Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

"Bytomskie spojrzenia"
Zapraszamy na wernisaż!

Już 5 marca (we wtorek) o godzinie 17.00 w galerii sztuki KANA ART.-Manufaktura Sztuki Młodych odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. "Bytomskie spojrzenia".

Bytomskie spojrzenia

Autorzy prac, członkowie i założyciele Stowarzyszenia Fotograficznego w Bytomiu zaprezentują w galerii KANY swoje prace, które oddają źródła twórczej inspiracji. Sergiusz Białucha, Agnieszka Dejnak, Jolanta Dziuk, Marian Dziuk, Bożena Grabarczyk, Krzysztof Kadis, Piotr Kogut, Magdalena Makowska i Andrzej Płochocki podzielą się z Gośćmi wernisażu swoją wielką pasją, z którą każdy z nich zetknął się w nieco inny sposób......Więcej

27 lutego 2013

Dzień Kobiet pełen różnorodności!
KANA zaprasza!
7 marca 2013 r.

KANA w Sosnowcu wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają serdecznie wszystkie Panie do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Mimo, że tradycyjnie już przygotowujemy propozycje z okazji święta Pań, w tym roku nie zabraknie atrakcji, które dotąd nie gościły jeszcze w naszej siedzibie, przy ulicy Legionów 10. 7 marca, już od poranka w Siłowni KANY na Panie będą czekały rabaty i indywidualne plany treningowe. Także koszt wstępu na poranne zajęcia fitness będzie w tym dniu symboliczny. A to dopiero przedsmak tego, co przygotowaliśmy z okazji Dnia Kobiet.

Dzień Kobiet pełen różnorodności!

W czasie tegorocznego święta Pań w naszym Centrum postaramy się zwrócić uwagę na różnorodność, która jest przypisana kobiecej naturze. Nasz Dzień Kobiet będzie zatem pełen rozmaitości. Tak jak różne są kobiety, tak różne będą nasze propozycje. Nie zabraknie zatem atrakcji dla Pań aktywnych zawodowo, czy fizycznie, dla podążających za nowymi trendami, dla dbających o swój wygląd i dietę, dla Pań w każdym wieku......Więcej

26 lutego 2013

KANA zaprasza na ostatni seans
Ambitnego KINA Studyjnego w tym miesiącu!

Zapraszamy serdecznie na ostatnią w tym miesiącu projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Film z cyklu pn. "Sam Mendes" Widzowie zobaczą w najbliższy czwartek, 28 lutego, o godz. 18.00.
KINO KANY zaprezentuje dramat wojenny, przedstawiający historię samotności, pustki, bezsensu codzienności i autentycznego przerażenia.

Ambitne KINO Studyjne

Na początku lat 90-tych media z dużym upodobaniem relacjonowały sytuację konfliktu w Zatoce Perskiej. Jednak obraz prawdziwego oblicza wojny mógł znacząco odbiegać od tego jaki, przedstawiały serwisy informacyjne z całego świata......Więcej

25 lutego 2013

Drób pełen smaku!

W miniony wtorek, 19 lutego w restauracji AfreeKANA odbyło się drugie w tym roku spotkanie miłośników kuchni w ramach projektu pn. "Gotowanie w AfreeKANIE". Kucharz naszej restauracji zaprezentował Uczestnikom potrawy z drobiu. Wieczór kulinarny stał się okazją, by zrehabilitować różne gatunki ptactwa, które, choć kiedyś często gościły na rodzimych stołach, dziś ustąpiły miejsca innym potrawom.

Gotowanie w AfreeKANIE

Kucharz AfreeKANY opowiedział o różnych sposobach przyrządzania drobiu. Jak się okazało, nawet podawana od święta kaczka czy gęś są łatwe w przygotowaniu i nie wymagają wielkiej wiedzy. Co więcej, drób jest zdrowszy od wieprzowiny, czy wołowiny, a serwowany z różnymi dodatkami, które wydobywają głębię jego smaku, również pyszny......Więcej

21 lutego 2013

KANApa Literacka
Nowość w księgozbiorze!
"Czas tajemnic"
Marcel Pagnol

18 lutego 2013

W KANIE obejrzysz
filmy Sama Mendesa!

Zapraszamy serdecznie na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego, która odbędzie się w czwartek, 21 lutego, o godz. 18.00. Tym razem Widzowie zobaczą film z cyklu "Sam Mendes".
KINO KANY zagra dramat reżysera, opowiadający o głębokiej frustracji, emocjonalnym zagubieniu i samotności.

Ambitne KINO Studyjne

Są lata 50-te minionego wieku. Amerykańskie małżeństwo wiedzie zwykłe życie i wydawać by się mogło, że rodzinie nie brakuje niczego do szczęścia. Stabilna praca, zdrowe dzieci, przyjaciele wokół. Jednak pod płaszczykiem pozornej sielanki kryje się dramat niespełnionych aspiracji, marzeń i ambicji.......Więcej

18 lutego 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Drób w natarciu!


Jedną z naszych atrakcji na czas ferii zimowych będzie pokaz kulinarny połączony z degustacją w restauracji AfreeKANA - kucharz restauracji zaprezentuje potrawy z drobiu, które nie każdy zna!

W czasie najbliższego spotkania miłośników kuchni w ramach projektu pn. "Gotowanie w AfreeKANIE" już 19 lutego o godz. 18.00 restauracja w budynku KANY zaprezentuje drób w różnej postaci. W AfreeKANIE zagoszczą informacje o kaczce, gęsi, kurze, indyku, kurczaku i perliczce, serwowanych w towarzystwie aromatycznych dodatków.

Gotowanie w AfreeKANIE

Będzie też mowa o dzikim ptactwie, którego przygotowanie wcale nie jest zarezerwowane dla wtajemniczonych. Kucharz restauracji podzieli się z Uczestnikami spotkania tajnikami przyrządzania drobiowych specjałów, opowie, jak sprawić, by kaczka, pieczony indyk, czy najpopularniejszy kurczak, zawsze był soczysty i miękki, ale w chrupiącej skórce, która uchodzi w wielu domach za prawdziwy przysmak. Dodatkowo, kucharz AfreeKANY zdradzi sekret, na co zwrócić uwagę kupując drób, by wybrać odpowiednią porcję mięsa.......Więcej

14 lutego 2013

KANApa Literacka
Nowość w księgozbiorze!
"Chwała mojego ojca, zamek mojej matki"
Marcel Pagnol

11 lutego 2013

KINO KANY zaprasza w ferie!

Zapraszamy serdecznie na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W najbliższy czwartek, 14 lutego o godz. 18.00 Widzowie zobaczą kolejny film z cyklu "Sam Mendes".

Ambitne KINO Studyjne

Tym razem KINO KANY zaprezentuje komediodramat reżysera, którego seans będzie dobrym sposobem na wypełnienie czasu w czwartkowe, walentynkowe popołudnie zarówno młodzieży, odpoczywającej od zajęć w szkołach, jak i wszystkim zakochanym.......Więcej

11 lutego 2013

UWAGA!
Informujemy, że z powodu choroby prowadzącego, zajęcia w ramach standardowego kursu nauki języka angielskiego dla obu grup zaawansowania będą się odbywały po feriach zimowych. Przepraszamy za utrudnienia.

7 lutego 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu dzisiejszym /środa, 6 lutego/ zajęcia w ramach standardowego kursu nauki języka angielskiego nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

6 lutego 2013

Ostatki walentynkowe w KANIE!
Zespół INTIMO zaprasza na zabawę, przy muzyce trzech dekad XX wieku!

Tegoroczny karnawał właśnie dobiega końca. KANA wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają serdecznie mieszkańców miasta na zabawę ostatkową, która odbędzie się 12 lutego /we wtorek/ o godz. 18.00. Wieczór spędzony w restauracji AfreeKANA będzie okazją, by mile i kulturalnie spędzić czas. Do tańca uczestników zabawy zaprosi zespół Intimo, który muzyką trzech dekad XX wieku wprawi w dobry nastrój starszych i młodszych Gości restauracji.

Jak na ostatki przystało, będzie można skosztować atrakcyjnego menu, nie zabraknie też szerokiego wyboru napojów. Ostatki karnawałowe w AfreeKANIE to też oryginalny pomysł na walentynkową niespodziankę dla ukochanej osoby i nastrojowe, romantyczne chwile, spędzone we dwoje. Całkowity dochód z zabawy ostatkowej wesprze cele charytatywne sosnowieckiej KANY i posłuży utworzeniu w przyszłym semestrze szkolnym, bezpłatnych miejsc na kursach edukacyjnych dla młodzieży.
Aby wziąć udział w zabawie należy wcześniej dokonać rezerwacji cegiełek /koszt od osoby to tylko 20 zł/, gdyż liczba wolnych miejsc jest ograniczona. Rezerwacje prowadzi i udziela szczegółowych informacji sekretariat nasz oraz obsługa restauracji przy ul. Legionów 10 w Sosnowcu, pod nr tel.: 32 363 10 30, 32 292 66 55.

4 lutego 2013

Ferie z KANĄ!
Zajęcia sportowe i kulturalne pozwolą ciekawie spędzić czas wolny od zajęć w szkole młodzieży, która w ferie nie wyjeżdża z miasta!

Już niebawem w całym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Przerwa od zajęć w szkołach to dla młodzieży długo wyczekiwany czas odpoczynku, a dla rodziców wytężonego wysiłku, aby zapewnić swoim pociechom możliwość ciekawego spędzenia ferii.

Licealiści i gimnazjaliści, którzy w tym roku nie wyjadą z miasta mogą liczyć na nasze propozycje.
W tegorocznej ofercie KANY, przygotowanej na czas ferii znalazło się wiele dobrego dla ciała i ducha. Uczniowie sosnowieckich i regionalnych szkół będą mogli oddać się sportowej rywalizacji w naszej siłowni, wziąć udział w zajęciach fitness, przyjść do Ambitnego KINA Studyjnego, cieszyć się dobrą lekturą, skosztować słodkich smakołyków w restauracji AfreeKANA, a to jeszcze nie wszystko. Większość swoich propozycji udostępniamy młodzieży bezpłatnie lub za minimalną opłatą.......Więcej

4 lutego 2013

KANApa Literacka
Nowość w księgozbiorze!
"Uratować Sprite'a"
Mark R. Levin

4 lutego 2013

KINO KANY zaprasza!
W lutym filmy Sama Mendesa!

Zapraszamy serdecznie na zimowe spotkania z filmem, które w lutym odbywają się pod hasłem: "Sam Mendes". W ramach zaplanowanego cyklu pokażemy wybrane filmy reżysera, pozwalające spojrzeć na jego twórczość przekrojowo. Reżyser pojawił się na arenie międzynarodowej nieoczekiwanie i znienacka. I już swoim pierwszym filmem zdobył uznanie nie tylko krytyki, będąc laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Oskara, ale i szerokiej publiczności. Dziś, po udanym debiucie, dalej święci triumfy, a kolejne filmy jego autorstwa wydają się być lepsze od poprzednich.

Ambitne KINO Studyjne

Pierwszy seans z cyklu Widzowie zobaczą w czwartek, 7 lutego o godz. 18.00. KINO KANY zagra przejmujący dramat, opowiadający o utraconej dziecięcej niewinności, konieczności dokonywania wyborów, niezrealizowanych ambicjach i ucieczce przed przeszłością.......Więcej

4 lutego 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 5 lutego /wtorek/ zajęcia w ramach kursu przygotowawczego do matury z WOS-u nie odbędą się z powodu choroby nauczyciela prowadzącego. Przepraszamy za utrudnienia.

1 lutego 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu dzisiejszym /piętek, 1 lutego/ zajęcia w ramach kursu przygotowawczego do matury z języka angielskiego nie odbędą się z powodu choroby nauczyciela prowadzącego. Przepraszamy za utrudnienia.

1 lutego 2013

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

1 lutego 2013

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail