Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Uwaga!

Informujemy, że w dniach 1 listopada /Dzień Wszystkich Świętych/ i 2 listopada /Dzień Zaduszny/ sekretariat KANY, siłownia oraz restauracja AfreeKANA będą nieczynne. Nie będą się wówczas odbywały zajęcia sportowe, edukacyjne i kulturalne. Przepraszamy za utrudnienia.

30 października 2013

KANApa Literacka
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Prześwietny raport kapitana Dosa"
Eduardo Mendoza

28 października 2013

Dokument muzyczny w KINIE KANY!

Zapraszamy na ostatnią październikową projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Cykl spotkań z filmem w tym miesiącu odbywa się pod hasłem "Dokument muzyczny".
W nadchodzący czwartek, 31 października o godz. 18.00 Widzowie zobaczą fabularyzowany dokument opowiadający o przyjaźni, sztuce i niełatwym oswajaniu rzeczywistości.

Ambitne KINO Studyjne

Główny bohater, muzyk i poeta, próbuje walczyć z uzależnieniem od alkoholu. Gdy jest bliski dna z pomocą przychodzi mu przyjaciel. Mężczyzna trafia do ośrodka terapii, gdzie zostaje bohaterem filmu dokumentalnego. W leczeniu pomagają mu wszyscy członkowie zespołu, z którym koncertuje. Wkrótce okazuje się, że terapia mężczyzny przynosi wymierne skutki dla jego bliskich i każdemu uświadamia czym jest pustka i samotność w życiu oraz co stoi na drodze do szczęścia......Więcej

28 października 2013

Uwaga!
Informujemy, że w dniu 29 października /wtorek/ zajęcia ZUMBY nie odbędą się z powodu choroby instruktora. Przepraszamy za utrudnienia.

28 października 2013

Uwaga!
Informujemy, że w dniu 29 października /wtorek/ zajęcia fitness w module BODY SHAPE /godz. 18.10 - 19.10/ nie odbędą się z powodu zbyt małego zainteresowania. Od 5 listopada zapraszamy w tych samych godzinach na Fitness Trzeciego Wieku - ćwiczenia dla seniorów.

25 października 2013

Jest PRACA!
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA poszukuje osoby chętnej do pracy na godziny w restauracji AfreeKANA, w charakterze barman/kelner, najchętniej uczennicę/studentkę. Praca w godz. dopołudniowych i popołudniowych w robocze dni tygodnia i w weekendy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym sekretariatem pod numerem telefonu: 32 363 10 30. Zachęcamy do przesłania swojego CV na nasz adres mailowy: kana@kana.sosnowiec.pl.

24 października 2013

Kraje Azji południowej
- codzienność widziana z innej perspektywy!

W miniony wtorek, 22 października o godz. 18.00 w restauracji AfreeKANA odbyła się kolejna odsłona "Sosnowieckich Spotkań Międzykulturowych". Gościem KANY był Łukasz Pieńkowski - fotograf, dziennikarz, podróżnik, który w czasie lądowego maratonu, pokonując w 40 dni Azję południową poznał Birmę, Kambodżę i Laos. Ze swojej podróży przywiózł wspomnienia i zdjęcia, którymi podzielił się z Uczestnikami wieczoru, opowiadając o swoich wrażeniach i przeżyciach. Podróżnik udzielił także kilku wskazówek, które mogą się okazać bezcenne na wypadek wyjazdu do Azji południowej. Odmienna kultura, inne wierzenia, obyczaje i serdeczność napotkanych ludzi stały się sprzymierzeńcem w wyprawie Łukasza Pieńkowskiego. Uczestnicy spotkania mogli skosztować egzotycznej kawy oraz ziołowej herbaty z trawy cytrynowej.

Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe

"Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe" odbywają się cyklicznie. Udział w projekcie jest bezpłatny, jednak wcześniej warto odebrać z naszego sekretariatu wejściówkę, gdyż liczba miejsc na każde ze spotkań jest ograniczona......Więcej

23 października 2013

KANA zaprasza do KINA!

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 24 października o godz. 18.00 na kolejną projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Cykl spotkań z filmem w tym miesiącu odbywa się pod hasłem "Dokument muzyczny".

Ambitne KINO Studyjne

Kino KANY zagra dokument, opowiadający o poszukiwaniach zaginionej gwiazdy "czarnej" muzyki. Wokaliście, który koncertował w różnych klubach w Stanach w latach 70-tych, wróżono wielką karierę. W końcu jego ogromny talent zauważono i wydał dwa albumy, których popularność, głównie w RPA, była równa zespołowi The Rolling Stones. Jednak w Stanach słuch po muzyku zaginął. Nie zdołał jeszcze pojąć roli swojego sukcesu, kiedy przepadł bez wieści. Po latach, dziennikarz zafascynowany muzyką człowieka, któremu wróżono popularność większą niż Bobowi Dylanowi, wyrusza na poszukiwania jego legendy. Czy uda mu się dotrzeć do prawdy o losie muzyka i dociec, dlaczego tamten zniknął, pozostawiając po sobie niedosyt i poczucie przeoczonego geniuszu?.....Więcej

21 października 2013

Uwaga!
Informujemy, że w dniu jutrzejszym /wtorek, 22 października/ poranne zajęcia fitness w module Pilates nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

21 października 2013

Zapachniało cynamonem!

15 października o godz. 18.00 w restauracji AfreeKANA odbyło się kolejne w tym sezonie spotkanie smakoszy w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE". Uczestnikom wieczoru zaprezentowaliśmy jesienną kuchnię, pachnącą cynamonem. Ta jedna z najstarszych przypraw świata okazała się wszechstronna i choć w Europie znamy cynamon głównie jako dodatek do słodkich dań, jest równie chętnie używany do potraw ostrych, słonych, orientalnych.

Gotowanie w AfreeKANIE

Goście AfreeKANY poznali nieco historii, dotyczącej tej przyprawy i legend, które sprawiały, że cena cynamonu była równa jego wadze w złocie. Uczestnicy "Gotowania w AfreeKANIE" spróbowali racuszków z cynamonem, podawanych z wiśniową konfiturą na ciepło......Więcej

17 października 2013

"Birma, Kambodża, Laos
- azjatycka mozaika. Podróż przez dawne imperia".
Kolejne Spotkanie Międzykulturowe w sosnowieckiej KANIE!

PowiększKANA wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają serdecznie na kolejną odsłonę "Sosnowieckich Spotkań Międzykulturowych". Tym razem, 22 października /we wtorek/ o godz. 18.00 Gościem KANY będzie Łukasz Pieńkowski - fotograf, dziennikarz, podróżnik, który podzieli się z uczestnikami wieczoru swoimi wrażeniami i obserwacjami z wojaży do krajów Azji południowej. Podróżnik przywiózł do Polski bogaty bagaż wspomnień i doświadczeń z odwiedzin Birmy, Kambodży i Laosu. Całą podróż utrwalił migawką aparatu. Uczestnicy wieczoru będą mieli okazję, by zobaczyć to, co widział Łukasz Pieńkowski, zwiedzając południową Azję. W czasie spotkania w AfreeKANIE fotograf i dziennikarz opowie co wywarło na nim największe wrażenie, czego się nauczył, co cennego płynie z obserwacji innych, odległych kultur i gdzie odnaleźć można klucz do szczęścia w innej szerokości geograficznej. Łukasz Pieńkowski przemierzył azjatyckie kraje jako backpackers, nie nocując w ekskluzywnych hotelach, ale spędzając czas z daleka od turystycznych kurortów. W czasie swojej podróży poznał zakątki, do których nie mają dostępu turyści z biur podróży......Więcej

14 października 2013

KANA zaprasza na film!

Zapraszamy na październikowe projekcje Ambitnego KINA Studyjnego. Cykl spotkań z filmem w tym miesiącu odbywa się pod hasłem "Dokument muzyczny".

Ambitne KINO Studyjne

W czwartek, 17 października o godz. 18.00 Widzowie KINA KANY zobaczą dokument, który obrazuje różne oblicza rywalizacji. Widzowie zobaczą zmagania bohaterów w różnych zawodach. Jednak prawdziwy obraz współzawodnictwa ukaże dopiero konkurs śpiewu. Choć wszyscy jego uczestnicy są przekonani o swojej wyjątkowości i talencie, i wierzą w wygraną, szybko okazuje się, że tylko niektórzy mają potencjał, by wyjść na scenę......Więcej

14 października 2013

Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA
z okazji Dnia Edukacji Narodowej składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom
i Pracownikom Oświaty, zaangażowanym w pracę wychowawczą i edukacyjną z młodzieżą i dziećmi
oraz rozwój, przyszłych pokoleń.

Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji zawodowej, wytrwałości
i cierpliwości w wykonywaniu codziennych obowiązków, spełnienia marzeń, samych pięknych dni, bez trosk i zmartwień, otwartości
i wrażliwości wobec wychowanków, a także inicjatyw, które pozwolą czerpać młodym ludziom wiedzę i życiową mądrość.

Życzy Zespół KANY

14 października 2013

Uwaga!
Informujemy, że dnia 12 października /sobota/ siłownia KANY będzie czynna do godz. 17.00. Przepraszamy za utrudnienia.

11 października 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Jesienna kuchnia, pachnąca cynamonem!

Restauracja AfreeKANA zaprasza serdecznie wszystkich smakoszy i miłośników kuchni na najbliższy wieczór kulinarny w ramach cyklicznego projektu "Gotowanie w AfreeKANIE", który odbędzie się we wtorek, 15 października o godz. 18.00.
W czasie pierwszego tej jesieni spotkania dla pasjonatów kuchni, restauracja AfreeKANA zaprezentuje cynamonowe pyszności.
Cynamon, choć dziś popularny, niegdyś był dosłownie na wagę złota. Tę jedną z najstarszych przypraw świata znali już dwa tysiące lat przed naszą erą, Chińczycy. W średniowiecznej Europie monopol na jego sprzedaż posiadali Arabowie, później Portugalczycy, Holendrzy i Brytyjczycy.

Gotowanie w AfreeKANIE

Ta aromatyczna przyprawa dziś stanowi istotny dodatek do potraw i nie trudno ją zdobyć. Jest popularna i możemy kupić całe laski cynamonu, czy cynamon starty na gładki proszek. Cynamon bywa różnie wykorzystywany, w zależności od regionu świata. W Europie znamy go przede wszystkim jako składnik rozmaitych słodkości. Najchętniej sięgamy po niego właśnie jesienią, bowiem doskonale komponuje się z dojrzewającymi o tej porze roku owocami: jabłkami, śliwkami, a także dynią. Podkreśla smak kawy, kakao i gorącej czekolady. A jeśli dopadnie nas jesienna chandra, wystarczy zapalić cynamonową świeczkę lub przygotować sobie gorącą kąpiel z dodatkiem cynamonowego olejku, a nastrój na pewno nam się poprawi......Więcej

11 października 2013

Uwaga!
Informujemy, że od dnia 12 października /sobota/ sobotnie zajęcia FITNESS NIE BĘDĄ SIĘ ODBYWAŁY. Przepraszamy za utrudnienia.

10 października 2013

Poznaj nowości w menu!

Promocja w AfreeKANIE

10 października 2013

Uwaga!


Informujemy, że pierwsze zajęcia w ramach standardowej nauki języka angielskiego ruszają już 15 października i będą się odbywały w następujące dni:

grupa Elementary I:
- wtorki w godz. 16.00 - 17.30 oraz piątki w godz. 17.00 - 18.30

grupa Elementary II/III:
- wtorki w godz. 17.40 - 19.10 oraz piątki w godz. 18.40 - 20.10

Wszystkich kursantów serdecznie zapraszamy.

7 października 2013

Dokument muzyczny w KINIE KANY!

Zapraszamy na kolejną w październiku projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Cykl spotkań z filmem w tym miesiącu odbywa się pod hasłem "Dokument muzyczny".

Ambitne KINO Studyjne

W najbliższy czwartek, 10 października o godz. 18.00 KINO KANY zagra dokument, przedstawiający historię narodzin rocka w Polsce. Muzycy z pierwszych miejsc list przebojów opowiedzą o początkach swojej kariery, ideach, które ukształtowały ich osobowość i wpłynęły na świadomość całego pokolenia, czy wreszcie o wolności, której poczucie w czasach PRL-u dawała muzyka. Dokument pozwala poczuć klimat tamtych lat, daje też wyraz tęsknoty za wolnością słowa......Więcej

7 października 2013

KONKURS FACEBOOK'OWY pn. "Rozwijaj się z KANĄ"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie KANY na portalu społecznościowym FACEBOOK.PL. Wejdź na naszą stronę w dniach od 7 do 30 października i kliknij znacznik "Lubię to". Zaproś też do polubienia strony KANY swoich znajomych. Następnie przyjdź do naszego sekretariatu, poznaj szczegóły oferty KANY i wypełnij zgłoszenie konkursowe. Do wygrania karnety na zajęcia fitness i do siłowni KANY, zaproszenia do restauracji AfreeKANA oraz nagrody książkowe! Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami konkursu.

Powiększ

Nie zwlekaj. Już dziś poznaj KANĘ bliżej!

Serdecznie zapraszamy!

3 października 2013

Uwaga maturzyści!

Informujemy, o terminach pierwszych zajęć w ramach kursów maturalnych:
- matematyka, gr. I PDST. - 7.10 /poniedziałek/ godz. 16.15 - 17.45
- matematyka, gr. II PDST. - 10.10 /czwartek/ godz. 18.00 - 19.30
- matematyka, gr. III ROZSZ. - 7.10 /poniedziałek/ godz. 18.00 - 19.30
- język polski, gr. PDST. i ROZSZ. - 7.10 /poniedziałek/ godz. 17.45 - 19.15
- biologia, gr. PDST. I ROZSZ. - 18.10 /piątek/ godz. 15.45 - 17.15
- wiedza o społeczeństwie, gr. ROZSZ. - 9.10 /środa/ godz. 15.30 - 17.00
- język angielski, gr. PDST. - 10.10 /czwartek/ godz. 18.00.

Wszystkich maturzystów serdecznie zapraszamy na spotkania.

3 października 2013

Zbieramy nakrętki, by pomóc potrzebującym dzieciom!

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce plastikowych nakrętek, którą właśnie rozpoczęliśmy, przy współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom "Pomagamy z uśmiechem". Nakrętki z butelek po napojach, sokach, mleku, z opakowań po chemii gospodarczej (płynach na naczyń, płynach do płukania tkanin itp.) prosimy przynieść do naszego sekretariatu lub siłowni. Przekażemy je Fundacji, która zbiera środki na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych dzieci z naszego regionu.

Serdecznie dziękujemy!

3 października 2013

Uwaga!
Informujemy, że w dniu 5 października /sobota/ zajęcia BODY SHAPE /w godz. 10.10 - 11.10/ nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

2 października 2013

KINO KANY zaprasza w październiku!

Zapraszamy na jesienne projekcje Ambitnego KINA Studyjnego, które w październiku odbywają się pod hasłem "Dokument muzyczny".
Od kiedy reżyserzy zaczęli łamać konwencje i schematy, częściej odchodząc od hagiografii i encyklopedyczności na rzecz dramatu, w którym muzyka może, ale nie musi grać głównej roli, dokument muzyczny zaczął być gatunkiem niezwykle popularnym i coraz chętniej oglądanym. Dlatego w październiku w ramach projekcji "Ambitnego KINA Studyjnego" zderzymy ze sobą dwie sztuki w jednym obrazie: film i muzykę. Nasi Widzowie rozstrzygną, czy to film lśni blaskiem muzyki, odbitym na kinowym ekranie, czy może muzyka, dzięki obrazom nabiera nowego wymiaru.

Ambitne KINO Studyjne

W czwartek, 3 października Widzowie zobaczą pierwszy film z jesiennego cyklu. KINO KANY zaprezentuje dokument, opowiadający o muzykach z pewnego zespołu, którzy w czasach swojej świetności z powodzeniem grywał w wielu hawańskich klubach. Po latach, muzycy spotykają się w jesieni życia, by ponownie stanąć na scenie. Kamera poszukuje miejsc, w których koncertował zespół przed laty, zestawia wydarzenia z młodości bohaterów z ich obecnym życiem i pokazuje, w jaki sposób pasja może być drogą do szczęścia w każdym wieku......Więcej

1 października 2013

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

1 października 2013

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail