza do Teatru Śląskiego!
Dzięki nawiązanej współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, zapraszamy serdecznie 4 i 5 lutego o godzinie 18.30 na monodram pt. "Jorda". Koszt biletu dla sympatyków KANY to jedynie 10 zł od osoby, lub 11 zł - dla pary /koszt dwóch biletów to 11 zł/. Miłośnicy teatru proszeni są o dokonanie imiennej rezerwacji biletów w naszym sekretariacie przy ul. Legionów 10 w Sosnowcu lub pod numerem telefonu 32 363 10 30......Więcej

31 stycznia 2011

KANApa Literacka, 31. 01. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Miłość nad rozlewiskiem" - Małgorzata Kalicińska

31 stycznia 2011

"Czym sobie na to zasłużyłam" w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcje Ambitnego KINA Studyjnego. Na chłodne lutowe, czwartkowe wieczory proponujemy Widzom KINO krzepiące, pełne ciepła i humoru, porywających wątków akcji, nie wolne od sensacji i skłaniające do zastanowienia - mówiąc krótko - KINO hiszpańskie.

Ambitne KINO Studyjne

Już 3 lutego 2011 r. /czwartek/ o godz. 18.00 odbędzie się projekcja filmu pt. "Czym sobie na to zasłużyłam", w reżyserii Pedro Almodovara. Komediodramat ukazuje świetnie uchwycony świat pani domu i jej rodziny. Wszystko okraszone typowym dla Almodovara rubasznym humorem, gdzie związki między ludźmi są groteskowe, a sami ludzie karykaturalnie zniekształceni......Więcej

31 stycznia 2011

KANApa Literacka, 24. 01. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Powroty nad rozlewiskiem" - Małgorzata Kalicińska

21 stycznia 2011

"Zimowy gość" w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. 27 stycznia 2010 r. /czwartek/ o godz. 18.00 KINO KANY zagra film pt. "Zimowy gość", w reżyserii Alana Rickmana.

Ambitne KINO Studyjne

Akcja dramatu przenosi Widza w mroźną scenerię małego szkockiego miasteczka. Frances (Emma Thompson) niedawno owdowiała. Pogrążona w żałobie po ukochanym mężu, podupada na zdrowiu. Załamanie nerwowe odbiera kobiecie chęć do życia. Jej matka - sama mocno schorowana i nie pogodzona z niedogodnościami wieku - obawia się, że córka z tęsknoty za zmarłym mężem popadnie w depresje. Z kolei nastoletni wnuczek seniorki zaczyna dorastać i właśnie przeżywa pierwszą miłość. Owego roku zima sprawia, że zamarza morze. Wszędzie, jak okiem sięgnąć, śnieg i pustka, przed którą każdy chroni się jak może......Więcej

21 stycznia 2011

W pełnej gotowości na szaleństwo
karnawałowych wieczorów!

Kusząco i ciekawie, smacznie i zaskakująco, zdrowo i szybko, elegancko i bez wysiłku - tak zaprezentowały się karnawałowe przekąski w czasie ostatniego spotkania miłośników kulinarnych przygód.

Gotowanie w AfreeKANIE

18 stycznia o godz. 18.00 w restauracji AfreeKANA odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu pn. "Gotowanie w AfreeKANIE". Trwający właśnie karnawał i mnożące się okazje do wzajemnych odwiedzin, prywatek, szalonych pląsów na parkiecie stały się świetną okazją do zaprezentowania karnawałowych przekąsek. Te okazały się doskonałe zarówno na kameralną "domówkę" jak i pieczołowicie zaplanowane przyjęcie. Tego wieczoru w AfreeKANIE prym wiodły pyszności z ciasta francuskiego. I co najważniejsze, tak przygotowane smakołyki, choć zachwycają oko gości - można je przygotować w kilka minut, oszczędzając energię na wieczorną zabawę......Więcej

20 stycznia 2011

KANApa Literacka, 17. 01. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Dom nad rozlewiskiem" - Małgorzata Kalicińska

17 stycznia 2011

"Illuminata" w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. 20 stycznia 2010 r. /czwartek/ o godz. 18.00 KINO KANY zagra film pt. "Illuminata", w reżyserii Johna Torturro.

Ambitne KINO Studyjne

Dramat wszechstronnego aktora - Johna Torturro - pozwala dopełnić obraz sylwetki Amerykanina, który tym razem staje nie przed, a za kamerą......Więcej

17 stycznia 2011

Gotowanie w AfreeKANIE!
Szaleństwo karnawałowych wieczorów!

Goście już tuż, tuż, a Ty jeszcze nie gotowa? Ostatnie poprawki fryzury i makijażu, ale nawet najlepszy podkład nie jest w stanie zatuszować śladów wysiłku w kuchni? Bo przecież gości, zwłaszcza w karnawale trzeba należycie przyjąć. Czy tak wspominasz towarzyskie wizyty z ubiegłego roku? By po tegorocznym karnawale pozostało lepsze wrażenie, zawsze możesz zamówić catering, lub odwiedzić AfreeKANĘ i w czasie najbliższego spotkania miłośników kulinarnych przygód przekonać się, jak bez wysiłku przygotować eleganckie karnawałowe przekąski.

Gotowanie w AfreeKANIE

Już w najbliższy wtorek, 18 stycznia o godzinie 18.00 w restauracji AfreeKANA odbędzie się wieczór kulinarny w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE". Tym razem smakosz i kulturoznawca - Barbara Surmacz-Dobrowolska zaprezentuje gościom spotkania eleganckie i nie wymagające wysiłku. Pojawią się smakołyki na spotkanie z niezapowiedzianymi znajomymi, na "domówkę" z wirowaniem na parkiecie i przyjęcie, które pieczołowicie zaplanowaliśmy. W czasie wieczoru restauracja AfreeKANA zdradzi sekret, jak przygotować pyszne przekąski i zachować energię na wieczorną zabawę......Więcej

14 stycznia 2011

Aqua Aerobik! - NOWOŚĆ W KANIE!
Próbowałaś już wszystkiego, by zrzucić zbędne kilogramy, lecz bez efektu? Cierpisz na schorzenia kręgosłupa lub stawów? Chcesz przyjemnie odreagować stres? Dokucza Ci cellulit? Chcesz wzmocnić kondycyjnie organizm?
Mamy coś dla Ciebie! Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA zaprasza serdecznie na zajęcia AQUA AEROBIKU.

- Aqua aerobik korzystnie wpływa na kręgosłup i stawy
- Ćwicząc w wodzie szybko pozbędziesz się nadwagi
- Ruch w wodzie przyspiesza przemianę materii
- Woda, przez masaż ujędrnia ciało, a cellulit znika
- Aqua aerobik wysmukla sylwetkę i koryguje wady postawy
Nie musisz umieć pływać - cały czas ćwiczymy w styczności z podłożem. Pamiętaj! W wodzie Twoje ciało waży o wiele mniej, dlatego łatwiej wykonuje się ćwiczenia.

Zajęcia odbywają się w Sosnowcu na Krytej Pływalni "Klimontów"
ul. mjr H. Dobrzańskiego 99.
Rozpoczynamy 3 lutego o godz. 19.00. Zapisy do 1.02.2011 r.

14 stycznia 2011

Pejzaże Adama Śmietany zapachniały ziołami
W minioną środę, 12 stycznia w mini galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych odbył się pierwszy w nowym roku wernisaż. Tym razem uroczyście otworzyliśmy wystawę prac sosnowiczanina, człowieka o wielu zainteresowaniach, który wśród rozlicznych talentów ceni sobie najbardziej ten plastyczny. Adam Śmietana, bo o nim mowa, zaprezentował w galerii KANY swoje malarstwo i pastele. Goście wernisażu mogli przyjrzeć się tytułowym pejzażom, lecz nie zabrakło także i martwej natury.

Pejzaże Adama Śmietany zapachniały ziołami

Artysta, jak sam o sobie mówi, maluje szybko, przy sztaludze spędzając zaledwie 4 godziny. Tyle właśnie potrzebuje Adam Śmietana, by uwiecznić na pilśniowej desce inspirujący go temat. Nieco więcej czasu potrzeba, aby w drewnie lipowym wydłubać rzeźbę ludową, czemu Artysta też chętnie się poświęca. Malarstwo Adama Śmietany cieszy oczy gości wystaw, przywodzi na myśl beztroskie chwile. Wernisaż wystawy "Pejzaż - zapach ziół" uatrakcyjnił program artystyczny. Nie zabrakło fraszek pełnych humoru i oprawy muzycznej. Goście chętnie rozmawiali z Autorem, podziwiając prace i pijąc świeżo parzoną kawę i herbatę w restauracji AfreeKANA.

14 stycznia 2011

FERIE w KANIE!!! - 17.01.2011 - 29.01.2011
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA zaprasza na wspólne ferie!!! Z myślą o młodzieży pozostającej w mieście KANA przygotowała:

1. Siłownię - młodzież ucząca się w wieku 16 - 25 lat, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej w godz. 10.00 - 13.00, w czasie ferii ćwiczy za free!
Wjazd - poniedziałek - piątek od 9.30 do 20.30, sobota od 10.00 do 18.00......Więcej

14 stycznia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w czasie ferii zimowych tj. w dniach od 17 stycznia do 29 stycznia br. zajęcia fitness w KANIE będą się odbywały według rozkładu podanego poniżej. Jednocześnie zachęcamy szczególnie młodzież do wzięcia udziału w ćwiczeniach. Z porannych zajęć: pilates, body shape, body ball w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w czasie ferii, młodzież ucząca się w wieku 16-25 lat za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej może skorzystać w preferencyjnej cenie 5 zł za jednorazowe wejście......Więcej

14 stycznia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 14 stycznia /piątek/ poranne zajęcia fitness w modułach: FITNESS TRZECIEGO WIEKU /w godz. 9.30-10.30/, BODY BALL /w godz. 10.40-11.40/ nie odbędą się.
Zaś w dniu 15 stycznia /sobota/ zajęcia fitness nie odbędą się w ogóle.
Przepraszamy za utrudnienia.

12 stycznia 2011

KANApa Literacka, 10. 01. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Pójdź, bądź moim światłem". Prywatne pisma "Świętej z Kalkuty"
Opracowanie i komentarz Brian Kolodiejchuk MC

10 stycznia 2011

"Sierpień" w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na pierwszą w nowym roku projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. 13 stycznia 2010 r. /czwartek/ o godz. 18.00 KINO KANY zagra film pt. "Sierpień", w reżyserii Anthony'ego Hopkinsa.

Ambitne KINO Studyjne

"Sierpień" to debiut reżyserski Anthony'ego Hopkinsa. Walijski aktor - jeden z najlepszych swojego pokolenia - znany z niezliczonej ilości ról, wielokrotnie nagradzany, staje za kamerą, by przedstawić Widzom własną wizję sztuki Antoniego Czechowa pt. "Wujaszek Wania". Co więcej, w "Sierpniu" aktor nie tylko staje się reżyserem. Z powodzeniem tworzy także muzykę do swojego pierwszego filmu......Więcej

10 stycznia 2011

"Pejzaż - zapach ziół"
KANA zaprasza na wernisaż!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na pierwszy w Nowym Roku, wernisaż wystawy malarstwa pt. "Pejzaż - zapach ziół", autorstwa Adama Śmietany, który odbędzie się w dniu 12 stycznia /środa/ o godzinie 18.00 w budynku KANY.

Pejzaż - zapach ziół

Autor prac mieszka i tworzy w rodzinnym Sosnowcu. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i krajobrazowym. Nie stroni też od martwej natury, chętnie utrwala kwiatowe kompozycje, zatrzymując ich ulotną świeżość. Obok malarstwa, Adama Śmietanę zajmuje rysunek. Najchętniej tworzy ołówkiem, piórem, węglem, olejem, akwarelami i pastelami. Rzadko maluje na płótnie, częściej na płycie pilśniowej lub tekturze. Swoje prace często oprawia w stare stylowe ramy, okiennice, a nawet szuflady, co gotowemu już obrazowi nadaje niepowtarzalny wyraz......Więcej

7 stycznia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 6 stycznia - Święto Trzech Króli /czwartek/ sekretariat KANY, Siłownia oraz restauracja AfreeKANA będą nieczynne. Tego dnia nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne oraz projekcja Ambitnego KINA Studyjnego.
Za utrudnienia przepraszamy!

5 stycznia 2011

KANA zaprasza do Teatru Śląskiego!
Dzięki nawiązanej współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, zapraszamy serdecznie 13 i 14 stycznia o godzinie 18.00 na spektakl pt. "Iwona, księżniczka Burgunda". Koszt biletu dla sympatyków KANY to jedynie 10 zł od osoby, lub 11 zł - dla pary /koszt dwóch biletów to 11 zł/. Miłośnicy teatru proszeni są o dokonanie imiennej rezerwacji biletów w sekretariacie KANY przy ul. Legionów 10 w Sosnowcu lub pod numerem telefonu 32 363 10 30. Liczba miejsc ograniczona!.....Więcej

5 stycznia 2011

Promocja w AfreeKANIE!

Promocja w AfreKANIE!

3 stycznia 2011

KANApa Literacka, 03. 01. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza"
Beata Nowacka, Zygmunt Ziątek

3 stycznia 2011

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail