Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Zmartwychwstał Pan! Alleluja, Alleluja!
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragnie złożyć wszystkim swoim Przyjaciołom i Sympatykom, Uczestnikom zajęć oraz Mieszkańcom Sosnowca i Zagłębia życzenia:

Wszelkiej pomyślności,
obfitości łask Bożych,
nieskończonej radości
ze Zmartwychwstania Chrystusa,
ciepła rodzinnej atmosfery,
smacznego jajka, mokrego dyngusa;
A także - by ten wyjątkowy czas refleksji
i zadumy umocnił nas w wierze i nadziei.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 28 - 30 marca (Triduum Paschalne) oraz w czasie Świąt Wielkiej Nocy sekretariat KANY, siłownia oraz restauracja AfreeKANA będą nieczynne. Nie będą się również odbywały zajęcia edukacyjne, sportowe i kulturalne.

Do zobaczenia tuż po Świętach!

25 marca 2013

KANApa Literacka
Nowość w księgozbiorze!
"Hyperversum"
Cecilia Randall

25 marca 2013

Jest PRACA!
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA poszukuje osoby chętnej do pracy w restauracji AfreeKANA, w charakterze barman/kelner, najchętniej studentkę. Oferujemy współpracę w młodym zespole. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym sekretariatem pod numerem telefonu: 32 363 10 30. Zachęcamy do przesłania swojego CV na nasz adres mailowy: kana@kana.sosnowiec.pl.

25 marca 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Indyjskie curry zagościło na stołach!

W miniony wtorek, 19 marca w restauracji AfreeKANA w ramach cyklicznego projektu "Gotowanie w AfreeKANIE" zaprezentowaliśmy miłośnikom kuchni i smakoszom, ciekawym nowych doznań kulinarnych, curry.

Gotowanie w AfreeKANIE

Ta tradycyjna potrawa z dalekich Indii niemal szturmem zdobywa uznanie i podniebienia reszty świata. Także w Europie zyskuje swoich zwolenników. AfreeKANA przygotowała curry z ciecierzycy - pełne aromatów, pachnące orientem, ale i bogate w znane w rodzimej kuchni składniki......Więcej

20 marca 2013

Uwaga!

Informujemy, że w najbliższą sobotę /23 marca/ restauracja AfreeKANA będzie nieczynna z powodu rezerwacji sali. Przepraszamy za utrudnienia.

20 marca 2013

"Kobiety u władzy"
w marcowym KINIE KANY

Zapraszamy serdecznie na wiosenną projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Film, który Widzowie zobaczą już w najbliższy czwartek, 21 marca, o godz. 18.00 będzie przedsmakiem całego cyklu, zaplanowanego również na kolejny miesiąc. Proponowane projekcje będą się odbywać się pod hasłem: "Kobiety u władzy".

Ambitne KINO Studyjne

Ambitne KINO Studyjne KANY w nadchodzący czwartek zagra biograficzny dramat o sile dążenia do celu, o pewności własnych przekonań, o determinacji i uporze w świecie polityki, zdominowanym przez mężczyzn. W latach 80-tych minionego wieku Wielka Brytania przeżywa chwile ciężkich przemian gospodarczych. Na czele rządu staje pierwsza i jedyna, jak dotąd w historii kraju, kobieta. Początkowo lekceważona i wyśmiewana, swoją stanowczością i pewnością siebie zdobywa szacunek polityków i sympatię rodaków. Dramat reżysera jest jednak bardziej historią życia kobiety, ze wszystkimi jego aspektami, aniżeli opowieścią o politycznych koneksjach, wewnątrzpartyjnych układach i walce z opozycją. To film o kobiecie, matce, żonie, pokazanej w latach swojej świetności, jak i u schyłku życia......Więcej

18 marca 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Z dalekich Indii na polskie stoły - curry!

W najbliższy wtorek, 19 marca, o godz. 18.00 restauracja AfreeKANA /www.afreekana.pl/ zaprasza serdecznie na wieczór kulinarny w ramach cyklicznego projektu "Gotowanie w AfreeKANIE".
Smakosz i kulturoznawca wraz z kucharzem restauracji zaprezentują curry - potrawę tysiąca postaci i smaków. Choć w Polsce nazwa bardziej kojarzona jest z mieszanką przypraw o pięknym słonecznym kolorze i bardzo aromatycznym, szczególnym smaku, w rzeczywistości curry to przede wszystkim kategoria zdrowych i sycących potraw. Curry, zwłaszcza to przyrządzane w Europie często bazuje na mięsie drobiowym, ale świetnie w potrawie sprawdzają się też warzywa, sery i ryby.

Gotowanie w AfreeKANIE

Najważniejsze, by całość składników przykrywał, pełen aromatów sos, będący kwintesencją potrawy. Mieszanka kurkumy, imbiru, czarnego pieprzu, kolendry, kminu rzymskiego, czarnej gorczycy, chili, cynamonu, czosnku, gałki muszkatołowej, goździków, kardamonu i soli wcale nie wyczerpuje długiej listy przypraw używanych do przygotowania curry. Ich odpowiednie proporcje nadają temu daniu niepowtarzalny smak, który szybko zyskuje zwolenników także w Polsce......Więcej

14 marca 2013

W KANIE już od września
rozpocznie działalność
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich!

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

Miło nam poinformować, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, już we wrześniu swoją działalność rozpocznie Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich KANA w Sosnowcu i w Jaworznie. Do dyspozycji uczniów w Sosnowcu oddamy niepubliczne gimnazjum i liceum ogólnokształcące, zaś w Jaworznie szkołę podstawową i gimnazjum. Nauczanie w naszej szkole podstawowej będzie wzbogacone o metodę Marii Montessori, zaś w gimnazjum i liceum będzie w pełni zindywidualizowane, realizowane w Systemie Indywidualnego Nauczania Symultanicznego, opartym na osobistej, bezpośredniej relacji mistrz-uczeń. Nauka w Uniwersyteckim Zespole Szkół Katolickich zyska jakość, o którą trudno w szkole tradycyjnej i będzie dla uczniów edukacyjną przygodą.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
Rodziców, Nauczycieli i Uczniów na spotkanie organizacyjne,
dotyczące szczegółów działalności szkół i zasad rekrutacji kandydatów,
które odbędzie się w sosnowieckiej KANIE, ul. Legionów 10
w najbliższy czwartek /14 marca/ o godzinie 18.00.

Więcej informacji na www.kana.edu.pl

12 marca 2013

W rytmie przebojów o kobietach, z kosmetycznymi poradami,
odżywczymi koktajlami, rękodzielniczą biżuterią i upominkami!

Właśnie tak minął tegoroczny Dzień Kobiet w restauracji AfreeKANA i w KANIE. Wszystkie Panie, które odwiedziły nasze Centrum 7 marca mogły liczyć na wiele ciekawych propozycji. Nie zabrakło porad konsultanta dietetycznego i kosmetologa. Od samego rana na Panie w Siłowni KANY i na zajęciach fitness czekały rabaty, można było wybrać dla siebie ręcznie robioną biżuterię, którą specjalnie na tę okazję do KANY przywiozło studio Adorator.

Dzień Kobiet

Dużym zainteresowaniem Pań cieszył się pokaz przygotowania odżywczych, wielowarzywnych koktajli, które okazały się ciekawe w smaku i zaskakująco łatwe w podaniu. Atmosferę wieczoru, sprzyjającą długim rozmowom stworzył zespół Intimo, który zagrał przeboje o kobietach i z kobietami w rolach głównych. Tradycyjnie już KANA w tym dniu wręczyła Paniom upominki - niespodzianki. Pojawiły się karnety na zajęcia sportowe, książki, kupony rabatowe oraz serwis pielęgnacyjny.

11 marca 2013

Uwaga!

Informujemy, że w dniu 11 marca /poniedziałek/ zajęcia w ramach kursu maturalnego z historii nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

11 marca 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 12 marca /wtorek/ poranne zajęcia ZUMBY w godz. 10.30 - 11.30 nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

11 marca 2013

UWAGA!
Informujemy, że w środę /13 marca/ poranne zajęcia fitness w module Pilates nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

8 marca 2013

Uwaga!

Informujemy, że w sobotę /16 marca/ restauracja AfreeKANA będzie czynna od godziny 14.15.
Serdecznie zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia.

8 marca 2013

Bytomianie pokazali swoje spojrzenia.

5 marca /we wtorek/ galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych, uroczystym wernisażem zainaugurowała kolejna wystawę. Tym razem swoje prace zaprezentowali założyciele i członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego w Bytomiu. Sergiusz Białucha, Agnieszka Dejnak, Jolanta Dziuk, Marian Dziuk, Bożena Grabarczyk, Krzysztof Kadis, Piotr Kogut, Magdalena Makowska i Andrzej Płochocki tworzą nieformalną grupę, którą połączyła wielka pasja uwieczniania rzeczywistości migawką aparatu.

Bytomskie spojrzenia

Autorzy zdjęć to zarówno zawodowi fotografowie, jak i amatorzy, którzy przez swoje hobby uciekają od monotonii codzienności. Wystawa w galerii KANY była pierwszą "zagraniczną" odsłoną twórczości Stowarzyszenia Fotograficznego, które zazwyczaj prezentuje swoje prace w Bytomiu. "Bytomskie spojrzenia" ukazały sposób postrzegania przez Autorów wydarzeń, zjawisk, przedmiotów z pobliskiej okolicy, rodzinnego miasta, ale i dalekich podróży......Więcej

6 marca 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 5 marca /wtorek/ zajęcia w ramach kursu maturalnego z matematyki dla grupy I i grupy II nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

4 marca 2013

KANApa Literacka
Nowość w księgozbiorze!
"Juniper Berry i tajemnicze drzewo"
Marcel Pagnol

4 marca 2013

UWAGA!
Informujemy, że Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA w Sosnowcu nie prowadzi żadnej zbiórki pieniężnej wśród mieszkańców miasta. Nikt z pracowników, ani współpracowników KANY nie puka do drzwi mieszkań i nie prosi o wsparcie finansowe na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Przestrzegamy Państwa przed nieuczciwością ludzi, wykorzystujących dobre serce i chęć niesienia pomocy innym.

1 marca 2013

W KANIE trwa rekrutacja
na bezpłatne kursy językowe!

Informujemy, że właśnie rozpoczynamy rekrutację na kursy językowe w II semestrze roku szkolnego 2012/2013. Młodzież w wieku 16 - 25 lat może skorzystać z oferty nieodpłatnie. Wolne miejsca czekają na listach rekrutacyjnych z:

- Języka angielskiego
- Języka niemieckiego
- Języka włoskiego
- Języka hiszpańskiego
- Języka francuskiego
- Języka chorwackiego
- Języka rosyjskiego

Każdy kurs językowy to w zależności od poziomu 50 - 60 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda) w semestrze. KANA Prowadzi rekrutację na różne poziomy zaawansowania językowego. Zajęcia odbywają się w grupach do 15 osób, w dobrze wyposażonych salach. Kursanci spotykają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Aby wziąć udział w wybranym kursie należy zgłosić się do 22 lutego br. do naszego sekretariatu, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu i wypełnić dokumenty rekrutacyjne. Dodatkowe informacje także pod numerem telefonu: 32 363 10 30......Więcej

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

1 marca 2013

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail