Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

UWAGA!
Informujemy, że w poniedziałek 2 maja zajęcia z języka hiszpańskiego oraz języka niemieckiego nie odbędą się.

29 kwietnia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 1 maja /niedziela/ - Święto Pracy - restauracja AfreeKANA pracuje jak w każdą niedzielę.
Z kolei 3 maja /wtorek/ - Święto Uchwalenia Konstytucji - nieczynne będą sekretariat KANY i Siłownia. W tym dniu nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne i sportowe. Restauracja AfreeKANA będzie nieczynna z powodu rezerwacji.

28 kwietnia 2011

Drodzy Maturzyści!

Wszystkim Wam życzymy, aby zbliżające się egzaminy dojrzałości były wspaniałym krokiem ku dorosłemu życiu, a owoce Waszej nauki pozwoliły dostać się na wymarzone kierunki studiów. Życzymy również, by nawiązane w naszej KANIE i w Waszych szkołach średnich przyjaźnie przetrwały próbę czasu.

Połamania piór!

28 kwietnia 2011

"Byłeś z nami - Sosnowiec 14.06.1999
- VII Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski" w KANIE

Zapraszamy na pokaz specjalny w ramach Ambitnego KINA Studyjnego. 28 kwietnia 2011 r. /czwartek/ o godz. 18.00 KINO KANY zagra film pt. "Byłeś z nami - Sosnowiec 14.06.1999 - VII Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski", zrealizowany przez Telewizję Polską. Projekcja zwieńczy wycieczkę po Sosnowcu "Śladami Jana Pawła II", organizowaną przez Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, PTTK Sosnowiec oraz Stowarzyszenie "Pakosznica".

Ambitne KINO Studyjne

W przededniu beatyfikacji Papieża Polaka KINO KANY zagra film dokumentalny, będący przypomnieniem wielkiego przeżycia duchowego, którego świadkami i uczestnikami byli wszyscy mieszkańcy diecezji i regionu w czasie VII Pielgrzymki Apostolskiej Jana Pawła II do ojczyzny. Wówczas to, Papież Polak odwiedził Sosnowiec. Dokument przywoła wspomnienia sprzed 11 lat, kiedy Diecezja Sosnowiecka przeżywała najważniejsze wydarzenie w historii swojego istnienia. Sosnowiec stał się miejscem spotkania wiernych z całej diecezji i Śląska. Tamtym chwilom towarzyszyli dziennikarze, realizatorzy audycji telewizyjnych. Zapis tego, co uchwyciły kamery na Placu Papieskim w Sosnowcu, dziś jest pamiątką wizyty Ojca Świętego w Zagłębiu......Więcej

26 kwietnia 2011

UWAGA! - Zmiany w porządku zajęć fitness
Informujemy, że w dniu 29 kwietnia (piątek) poranne zajęcia fitness w modułach Fitness Trzeciego Wieku oraz Body Ball, odbędą się wyjątkowo o godz. 9.00 jako Body Ball dla Seniora. Zajęcia fitness 30 kwietnia /sobota/ nie będą się odbywały, zaś 2 maja /poniedziałek/ nie odbędą się ćwiczenia Pilates w godz. 9.40 - 10.40, oraz 16.45 - 18.00. Pozostałe zajęcia w tym dniu odbędą się bez zmian.
Za utrudnienia przepraszamy i serdecznie zapraszamy.

20 kwietnia 2011

KANA na szlaku wycieczki
śladami Jana Pawła II w Sosnowcu!

Powiększ28 kwietnia /czwartek/ odbędzie się druga wycieczka po Sosnowcu "Śladami Jana Pawła II". Pierwszą, organizatorzy: Centrum Informacji Miejskiej, PTTK Sosnowiec oraz Stowarzyszenie "Pakosznica" zaplanowali na dzień 26 kwietnia. Wycieczki śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w Sosnowcu będą przypomnieniem VII pielgrzymki Papieża Polaka do ojczyzny w 1999 roku. Wówczas Jan Paweł II odwiedził również Sosnowiec. W przededniu beatyfikacji Ojca Świętego organizatorzy wycieczek pokażą mieszkańcom miasta trwałe ślady Wizyty Apostolskiej Jana Pawła II w Sosnowcu. - Jednym z owoców papieskiej Pielgrzymki do Sosnowca jest nasza KANA, dla której Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny, a wszystkim wolontariuszom, dobroczyńcom i gościom błogosławił. Udzielone przez Papieża i własnoręcznie podpisane słowa błogosławieństwa można przeczytać w KANIE......Więcej

20 kwietnia 2011

KANApa Literacka, 18. 04. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Mini wykłady o maxi sprawach" - Leszek Kołakowski

18 kwietnia 2011

Zmartwychwstał Pan! Alleluja, Alleluja!
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragnie złożyć wszystkim swoim przyjaciołom i sympatykom, uczestnikom zajęć oraz mieszkańcom Sosnowca i Zagłębia życzenia:

By czas Wielkiej Nocy
był pełen otuchy i nadziei,
By przyniósł zjednoczenie z Bogiem Ojcem.
Niech Zmartwychwstały Chrystus
będzie Pocieszycielem i Światłem,
które rozjaśni wszystkie mroki życia,
Niech Jego Zmartwychwstanie
napełni nas pokojem, wiarą i radością
I da siłę do pokonywania
życiowych trudności.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 21 - 23 kwietnia (Triduum Paschalne) oraz w czasie Świąt Wielkiej Nocy sekretariat KANY, restauracja AfreeKANA i siłownia będą nieczynne. Nie będą się również odbywały zajęcia edukacyjne, sportowe i kulturalne.

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2011 r. /wtorek/ sekretariat KANY i siłownia będą czynne od godziny 11.00. W tym dniu nie odbędą się poranne zajęcia fitness oraz porady prawne.
Za utrudnienia przepraszamy.

15 kwietnia 2011

Gotowanie w AfreeKANIE!
Wielkanocne specjały wyrolowane!

W miniony wtorek w restauracji AfreeKANA odbyło się XXV spotkanie miłośników kuchni. Tym razem w czasie "Gotowania w AfreeKANIE" zagościły wielkanocne przysmaki. Uczestnicy pokazu zdradzili swoje sekrety na tradycyjne potrawy: pasztety, pieczyste mięsa, wielkanocne baby i mazurki, a prowadząca spotkanie Barbara Surmacz-Dobrowolska opowiedziała o swoim wkładzie w tradycję Świąt Wielkiej Nocy i przedstawiła przepis na paschę.

Gotowanie w AfreeKANIE

Deser, który rzadko pojawia się na wielkanocnych stołach, wzbudził zainteresowanie uczestników. Jednak prym tego wieczoru wiodły jajka. Te, które zaproponowała AfreeKANA były nietuzinkowo przygotowane i podane - faszerowane masą z awokado i majonezu, ze szczyptą aromatycznego pieprzu cayenne, rolowane w plastry soczystej szynki - okazały się świetną propozycją na wielkanocne śniadanie i spotkania przy rodzinnym stole.....Więcej

13 kwietnia 2011

KANApa Literacka, 11. 04. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Koniec człowieka" - Francis Fukuyama

11 kwietnia 2011

"Granice miłości" w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. 14 kwietnia 2011 r. /czwartek/ o godz. 18.00 KINO KANY zagra film pt. "Granice miłości", w reżyserii Guillermo Arriagi.

Ambitne KINO Studyjne

Dramat jest debiutem reżysera, który wcześniej świetnie sobie radził jako scenarzysta. Film to historia kliku kobiet, które z pozoru nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak życie splata ich losy w całość. Po drodze przeżywają rozterki, zwątpienia, tragedie. Każda boryka się z własnym strachem i mrokami przeszłości......Więcej

11 kwietnia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 11 kwietnia /poniedziałek/ zajęcia z języka hiszpańskiego dla wszystkich grup nie odbędą się.
Przepraszamy za utrudnienia.

11 kwietnia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 8 kwietnia /piątek/ zajęcia z języka angielskiego dla grupy Elemetary II/III (godz. 17.00-18.30) nie odbędą się.
Przepraszamy za utrudnienia.

8 kwietnia 2011

Gotowanie w AfreeKANIE!
Wielkanocne baby i mazurki - tradycja w nowej odsłonie.
Przyjdź i przekonaj się jaki smak mogą mieć Święta Wielkiej Nocy
- 12 kwietnia (we wtorek) restauracja AfreeKANA zaprezentuje tradycyjne
i nowoczesne potrawy wielkanocne.

Restauracja AfreeKANA zaprasza mieszkańców miasta na nieodpłatny pokaz kulinarny, połączony z degustacją potraw. W obecności Gości smakosz i kulturoznawca przygotuje wielkanocne tradycyjne specjały, które od lat goszczą na świątecznym stole i takie, które dopiero zdobywają sobie uznanie.

Gotowanie w AfreeKANIE

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tym istotnym wydarzeniem dla każdego katolika wiąże się też piękna symbolika, która przekłada się na sposób obchodzenia Wielkiej Nocy w polskich domach. Najwyraźniej daje o sobie znać podczas wielkanocnego śniadania, kiedy na stole pojawiają się pisanki, wcześniej poświęcone pokarmy, jajka, chrzan, ćwikła. Jednak tej tradycyjnej oprawie świąt coraz częściej nadaje się nowy wymiar. Jak pogodzić chęć wprowadzenia innowacji. Odpowiedzi na to oraz inne kulinarne pytania, nastręczające trudności w okresie świątecznym, odpowiemy już w najbliższy wtorek w czasie spotkania miłośników kuchni.....Więcej

7 kwietnia 2011

Zrobili "dwa kroki w wyobraźnię"
5 kwietnia, w miniony wtorek w galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych odbył się XIX już wernisaż wystawy plastycznej. Tym razem swoje najnowsze prace zaprezentowali Artyści Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Wystawę pt. "Dwa kroki w wyobraźnię" zainaugurowano w restauracji AfreeKANA, a całości towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu szkół Muzycznych w Sosnowcu. Goście wernisażu i Autorzy prac usłyszeli młodych muzyków, którzy zagrali na wiolonczeli, gitarach i klarnecie.

Zrobili 'dwa kroki w wyobraźnię'

Obok młodzieży swój talent zaprezentowali poeci i prozaicy STKZD. Wystawa "Dwa kroki w wyobraźnię" pomieściła malarstwo, grafikę, fotografię, haft artystyczny, a także płaskorzeźbę. Pojawił się zatem haftowany i malowany pejzaż, obok martwej natury można było obejrzeć portret. Wszystko ubrane w kolorową mozaikę barw, zapraszające do świata wyobraźni twórcy.....Więcej

7 kwietnia 2011

KANA zaprasza do współpracy!
Czujesz, że możesz zrobić coś dobrego dla innych? Że Twoja wiedza i umiejętności, mogą pomóc młodzieży w nauce? Drzemie w Tobie chęć podzielenia się doświadczeniem? Nie pozwól, by wśród Korepetytorów KANY zabrakło Ciebie. Dołącz do wolontariuszy, którzy udzielają korepetycji z różnych przedmiotów dzieciom i młodzieży!.....Więcej

7 kwietnia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 6 kwietnia /środa/ zajęcia z języka hiszpańskiego dla wszystkich grup nie odbędą się.
Przepraszamy za utrudnienia.

6 kwietnia 2011

"Dwa kroki w wyobraźnię"
Galeria sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy prac Artystów Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego pt. "Dwa kroki w wyobraźnię". Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się 5 kwietnia (we wtorek) o godzinie 17.00. W jej czasie zostaną zaprezentowane najnowsze prace lokalnych twórców, zrzeszonych w STKZD.

Dwa kroki w wyobraźnię

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego to organizacja pozarządowa powstała z myślą o regionalnych twórcach w każdym wieku, którzy przejawiają talent w różnych obszarach. Swoje miejsce w stowarzyszeniu znaleźli amatorzy malarstwa i rzeźby, fotografii, grafiki, rysunku i haftu. Twórcy Kultury Zagłębia Dąbrowskiego nie zamykają się też na poetów, muzyków, pisarzy. Choć większość z członków stowarzyszenia nie ma kierunkowego wykształcenia - stąd mówią o sobie twórcy amatorzy - są znani, a ich nazwiska rozpoznawalne w środowisku. Poza tym, że tworzą w dużej dowolności, ukazując "co komu w duszy gra", starają się łączyć pokolenia. Do udziału w wystawach twórczości swoich członków STKZD zaprasza młodzież, często sami Artyści odwiedzają szkoły. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z poezją i jej twórcami, a całość zyska oprawę muzyczną w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu......Więcej

4 kwietnia 2011

KANApa Literacka, 04. 04. 2011 r.
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Zakupologia" - Martin Lindstrom

4 kwietnia 2011

"Księga Diny" w KANIE
Zapraszamy wszystkich miłośników filmu na projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. 4 kwietnia 2011 r. /czwartek/ o godz. 18.00 KINO KANY zagra film pt. "Księga Diny", w reżyserii Ole Bornedala.

Ambitne KINO Studyjne

Historia nietuzinkowa, o wielkim uporze i sile kobiecego charakteru, który ma także swoją ciemną stronę - tak najkrócej można wyrazić sens zawarty w "Księdze Diny". Tytułowa bohaterka, będąc dzieckiem, przypadkiem powoduje tragiczny wypadek, w którym ginie jej matka. Zdruzgotany ojciec nie jest w stanie pogodzić się z bolesną stratą, izoluje więc córkę i budzi w niej wyrzuty sumienia, które odcisną piętno także na dorosłym życiu Diny. Dziewczynka dorasta obarczona winą za wypadek, szybko zamyka się w sobie, stroni od ludzi......Więcej

4 kwietnia 2011

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 4 kwietnia /poniedziałek/ zajęcia fitness Nordic walking nie odbędą się.
Przepraszamy za utrudnienia.

1 kwietnia 2011

Promocja w AfreeKANIE!

Promocja w AfreKANIE!

1 kwietnia 2011

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail