Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Dzień Otwarty w Uniwersyteckim Zespole Szkół Katolickich KANA już na nami!

26 kwietnia w naszych nowo powstających Szkołach odbył się Dzień Otwarty. Nasi przyszli Uczniowie oraz ich Rodzice w przyjemnej atmosferze, przy świeżo parzonej kawie, herbacie i muzyce na żywo poznali szczegóły dotyczące działalności Szkół, zasad rekrutacji kandydatów oraz metod nauczania.

Dzień Otwarty w Uniwersyteckim Zespole Szkół Katolickich KANA już na nami!

Popołudnie w KANIE stało się także okazją dla wszystkich, którzy nas odwiedzili, by wziąć udział w licznych atrakcjach, które również obrazowały charakter szkoły i wybrane z proponowanych Uczniom zajęć dodatkowych. Można było wziąć udział w sportowej rywalizacji w siłowni, pójść na lekcję wizażu, warsztat wiedzy o kulturze, skorzystać z konsultacji z dietetykiem, spróbować swoich sił w rozwiązywaniu rebusów językowych, zmierzyć się w turnieju FIFA na PS3, czy z pomocą psychologa sprawdzić, która ścieżka zawodowej kariery będzie tą najwłaściwszą. Wszystko po to, by ukazać młodzieży, że nauka rzeczywiście może być fascynującą edukacyjną przygodą, a szkoła miejscem, do którego chętnie się przychodzi....Więcej

29 kwietnia 2013

"Wiosenne spotkanie ze sztuką" już za nami!

Goście, którzy w miniony wtorek, 23 kwietnia odwiedzili restaurację AfreeKANA i mini galerię sztuki KANY wzięli udział w "Wiosennym spotkaniu ze sztuką". Wszystko za sprawą wystawy prac plastycznych Członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, o tym samym tytule. Twórcy, zwłaszcza młodzi, pracujący w różnych sekcjach Stowarzyszenia zaprezentowali hafty, malarstwo, grafikę, fotografie, przedstawiające różne ujęcia wiosny. W galerii KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych swoje prace wyeksponowało ponad 20 Autorów.

Wiosenne spotkanie za sztuką

Wernisaż wystawy uświetnił program artystyczny, w czasie którego swoją poezję i prozę zaprezentowały Maria Golanka, Krystyna Borkowska, Barbara Marzec oraz Bogumiła Szrepfer. Nie zabrakło też oprawy muzycznej. Swoim głosem oczarowała Gości Wioleta Frączek, wykonując arie z operetek "Paganini" i "Clivia" oraz z musicalu "My Fair Lady"....Więcej

29 kwietnia 2013

UWAGA!

Informujemy, że w dniach 1 maja /środa/ - Święto Pracy oraz 3 maja /piątek/ - Święto Uchwalenia Konstytucji, Sekretariat KANY, Siłownia oraz restauracja AfreeKANA będą nieczynne. Nie odbędą się wówczas zajęcia edukacyjne, sportowe i kulturalne.

Z kolei 2 maja /czwartek/ sekretariat KANY będzie czynny w godz. 8.30 - 16.30. Siłownia KANY wówczas pracuje w godz. 9.30 - 20.30. W tym dniu nie odbędzie się projekcja Ambitnego KINA Studyjnego.

25 kwietnia 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 26 kwietnia /piątek/ nie odbędą się popołudniowe zajęcia fitness w KANIE - zajęcia z Aqua Aerobicu na basenie przy ul. Legionów 9 będą odbywały się bez zmian. Przepraszamy za utrudnienia.

24 kwietnia 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu dzisiejszym 24 kwietnia /środa/ zajęcia Nordic Walking zostały odwołane z powodu choroby instruktora. Przepraszamy za utrudnienia.

24 kwietnia 2013

DZIEŃ OTWARTY
W UNIWERSYTECKIM ZESPOLE SZKÓŁ KATOLICKICH KANA!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółowymi propozycjami, które przygotowaliśmy dla naszych przyszłych Uczniów i ich Rodziców, którzy odwiedzą nas w czasie DNIA OTWARTEGO, już w najbliższy piątek,
26 kwietnia w godz. 17.00 - 20.00:

Powiększ 1. Informacje, dotyczące zasad rekrutacji, działalności katolickiego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego KANY, metod nauczania oraz zajęć dodatkowych, jakie nowo powstające szkoły proponują swoim uczniom, - od godz. 17.00.

2. Lekcja pokazowa Systemu Indywidualnego Nauczania Symultanicznego - metody nauczania, stosowanej w gimnazjum i liceum KANY - godz. 18.30 - 20.00.

3. Turniej FIFA na PS3 - 17.30 - 18.00 (I runda), 18.00 - 18.30 (II runda), 18.30 - 19.00 (III runda), 19.00 - 19.30 (IV runda) - na zwycięzców każdej rundy czekają atrakcyjne nagrody!

4. Rywalizacja w siłowni: sprawdź się w ćwiczeniach wytrzymałościowych - 17.30 - 18.00 (I runda), 18.00 - 18.30 (II runda), 18.30 - 19.00 (III runda), 19.00 - 19.30 (IV runda) - na zwycięzców każdej rundy czekają sportowe nagrody!

5. Lekcja wizażu: poznaj tajniki kreowania swojego wizerunku - od godz. 18.00....Więcej

23 kwietnia 2013

UWAGA!

Informujemy, że w dniu 25 kwietnia /czwartek/ nie odbędzie się projekcja Ambitnego KINA Studyjnego.

22 kwietnia 2013

NOWY SPRZĘT W SIŁOWNI KANY!

Siłownia w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA w Sosnowcu właśnie wzbogaciła się o nowy sprzęt. Do dotychczasowego wyposażenia sali ćwiczeń dołączyła bieżnia - szczególnie pożądane urządzenie do ćwiczeń aerobowych oraz orbitrek - idealny w treningu cardio.

NOWY SPRZĘT W SIŁOWNI KANY!

Oba urządzenia zastąpiły wysłużony już sprzęt. Bieżnia umożliwia trening biegowy w kilkunastu różnych programach. Zapewnia kondycyjne i wytrzymałościowe wzmocnienie organizmu. Orbitrek natomiast, dzięki swoim możliwościom treningowym jest sprawdzoną bronią w walce z nadwagą. Ćwiczenia wytrzymałościowe na tym urządzeniu pozwalają na szybkie i efektywne spalanie tkanki tłuszczowej i tym samym na uzyskanie zgrabnej i atrakcyjnej sylwetki.....Więcej

18 kwietnia 2013

Wiosenne pasty zagościły w AfreeKANIE!

16 kwietnia w restauracji AfreeKANA odbyło się czwarte w tym roku spotkanie miłośników kuchni i kulinarnych przygód w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE". Barbara Surmacz-Dobrowolska, smakosz i kulturoznawca w jednej osobie, zaprezentowała tradycyjne włoskie makarony.

Gotowanie w AfreeKANIE

Pasty, pełne kolorowych składników, fantazyjnych dodatków, przywodzące na myśl słoneczną Italię okazały się łatwą w przygotowaniu i smaczną propozycją wiosennego dania. Prym tego wieczoru wiodło wiosenne penne z pomidorkami koktajlowymi, boczkiem i natką pietruszki. Wieczór, spędzony w AfreeKANIE, stał się też okazją, by poznać tradycyjne włoskie sosy, takie jak bolognese czy carbonara......Więcej

17 kwietnia 2013

UWAGA - DZIEŃ OTWARTY
W UNIWERSYTECKIM ZESPOLE SZKÓŁ KATOLICKICH KANA

Dnia 26 kwietnia, w piątek w godz. 17.00 - 20.00 serdecznie zapraszamy przyszłych i obecnych gimnazjalistów oraz licealistów i ich rodziców na dzień otwarty w Uniwersyteckim Zespole Szkół Katolickich KANA. Spotkanie będzie też okazją, by poznać szczegóły dotyczące działalności naszych Szkół, metod nauczania oraz zajęć dodatkowych, jakie chcemy zaproponować naszym uczniom!

DZIEŃ OTWARTY W UNIWERSYTECKIM ZESPOLE SZKÓŁ KATOLICKICH KANA

Rodziców zapraszamy do restauracji AfreeKANA, gdzie przy dobrej muzyce i filiżance kawy lub herbaty uzyskają informacje na temat zasad rekrutacji. W tym czasie młodzież zainteresowana nauką w klasach gimnazjum i liceum naszej szkoły będzie mogła wziąć udział w interesujących zajęciach i konkursach - najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody!.....Więcej

16 kwietnia 2013

"Wiosenne spotkanie za sztuką"
Wernisaż w galerii KANY!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych oraz restauracja AfreeKANA zapraszają serdecznie 23 kwietnia /we wtorek/ o godz. 17.00 na kolejny w tym sezonie wernisaż wystawy prac plastycznych.

Wiosenne spotkanie za sztuką

Tym razem swoją twórczość zaprezentują członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Zgromadzone w mini galerii sztuki KANY prace Autorów składają się na wystawę zatytułowaną "Wiosenne spotkanie ze sztuką". Stąd też w malarstwie, hafcie, rysunkach, fotografii i grafice wielu twórców, głównie młodych, pracujących w tematycznych sekcjach Stowarzyszenia, zaprezentuje różne ujęcia wiosny. Będzie można zobaczyć budzącą się do życia przyrodę, kuszące kolorem pejzaże, kwieciste portrety. Ale ekspozycję tworzą też prace, które wiosną powstawały, choć wcale jej wprost nie obrazują. Co więcej, za sprawą programu artystycznego, wernisaż w restauracji AfreeKANA będzie tytułowym, wiosennym spotkaniem ze sztuką. Swoje wiersze recytować będą poeci; będzie proza Marii Golanki oraz recital młodej wokalistki, a zarazem malarki - Wiolety Frączek......Więcej

16 kwietnia 2013

UWAGA! Tylko teraz PROMOCJA WPISOWEGO!

Każdy, kto do końca kwietnia zapisze się do Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA otrzyma 50% zniżki na wpisowe!

Zapraszamy serdecznie! Liczba wolnych miejsc ograniczona!

15 marca 2013

KANA zaprasza do KINA!

Zapraszamy serdecznie w nadchodzący czwartek o godz. 18.00 na kolejną w tym miesiącu projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Wiosenne spotkania z filmem, w kwietniu odbywają się pod hasłem: "Kobiety u władzy".

Ambitne KINO Studyjne

18 kwietnia KINO KANY zagra dramat, przedstawiający historię starcia między protestancką Anglią i katolicką Hiszpanią, które tylko pozornie wydaje się głównym wątkiem filmu. W rzeczywistości przygotowanie kraju do odparcia ataku hiszpańskiego najeźdźcy, który nie ulęknie się niczego, by osiągnąć zwycięstwo jest tłem dla wewnętrznych potyczek na dworze brytyjskim i prób pozbawienia królowej tronu. Ta, nic sobie nie robiąc z nieprzychylności dworskich partii, konsekwentnie broni ojczyzny i interesów poddanych przed obcymi wypływami......Więcej

15 kwietnia 2013

Nordic Walking w KANIE!
Włoskie pasty w sam raz na wiosnę!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia Nordic Walking, czyli ćwiczenia na świeżym powietrzu, polegające na marszu z kijami. Ten rodzaj rekreacji jest skierowany do mieszkańców regionu w każdym wieku, tak Pań, jak i Panów. Trening z kijkami pod okiem certyfikowanego instruktora pomoże zachować aktywność fizyczną, dotlenić organizm, poprawić krążenie, zrzucić zbędne kilogramy, a przy tym nie ponosić zbytniego wysiłku.

Nordic Walking w KANIE!

Spacer nordycki jest również dobrą formą zajęć sportowych dla osób po urazach, zabiegach i w trakcie rehabilitacji. Nordic Walking można uprawiać wszędzie, jednak ważne jest, by nie popełniać przy tym błędów. Tylko prawidłowa technika marszu pozwala uzyskać pożądane efekty i uniknąć kontuzji - najczęściej przytrafiają się urazy barków. Dlatego też warto skorzystać z rad instruktora, który wprowadzi ćwiczących w tajniki Nordic Walking, pomoże wybrać i dopasować kijki oraz skoryguje ewentualne błędy. Również pogoda nie jest przeszkodą w uprawianiu Nordic Walking, a atutem ćwiczeń jest prostota sprzętu, stroju i to, że uprawiających marsz nordycki nie ogranicza teren. Nordic Walking można uprawiać wszędzie i o każdej porze roku, w szczególności wiosną i latem......Więcej

12 kwietnia 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Włoskie pasty w sam raz na wiosnę!

Zapraszamy serdecznie już w najbliższy wtorek, 16 kwietnia o godz. 18.00 na wieczór kulinarny w ramach cyklicznego projektu "Gotowanie w AfreeKANIE".
Tym razem smakosz i kulturoznawca w jednej osobie zaprezentuje pasty rodem ze słonecznej Italii. W AfreeKANIE zagoszczą tradycyjne makarony pod różną postacią, pełne wiosennych składników, kolorowe, pożywne, szybkie w przygotowaniu - idealne na obiad i ciepłą kolację, po których przygotowaniu zostanie nam jeszcze mnóstwo czasu, by cieszyć się wiosną w pełnej krasie.

Gotowanie w AfreeKANIE

Uczestnicy wieczoru kulinarnego poznają przepisy na oryginalny sos bolognese czy carbonara oraz nazwy najpopularniejszych włoskich makaronów i podstawowych składników, niezbędnych do przywołania odrobiny prawdziwie włoskiego smaku we własnym domu. Przyczyni się do tego również degustowane w czasie spotkania wiosenne penne z pomidorkami koktajlowymi i natką pietruszki......Więcej

12 kwietnia 2013

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

10 kwietnia 2013

KANApa Literacka
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Najdalsza podróż"
Constanze Köpp

8 kwietnia 2013

KINO KANY zaprasza na film!

Zapraszamy serdecznie na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Wiosenne spotkania z filmem, w kwietniu odbywają się pod hasłem: "Kobiety u władzy".
W najbliższy czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00 Widzowie zobaczą dramat historyczny, opowiadający o losach dworu brytyjskiego w XVI wieku.

Ambitne KINO Studyjne

Zasiadająca na tronie królowa z trudem niesie ciężar korony. Będąc w samym środku dworskich intryg i partyjnych rozgrywek szybko jednak uczy się jak odróżnić dobro ojczyzny od sprzecznych interesów różnych środowisk. Swoim uporem i konsekwencją zyskuje uznanie i szacunek poddanych. Czy wśród licznych obowiązków i trudnej roli królowej, władczyni może się realizować również jako kobieta? Odpowiedzi na to oraz inne pytania poszukamy już w nadchodzący czwartek......Więcej

8 kwietnia 2013

Uwaga!

Informujemy, że w dniu 8 kwietnia /poniedziałek/ zajęcia z języka hiszpańskiego nie odbędą się. Za utrudnienia przepraszamy.

8 kwietnia 2013

KANA zaprasza do Teatru Śląskiego!

Dzięki współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, zapraszamy serdecznie 10 i 11 kwietnia o godzinie 19.00 na spektakl pt. "Kontrakt". Koszt biletu dla sympatyków KANY to 11 zł od dwóch osób lub 10 zł od osoby.
Miłośnicy teatru proszeni są o dokonanie imiennej rezerwacji biletów w sekretariacie KANY przy ul. Legionów 10 w Sosnowcu lub pod numerem telefonu 32 363 10 30. Liczba miejsc ograniczona!.....Więcej

3 kwietnia 2013

"Kobiety u władzy"
w kwietniowym KINIE KANY!

Zapraszamy serdecznie na wiosenne spotkania z filmem, które w kwietniu odbywają się pod hasłem: "Kobiety u władzy".
Ambitne KINO Studyjne KANY zaproponuje Widzom filmy o kobietach, z kobietami w rolach głównych, lecz nie tylko dla kobiet. Przez pryzmat wyjątkowych dla kinematografii produkcji spojrzymy na kobiety, które w swoich rękach dzierżyły władzę. Najpełniejszy obraz pozwolą uzyskać filmy osadzone w realiach brytyjskich. Monarchia bowiem od zawsze pobudzała wyobraźnię i ciekawość, a im pilnej strzegła swoich tajemnic tym większe spekulacje pojawiały się w społeczeństwie.

Ambitne KINO Studyjne

KINO KANY postara się zatem znaleźć odpowiedzi na pytania, jak bardzo zmieniło się postrzeganie kobiet - przywódców, czy rola kobiety kończy się tam, gdzie zaczyna rola królowej, czy od kobiety u władzy wymaga się takiej samej determinacji w dążeniu do celu, jak od mężczyzny? I wreszcie, ile zyskuje społeczeństwo, któremu przewodzi kobieta?.....Więcej

2 kwietnia 2013

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

2 kwietnia 2013

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail