Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 2 lutego /sobota/ zajęcia fitness nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

29 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 31 stycznia 2013 r. (czwartek) zajęcia fitness "Aktywny poranek" z godz. 9.30 - 10.30 nie odbędą się. Przepraszamy za utrudnienia.

28 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 29 stycznia (wtorek) zajęcia w ramach kursu przygotowawczego do matury z wiedzy o społeczeństwie nie odbędą się. Za niedogodności przepraszamy.

28 stycznia 2013

Ambitne KINO Studyjne KANY
zaprasza na film!

Zapraszamy na ostatnią już styczniową projekcje Ambitnego KINA Studyjnego. Widzowie będą mogli zobaczyć film z cyklu: "Poruszające kino Clinta Eastwooda".
Już w czwartek, 31 stycznia o godzinie 18.00 KINO KANY zagra dramat, opowiadający o losach FBI i założycielu federalnego biura śledczego za oceanem.

Ambitne KINO Studyjne

Główny bohater filmu pozostawał szefem, założonego dzięki swoim staraniom biura, aż do swojej śmierci. Przez blisko pięćdziesiąt lat, jako osoba publiczna, budził jednocześnie postrach i podziw, szacunek i pogardę. Jednak już po godzinach pracy szef prestiżowej jednostki skrywał wiele tajemnic, które, gdyby ujrzały światło dzienne, mogły pogrążyć jego karierę, rodzinę i wizerunek. Clint Eastwood próbuje choć trochę zbliżyć się do sekretów najbardziej tajemniczej i kontrowersyjnej postaci amerykańskiej polityki XX wieku.......Więcej

28 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 29 stycznia (wtorek) zajęcia w ramach kursu przygotowawczego do matury z biologii nie odbędą się. Za niedogodności przepraszamy.

25 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że 24 stycznia (czwartek) nie odbędą się zajęcia z kursu języka włoskiego. Za niedogodności przepraszamy.

24 stycznia 2013

KANApa Literacka, 21. 01. 2013 r.
nowość w naszym księgozbiorze:
"Życie i czasy Michaela K."
J.M. Coetzee

21 stycznia 2013

KANA zaprasza na projekcję
Ambitnego KINA Studyjnego!

Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta na projekcje Ambitnego KINA Studyjnego. Zimowe spotkania z filmem w styczniu odbywają się pod hasłem: "Poruszające kino Clinta Eastwooda".
W nadchodzący czwartek, 24 stycznia o godzinie 18.00 nasze KINO zaprezentuje Widzom dramat, przedstawiający historię dążeń podzielonego narodu do zjednoczenia, walki ponad podziałami i rywalizacji, która łączy.

Ambitne KINO Studyjne

Gdy po blisko trzydziestu latach niewoli Nelson Mandela odzyskał wolność i stanął na czele wyniszczonego ekonomicznie i podzielonego społecznie RPA wielu spodziewało się represji, prześladowań i dalszego rozlewu krwi. Jednak prezydent opowiedział się za zjednoczeniem skonfliktowanych tradycji i mozaiki wielu kultur. W poszukiwaniu wspólnego języka i nadziei na kompromis, namówił na współpracę kapitana narodowej drużyny rugby. Gdy ta zaczęła odnosić znaczące sukcesy, okazało się, że kibicowanie jednym barwom może czynić cuda. Kraj pod rządami Mandeli więcej łączyło niż dzieliło już, gdy drużyna dotarła do półfinału Pucharu Świata w rugby, a to nie był koniec drogi ku zjednoczeniu narodu za sprawą sportowej rywalizacji.......Więcej

21 stycznia 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Biało za oknami, biało na talerzu!

W miniony wtorek, 15 stycznia w restauracji AfreeKANA odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie miłośników kuchni w ramach cyklicznego projektu "Gotowanie w AfreeKANIE". Smakosz i kulturoznawca zarazem - Barbara Surmacz-Dobrowalska, zaprezentowała sekrety białej kuchni, czyli takiej, która idealnie wpisuje się w zimową aurę i krajobraz za oknami.

Gotowanie w AfreeKANIE

Co więcej, tylko od naszej wyobraźni i pomysłów zależy to, jak będzie wyglądał zimowy pejzaż na naszym talerzu. A że tych ostatnich nie brakowało w AfreeKANIE, Uczestnicy spotkania udali się do domów bogatsi w wiedzę kulinarną, skłonni do fantazji na temat białej kuchni i rozsmakowani w kremie z kalafiora - białym oczywiście!.....Więcej

17 stycznia 2013

W KANIE trwa rekrutacja
na bezpłatne kursy językowe!

Informujemy, że właśnie rozpoczynamy rekrutację na kursy językowe w II semestrze roku szkolnego 2012/2013. Młodzież w wieku 16 - 25 lat może skorzystać z oferty nieodpłatnie. Wolne miejsca czekają na listach rekrutacyjnych z:

- Języka angielskiego
- Języka niemieckiego
- Języka włoskiego
- Języka hiszpańskiego
- Języka francuskiego
- Języka chorwackiego
- Języka rosyjskiego

Każdy kurs językowy to w zależności od poziomu 50 - 60 godzin lekcyjnych (po 45 minut każda) w semestrze. KANA Prowadzi rekrutację na różne poziomy zaawansowania językowego. Zajęcia odbywają się w grupach do 15 osób, w dobrze wyposażonych salach. Kursanci spotykają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Aby wziąć udział w wybranym kursie należy zgłosić się do 22 lutego br. do naszego sekretariatu, przy ulicy Legionów 10 w Sosnowcu i wypełnić dokumenty rekrutacyjne. Dodatkowe informacje także pod numerem telefonu: 32 363 10 30......Więcej

17 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że 17 stycznia nie odbędą się zajęcia z kursu maturalnego języka angielskiego (grupa 1 - p. R.Zaród) z powodu choroby wykładowcy. Za niedogodności przepraszamy.

16 stycznia 2013

KANA zaprasza do KINA!

Zapraszamy serdecznie na kolejną zimową projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. Spotkania z filmem w styczniu odbywają się pod hasłem: "Poruszające kino Clinta Eastwooda".
W nadchodzący czwartek, 17 stycznia o godzinie 18.00 KINO KANY zaprezentuje przejmujący dramat, opowiadający historię walki matki o prawdę o losie swojego syna.

Ambitne KINO Studyjne

Kiedy główna bohaterka, wychodząc do pracy, pozostawia kilkuletniego chłopca w domu nic nie zapowiada tragedii. Jednak po powrocie nie zastaje malca w mieszkaniu. Gdy poszukiwania na własną rękę nie przynoszą rezultatu, zrozpaczona matka zawiadamia policję. Jest rok 1928, a stróżowie prawa za oceanem bardziej dbają o statystyki, niż dobro obywateli. Kiedy po kilku dniach policja odnajduje chłopca i obwieszcza swój sukces, kobieta stwierdza, że dziecko które do niej odesłano to nie jej syn. Rozpoczyna się emocjonująca walka matki z systemem i urzędnikami, którzy za wszelką cenę usiłują zataić prawdę o losie zaginionego kilkulatka......Więcej

14 stycznia 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Kuchnia biała,
czyli zimowy pejzaż... na talerzu!

Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta, 15 stycznia /we wtorek/ o godz. 18.00 na pierwsze w Nowym Roku spotkanie smakoszy w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE".
W czasie wieczoru kulinarnego smakosz i kulturoznawca w jednej osobie zaprezentuje Gościom kuchnię białą, czyli zimowy pejzaż na talerzu.

Gotowanie w AfreeKANIE

Zima w pełni, za oknem raz goszczą śnieżne zaspy, z kolei innym razem jesienna słota. A zima powinna być biała i piękna, mroźna, czasem sroga lecz elegancka i zjawiskowa, jak w naszych marzeniach z dzieciństwa, kiedy wyobraźnię rozbudzały bajkowe wizje z "Królowej śniegu" Andersena......Więcej

10 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że 11 stycznia nie odbędą się zajęcia z kursu języka angielskiego dla grup Elementary II/III oraz Advanced. Za niedogodności przepraszamy.

10 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że 14 stycznia nie odbędą się zajęcia maturalne z języka polskiego, z kolei 12 stycznia (sobota) odbędą się dodatkowe zajęcia kursu maturalnego z biologii w godz. 10.00 - 11.30.

10 stycznia 2013

"Zima w obiektywie" zagościła w KANIE

W miniony wtorek, 8 stycznia w galeria sztuki KANA ART - Manufaktura Sztuki Młodych odbył się pierwszy w Nowym Roku wernisaż twórczości. Goście, którzy znaleźli czas i przyszli do KANY, mogli zobaczyć wystawę pt. "Zima w obiektywie", która przedstawia zimowy pejzaż z sąsiedztwa i dalszych zakątków, zaśnieżone szczyty gór, skute lodem zakola rzek i górskie chaty, bacówki schowane pod śnieżną pierzyną. Wszystko utrwalone migawką aparatów fotograficznych twórców wystawy. Autorzy, którzy zaprezentowali swoje prace: Monika Gruszewicz, Karolina Dusza, Andrzej Musiał, Mariusz Religa, Piotr Łatacha, Ryszard Ruszkiewicz oraz Wojciech Skórka, są członkami sekcji fotograficznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Zima w obiektywie

Wernisażowi towarzyszył program artystyczny, w czasie którego Zofia Cencek - emerytowana nauczycielka, poetka z zamiłowania, zaprezentowała swoją lirykę, inspirowaną zimową aurą. Wernisaż stał się też okazją do wymiany doświadczeń, podzielenia się swoimi wrażeniami z Autorami prac i miłego spędzenia czasu, przy filiżance świeżo parzonej kawy w restauracji AfreeKANA......Więcej

9 stycznia 2013

Karnawałowe dancingi w rytmie przebojów
lat 20-tych i 30-tych wesprą cele charytatywne!

KANA wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają serdecznie na dancingi z muzyką na żywo, które będą się odbywały w każdą sobotę karnawału, począwszy od 19 stycznia. Zabawa w rytmie przebojów lat 20-tych i 30-tych nie tylko przywoła piękne wspomnienia z młodości nieco starszym uczestnikom dancingów i zapewni miłe chwile młodszym. Będzie też okazją do wsparcia celów charytatywnych sosnowieckiej KANY. Całkowity dochód z dancingów posłuży utworzeniu w przyszłym semestrze szkolnym, bezpłatnych miejsc na kursach edukacyjnych dla młodzieży.

Jak na zabawę karnawałową przystało, nie zabraknie najlepszych przebojów, granych na żywo, szerokiego wyboru napojów dla ugaszenia pragnienia, atrakcyjnego menu wieczoru dla rozkoszy podniebienia, serwowanego na życzenie Gości......Więcej

9 stycznia 2013

KANApa Literacka
Nowość w naszym księgozbiorze:
"Weiser Dawidek"
Paweł Hulle

7 stycznia 2013

KINO KANY zaprasza w styczniu!

Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta na projekcje Ambitnego KINA Studyjnego. Zimowe spotkania z filmem w styczniu odbywają się pod hasłem: "Poruszające kino Clinta Eastwooda".
Już w najbliższy czwartek, 10 stycznia o godzinie 18.00 Widzowie zobaczą amerykański dramat, opowiadający historię spotkania różnych charakterów na pograniczu dwóch kultur.

Ambitne KINO Studyjne

Główny bohater - niemłody już weteran wojenny to bardzo konserwatywny człowiek. Choć życie go nie szczędziło, upór i przekonanie o słuszności własnych poglądów towarzyszą mu niezmiennie od wielu lat. W dodatku mężczyzna jest rasistą i wcale się z tym nie kryje. Kłopoty zaczynają się, kiedy do domu obok wprowadza się rodzina imigrantów. Uprzedzenie mężczyzny rośnie, gdy syn nowych sąsiadów próbuje mu ukraść kultowe auto. Tak między Amerykaninem i Wietnamczykami dochodzi do kontaktu, który powoli niweluje niechęć bohatera wobec nowo przybyłych, jemu samemu zaś dostarczając powodów, by znowu poczuł się potrzebny........Więcej

7 stycznia 2013

UWAGA!
Informujemy, że w dniu 6 stycznia /niedziela/ - Święto Trzech Króli restauracja AfreeKANA będzie nieczynna. Przepraszamy za niedogodności.

2 stycznia 2013

"Zima w obiektywie"
w galerii sztuki KANY!
Zapraszamy na wernisaż!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie 8 stycznia /we wtorek/ o godz. 17.00 na pierwszy w Nowym Roku wernisaż twórczości. Swoje prace, tworzące wystawę pt. "Zima w obiektywie" zaprezentują członkowie sekcji fotograficznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Już od początku stycznia będzie można oglądać fotografie autorstwa Moniki Gruszewicz, Karoliny Duszy, Tomasza Malkowskiego, Andrzeja Musiała, Mariusza Religi, Piotra Łatachy, Ryszarda Ruszkiewicza oraz Wojciecha Skórki. Autorzy zaprezentują w mini galerii KANY fotografie, przedstawiające zimowy pejzaż, utrwalony migawką aparatu, tak w pobliskiej okolicy, jak i dalszych zakątkach. Będzie można zobaczyć zaśnieżone zbocza górskich szczytów i skute lodem zakola rzek, ciężkie od lodowych kryształków gałęzie drzew, skąpane w słońcu, górskie doliny. Pojawią się też zdjęcia, przedstawiające zimę w Polsce w latach 70-tych.......Więcej

2 stycznia 2013

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

2 stycznia 2013

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail