Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Bezpłatne korepetycje z języka angielskiego!

Informujemy, że do grona korepetytorów KANY dołączył lektor języka angielskiego. Nauczyciel czeka na uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w każdą środę w godzinach 17.30 - 19.00.
Przypominamy, że pomoc w nauce oferują także nauczyciele języka polskiego, biologii oraz języków obcych: niemieckiego, francuskiego, włoskiego.
Aby skorzystać z bezpłatnych korepetycji należy wcześniej umówić się w naszym sekretariacie, przy ulicy Legionów 10 lub pod numerem telefonu: 32 363 10 30, podając zagadnienia, które sprawiają szczególne trudności.

28 listopada 2011

Ambitne KINO Studyjne w KANIE!
Zimowe projekcje czas zacząć!

Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na grudniowe projekcje Ambitnego KINA Studyjnego - każdy czwartek o godzinie 18.00. W pierwszym miesiącu kalendarzowej zimy proponujemy Widzom cykl spotkań z brytyjskim kinem społecznym.

Ambitne KINO Studyjne

Współczesne produkcje brytyjskie zaskakują odbiorcę, zwłaszcza dramatem. Choć temat i forma nie odbiega tu zbytnio od innych filmów światowej i europejskiej kinematografii, sposób ich ujęcia jest odmienny i godny uwagi. Dramat w kinie brytyjskim niewątpliwie nawiązuje do tradycji kina społecznego, wyczulonego na tragedie zwykłego człowieka, ukazującego realny obraz życia kraju. Współcześni twórcy do tych tradycji dodają dużą sympatię dla bohatera, który zawsze jest dla nich najważniejszy, czasem odrobinę ciepłego i niewymuszonego humoru, i zawsze doborową obsadę aktorską. W brytyjskim dramacie społecznym świetne, poparte wiekami tradycji teatralnych, aktorstwo idzie w parze z zawsze poruszającą historią, która zmusza do refleksji - w sam raz na zimową zadumę i wyciszenie w oczekiwaniu na wiosenne słońce......Więcej

28 listopada 2011

KANApa Literacka, 28. 11. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Historyk" - Elizabeth Kostova

28 listopada 2011

Zapraszamy na kurs komputerowy 50+
Ostatnie wolne miejsca!

Zapraszamy serdecznie do udziału w kursie podstaw obsługi komputera dla osób po 50 roku życia. W czasie zajęć prowadzący zwróci szczególną uwagę na łatwą i przystępną obsługę programu Word, Internetu i poczty elektronicznej, komunikatorów, czatu, mobilnego wykorzystania komputera jako urządzenia domowego, obróbki fotografii, odtwarzania dźwięku i obrazu.
Kurs podstaw obsługi komputera to 30 godzin lekcyjnych /po 45 min. każda/ zajęć. Kursanci spotykają się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Wszystkie zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonej sali w naszej siedzibie, w każdy czwartek w godz. 11.30 - 13.00.
Aby wziąć udział w kursie należy zgłosić się do sekretariatu KANY wypełnić formularz rekrutacyjny. Całkowity koszt kursu to 300 zł - materiały szkoleniowe i pomoce naukowe gratis.

Pozostały ostatnie wolne miejsca. Rozpoczęcie zajęć już wkrótce!

25 listopada 2011

W KANIE ostatnia projekcja z cyklu "Współczesne KINO czeskie"!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 24 listopada o godz. 18.00 KINO KANY zagra komediodramat czeskiej produkcji. Projekcja zakończy jesienny cykl spotkań z filmem, który w listopadzie odbywał się pod hasłem "Współczesne KINO czeskie".

Ambitne KINO Studyjne

Tym razem proponujemy Widzom pogodną, choć momentami nostalgiczną opowieści o poszukiwaniu szczęścia, tęsknocie za miłością, zmaganiu z samotnością i brakiem porozumienia między ludźmi. Bohaterów do tego stopnia pochłania otchłań codziennych spraw, że aby mogli zmierzyć się z życiem, jedynym sposobem staje się dla nich szaleństwo. Zapętleni w absurdalny bieg zdarzeń błądzą, usiłując odnaleźć się wzajemnie. Bohaterami tej tragikomedii są zwykli ludzie, których los uwikłał w dziwne związki emocjonalne. Wszyscy składają się na portret zbiorowości, w której samotność stała się normą, a miłość ma coś z fast foodu - nie może trwać zbyt długo, bo następni wygłodzeni klienci czekają w kolejce......Więcej

21 listopada 2011

U W A G A !
Informujemy, że w dniu 21 listopada /poniedziałek/ zajęcia w ramach kursu nauki języka angielskiego dla grup Elementary II/III oraz Intermediate nie odbędą się z powodu choroby prowadzącego.
Przepraszamy za utrudnienia.

17 listopada 2011

Bezpłatne porady prawne trzy razy w tygodniu!
Informujemy, że od 23 listopada /środa/ bezpłatne porady prawne w KANIE będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Dotychczas dyżur mecenasa odbywał się we wtorki i czwartki. Teraz spotkanie z radcą prawnym będzie możliwe również w środy. Dzięki dodatkowemu dyżurowi, termin oczekiwania na spotkanie z mecenasem nie powinien być odległy.
Porady prawne odbywają się w każdy wtorek w godz. 9.30 - 13.00, w środę w godz. 10.00 - 12.00 oraz w czwartek w godz. 11.00 - 12.30.
Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona należy wcześniej umówić się na poradę. Zapisy przyjmuje i udziela informacji sekretariat KANY pod numerem telefonu: 032 363-10-30.

17 listopada 2011

Gotowanie w AfreeKANIE!
Czekolada lekarstwem na gorszy dzień!

W miniony wtorek, 15 listopada, w restauracji AfreeKANA odbyło się kolejne spotkanie miłośników kuchni w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE". Tym razem zaprezentowano czekoladę i czekoladowe łakocie w różnej postaci.

Gotowanie w AfreeKANIE

Choć tego wieczoru prym wiodły eklery z czekoladowym kremem i azjatycka czekolada na gorąco, nie zabrakło informacji o innych, oczywiście czekoladowych smakołykach i ciekawostek o samej czekoladzie. Uczestnicy spotkania poznali kakao jako jeden z najstarszych na świecie przysmaków, pełen wartości odżywczych i nieporównywalnego smaku......Więcej

17 listopada 2011

UWAGA!
Informujemy, że w środę, 16 listopada zajęcia w ramach kursu maturalnego z matematyki dla gr. III (godz. 16.00 - 17.30) odbędą się wyjątkowo w godz. 19.10 - 20.40 w sali edukacyjnej.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy na zajęcia.

14 listopada 2011

Zagramy czeskie KINO!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 17 listopada o godz. 18.00 KINO KANY zagra czeską komedię o poszukiwaniu własnego miejsca w życiu, wartości uniwersalnych i prawdy o sobie samym. By odnaleźć to, co najcenniejsze główny bohater przemierzy drogę pełną niespodzianek, zaskakujących zwrotów akcji i wyjątkowo pogodnego humoru.

Ambitne KINO Studyjne

Młody Czech żyje na bakier z prawem. Chętnie wykorzystuje każdą okazję, by wzbogacić się cudzym kosztem, a najlepiej wychodzą mu oszustwa mieszkaniowe i samochodowe. Gdy jednak dowiaduje się, że jego dziadek jest śmiertelnie chory, postanawia spełnić życiowe marzenie staruszka. Jednocześnie o sprytnego bohatera upomina się sprawiedliwość, więc ten niewiele myśląc wyjeżdża z Pragi na piękne Morawy, by wysłać dziadka w podróż życia dookoła świata. Udając się na wycieczkę, staruszek powierza wnukowi pod opiekę swoją winnicę......Więcej

14 listopada 2011

"Pejzaż z martwą naturą"
W KANIE zapachniało pracownią malarską!

W miniony wtorek, 8 listopada w galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych odbył się XXII już wernisaż. Tym razem swoje prace zaprezentowali studenci i uczniowie szkół średnich. Nie zabrakło też twórczości całkiem jeszcze małych "plastyków". Galeria KANY pomieściła malarstwo i rysunek autorstwa m.in.: Magdaleny Wiśniewskiej, Katarzyny Korneluk, Anny Rorot i Joanny Hetman. Wszystkie prace tworzą wystawę "Pejzaż z martwą naturą", a wiele z nich to efekt przygotowań młodych Autorów do rozpoczęcia studiów w Akademii Sztuk Pięknych. Każdy eksponat powstał w Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA w Sosnowcu, gdzie pod okiem plastyków dzieci i młodzież rozwijają swój talent.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Prezentowane prace stały się też źródłem inspiracji dla pisarki, Marii Golanki. Spod pióra Autorki wyszło opowiadanie "Pejzaż z martwą naturą", które ukazuje magiczny świat pracowni, gdzie wyobraźnia malarza nie ma granic, a przedmioty wcale nie muszą być tym, czym się wydają na pierwszy rzut oka. Goście wernisażu wysłuchali opowiadania z ust samej pisarki......Więcej

10 listopada 2011

Gotowanie w AfreeKANIE!
Czekoladowa jesień!
15 listopada o godz. 18.00 - gotujemy i jemy!

Klub AfreeKANA zaprasza serdecznie mieszkańców miasta na nieodpłatny pokaz kulinarny, połączony z degustacją potraw. Tym razem w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE", w obecności Gości smakosz i kulturoznawca w jednej osobie przygotuje specjały pełne odżywczej czekolady - w sam raz na jesienną chandrę!

Gotowanie w AfreeKANIE

Choć pogoda - wyjątkowa jak na tę porę roku - rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i słonecznymi dniami, już niebawem przyjdzie nam pożegnać te ostatnie chwile złotej jesieni. Zgodnie z polską specyfiką zagości u nas listopadowa aura. Krótkie dni i długie wieczory, połączone z monotonną pluchą i chłodem za oknem potrafią każdego, nawet niepoprawnego optymistę przyprawić o gorszy nastrój i chandrę. Stąd też w najbliższy wtorek, 15 listopada o godzinie 18.00 w restauracji AfreeKANA zagości kuchnia, która pomoże nam przetrwać ten ponury czas. A wszystko za sprawą aromatycznej, odżywczej, pełnej cennych dla organizmu składników - czekolady......Więcej

10 listopada 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, sekretariat KANY, siłownia oraz klub AfreeKANA będą nieczynne. W tym dniu nie odbywają się również zajęcia edukacyjne i sportowe.
Przepraszamy za utrudnienia.

9 listopada 2011

UWAGA!
Informujemy, że od najbliższej soboty /12 listopada/ zajęcia latino solo będą się odbywały w godz. 11.50 - 12.50. Serdecznie zapraszamy młodzież, dorosłych oraz osoby powyżej 50 roku życia. Zajęcie Latino solo odbywają się także we wtorki i piątki w godz. 16.00 - 17.00.

7 listopada 2011

Czeski film w KANIE!
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na najbliższą projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W czwartek, 10 listopada o godz. 18.00 KINO KANY zagra komediodramat czeskiej produkcji, opowiadający o trudnej i wyboistej drodze do zrozumienia samego siebie, wybaczenia i pojednania ze światem.

Ambitne KINO Studyjne

Współczesna Praga staje się tłem wydarzeń. Miasto tętni życiem, jego mieszkańcy, zajęci własnymi sprawami często zaniedbują bliskich, szukając szczęścia gdzieś daleko, choć mają je w zasięgu ręki. Widzowie poznają kilku różnych bohaterów: pojawią się drobni oszuści, którzy znajdą porzucone ciemnoskóre niemowlę, kobieta pragnąca dziecka za każdą cenę, jej mąż rasista, nastolatka, która przypadkiem dowie się, że ma przyrodniego brata, a ojciec okłamuje od wielu lat ją i jej matkę......Więcej

7 listopada 2011

"Pejzaż z martwą naturą"
KANA zaprasza na wernisaż!

Młode, utalentowane, pełne twórczej energii, śmiało rozwijające swoje umiejętności. Magdalena Wiśniewska, Katarzyna Korneluk, Anna Rorot i Joanna Hetman zaprezentują swoje malarstwo i rysunki w czasie kolejnego wernisażu w galerii sztuki KANA ART - Manufaktura Sztuki Młodych. Uroczyste otwarcie wystawy "Pejzaż z martwą naturą" odbędzie się 8 listopada /wtorek/ o godz. 18.00.

Zapach wiosny zatrzymany w poezji i piosence

Obrazy i rysunki, prezentowane na wystawie powstały w Studio Sztuk Plastycznych WYTWORNIA w czasie przygotowań ich Autorek do egzaminów wstępnych na wybrane kierunki Akademii Sztuk Pięknych. Autorki w czasie ekspozycji pokażą głównie malarskie martwe natury - temat obowiązkowy na początku drogi twórczej każdego plastyka. Stały się one pretekstem do zmierzenia się ze złożonymi problemami proporcji, relacji przestrzennych, światłocieniowych i kolorystycznych świata widzianego. Okazuje się, że gdy już zobaczymy, jak bogata jest otaczająca nas rzeczywistość, prawdziwym problemem staje się wybór co pokazać, a co odrzucić, by w najlepszy sposób malarsko ująć temat. Obecnie Magdalena Wiśniewska, Katarzyna Korneluk i Anna Rorot są już studentkami ASP w Katowicach i Krakowie, Joanna Hetman do egzaminu dopiero przystąpi......Więcej

3 listopada 2011

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail