Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem
KANA realizuje program pracy z młodzieżą w następujących blokach:

- EDUKACJA
- INTERNET
- KULTURA
- SPORT
- CAFE
- HOBBY
- POMOC

Ambitne Kino Studyjne

Serdecznie zapraszamy na czwartkowe projekcje wartościowych obrazów polskiej i światowej kinematografii, spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury w ramach cyklu Ambitne Kino Studyjne.

Cykl spotkań zapadł w pamięć zwłaszcza po edycji, którą specjalnie dla sosnowieckiej młodzieży prowadziła Magdalena Piekorz, reżyser filmu Pręgi, laureatka Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Tegoroczne Ambitne Kino Studyjne zapowiada się równie ciekawie. Nie zabraknie znakomitych gości, a poruszana problematyka zagwarantuje gorące dyskusje.

W każdy letni czwartkowy wieczór Ambitne KINO Studyjne KANY zaprezentuje widzom filmy Andrzeja Wajdy, który jest jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Jest współtwórcą tzw. szkoły polskiej - ważnego nurtu w rodzimej sztuce filmowej, dzięki któremu na przełomie lat '50 i '60 polska kinematografia stała się sławna w świecie. W 2000 roku reżyser ten otrzymał od Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscara za całokształt twórczości.

Letnie projekcje w czerwcu odbywają się pod hasłem:

"KINEMATOGRAFIA ANDRZEJA WAJDY"

Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez sponsorów i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już na zainteresowanych w sekretariacie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Prosimy o ich wcześniejsze odebranie i okazanie przy wejściu na salę projekcyjną - pozwoli nam to na odpowiednie przygotowanie seansu. Liczba miejsc ograniczona! Zachęcamy także do odebrania z sekretariatu KANY bezpłatnej karty klubowej, dzięki której będzie można poznać bieżący repertuar.

Spotkania Autorskie


Magdalena Piekorz w KANIE


Dnia 21 października 2005 roku odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Piekorz - reżyser filmu "Pręgi". Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 40 młodych Widzów było połączone z projekcją najnowszego obrazu Gościa. Widzowie po pokazie filmu "Pręgi" wymienili opinie z Panią Piekorz, która szczególnie aktywnych uczestników dyskusji nagrodziła płytami z muzyką ze swojego dramatu, oczywiście z autografem.

Krzysztof Zanussi w KANIE
Magdalena Piekorz podpisuje płyty z muzyką z filmu


Krzysztof Zanussi w KANIE


6 grudnia w ramach Jesiennych spotkań z filmem w Ambitnym Kinie Studyjnym KANY odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Zanussim prowadzone przez Magdalenę Piekorz, a poprzedzone projekcją jego filmu "Barwy ochronne".
Podczas spotkania z młodzieżą reżyser opowiadał o swej twórczości filmowej, w której zawsze odwoływał się do świata wartości, poruszał problemy moralne, a bohaterów swoich filmów stawiał przed wyborem między wiernością wyznaczonym zasadom, a pokusą ich odrzucenia i pójścia łatwiejszą drogą.

Krzysztof Zanussi w KANIE
Krzysztof Zanussi i Magdalena Piekorz

Opowiadał także o swych zawodowych sukcesach i porażkach, życiowym doświadczeniu, próbach ocalenia własnych ideałów w trudnej, codziennej rzeczywistości.
Być może w przyszłym roku uda się przygotować specjalny cykl poświęcony wyłącznie filmom Krzysztofa Zanussiego, który stałby się świetną okazją do ponownego spotkania się w KANIE z tym ciekawym i wybitnym polskim reżyserem.


Spotkanie z Pawłem Bogoczem

Dnia 3 kwietnia 2007 roku w ramach wiosennego cyklu Ambitnego Kina Studyjnego odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Bogoczem.

Paweł Bogocz w KANIE
Paweł Bogocz

Reżyser, scenarzysta, zdobywca nagrody Fryderyk 2004 za najlepszy teledysk roku, producent kilkudziesięciu dokumentalnych form filmowych poświęconych współczesnej sztuce, i zarazem jeden z bardziej płodnych twórców polskich wideoklipów (m.in. dla grup PUDELSI, DŻEM, POGODNO, BIG CYC, IRA, STACHURSKY, IZRAEL) zafascynowany poprzemysłowym krajobrazem Śląska, zaprezentował swoje wybrane prace. Po prezentacji odbyła się dyskusja z uczestnikami projekcji, dotycząca reżyserii obrazu.


WolnoMISHliciele i redaktorzy Magazynu "Obywatel"

13 marca 2008 roku w ramach wiosennego cyklu Ambitnego Kina Studyjnego odbyło się spotkanie autorskie z przedstawicielami Koła Naukowego WolnoMISHliciel, działającego przy Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz redaktorem Magazynu "Obywatel" - Szymonem Surmacz.

WolnoMISHliciele i redaktorzy Magazynu Obywatel
WolnoMISHliciele i redaktorzy Magazynu "Obywatel"

Spotkanie poprzedziła projekcja filmowa, poświęcona zagadnieniom współczesnej cywilizacji. Po pokazie filmowym, uczestnicy żywo dyskutowali z członkami Koła : Pawłem Tomczokiem, doktorantem w Instytucie Nauk o Literaturze Uniwersytetu Śląskiego, Przemkiem Piwowarczykiem, Mikołajem Marcelą i innymi, na temat globalizacji i przemian cywilizacyjnych współczesnych nam kultur, a także o kulturze konsumpcyjnej.

Łukasz Konopka gościł w KANIE!

7 października /czwartek/ o godz. 18.00 Gościem Ambitnego KINA Studyjnego KANY był Łukasz Konopka - aktor młodego pokolenia znany m.in. z filmów "M jak miłość", "Czas honoru", "Kryminalni", "Twarzą w twarz", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", "Rewers".

Łukasz Konopka gościł w KANIE!

Absolwent Wydziału Aktorstwa PWSFTviT w Łodzi spotkał się z Widzami przy okazji seansu filmu "Rewers", by opowiedzieć o swojej aktorskiej drodze, o pracy na planie, o spełnionych marzeniach i tych, które jeszcze przed Nim.

Łukasz Konopka gościł w KANIE!

Gość KINA KANY pojawił się w towarzystwie swojej drugiej połowy - Emilii Komarnickiej, którą Widzowie mogą oglądać w roli Agaty Woźnickiej w serialu "Na dobre i na złe".

Łukasz Konopka gościł w KANIE!

Łukasz Konopka dał się poznać jako sympatyczny, miły, pełen poczucia humoru, życzliwy wobec innych i śmiało stąpający po aktorskiej ścieżce człowiek świata filmu. Chętnie podzielił się z Widzami swoimi odczuciami, doświadczeniami z pracy na planie. Opowiedział też o swoim obecnym życiu na Wybrzeżu oraz rodzinnej Czeladzi, którą odwiedza, gdy tylko nadarzy się okazja.

Łukasz Konopka gościł w KANIE!

Maciej Pieprzyca odwiedził KANĘ!
14 października, w czwartek o godz. 18.00 Gościem KANY był Maciej Pieprzyca - reżyser i scenarzysta, twórca filmów dokumentalnych, fabularnych i spektakli TV m.in. "Inferno", "Drzazgi" "Kryminalni", "Na dobre i na złe", "Komu wierzycie?", "Padnij", "Fryzjer", "Samo życie".

Ambitne KINO Studyjne

Doktor i wykładowca akademicki w jednej osobie spotkał się z Widzami przy okazji seansu filmu "Drzazgi" - swojego debiutu kinowego, by opowiedzieć o reżyserskiej pasji, o pracy nad filmem, o sposobie postrzegania rzeczywistości. Reżyser chętnie podzielił się swoimi doświadczeniami, związanymi z przemysłem kinematograficznym w kraju i trudną drogą, którą musi pokonać twórca nim z pierwszych klatek powstanie obraz dostępny dla widza. Pozyskiwanie sponsorów, kwestie formalne produkcji filmu często dominują w pracy nad finalnym efektem. Okazuje się, że reżyser polskiego kina to także menadżer złożonego projektu, jakim jest film. Nie tylko od jego inwencji, ale i często przedsiębiorczości zależy to, co Widzowie zobaczą w kinie. W czasie spotkania nie zabrakło również dyskusji o kondycji polskiego kina, tematyce i motywach inspirujących środowisko filmowe.

Powrót

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail