Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Uwaga długi weekend!

Informujemy, iż w związku z przedłużonym weekendem zmianie ulegają godziny otwarcia KANY i restauracji AfreeKANA:
W dniach: 26.05 (czwartek, Boże Ciało) - 27.05 (piątek) sekretariat KANY będzie nieczynny, W tych dniach nie odbędą się też zajęcia fitness, a siłownia KANY będzie zamknięta od czwartku 26.05 do soboty 28.05.
Restauracja AfreeKANA będzie nieczynna dnia 26.05 (czwartek, Boże Ciało) i dnia 28.05 (sobota) z powodu rezerwacji sali.
Za utrudnienia przepraszamy i życzymy udanego wypoczynku.

24 maja 2016

Sztuka w hafcie zaklęta

Hafciarstwo jako metoda artystycznego zdobienia przedmiotów użytkowych znana jest od czasów starożytnych. Mistrzostwo w tym kunszcie osiągnęli peruwiańscy Indianie zamieszkujący tereny Ameryki Południowej, którzy haftem ozdabiali odzież, symbolizując przy tym swoje pochodzenie etniczno - klasowe. W ten sposób haft, który miał być tylko sposobem wzornictwa, zaczął nabierać funkcji komunikacyjno - informacyjnej.

Sztuka w hafcie zaklęta

Nie inaczej było też w naszym kraju, gdzie haftem wzbogacano przedmioty domowego użytku, jak i odzież. Tu popularne były ręcznie wyszywane pościele, a nawet obrazy przedstawiające sceny historyczne. Obecnie metoda ta przeżywa drugą młodość i jest doceniana przez artystów, którzy zamieniają tradycyjne farby na igłę i nici, tworząc obrazy o różnej tematyce.

Sztuka w hafcie zaklęta

Aktualnie w naszej mini galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych każdy z gości może zapoznać się z omawianą techniką bliżej, oglądając wystawę "Sztuka zaklęta w hafcie", na którą składają się prace Pani Stanisławy Bień, lokalnej artystki, tworzącej za pomocą haftu krzyżykowego przepiękne krajobrazy, motywy kwiatowe czy portrety. Każdy z obrazów z pewnością zachwyci odbiorcę swoim misternym wykonaniem i precyzją, która sprawia, że haft staje się sztuką przez duże "S". Prace Pani Stanisławy Bień prezentowane były do tej pory na licznych wystawach m.in. Rzemiosła i Rękodzieła. Ponadto znajdują się w posiadaniu Muzeum Zagłębia w Będzinie i prywatnych zbiorach mieszkańca Indianapolis.

18 maja 2016

"Warsztaty artystyczne 2016"

W miniony czwartek w naszej mini galerii KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych odbył się finisaż wystawy pn. "Warsztaty artystyczne 2016". Autorami prac byli członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, które zrzesza m.in. pejzażystów, fotoreporterów oraz osoby pracujące techniką haftu i witrażu.

Warsztaty artystyczne 2016

Podczas popołudniowego spotkania, któremu towarzyszyła subtelna oprawa muzyczna w wykonaniu Pani Bożeny Machel, nasi goście wysłuchali też wierszy prezentowanych przez Panią Krystynę Borkowską oraz Barbarę Marzec.

Warsztaty artystyczne 2016

Zarówno piosenki, m.in. z repertuaru Maryli Rodowicz, Alicji Majewskiej, Hanny Ordonówny, jak i wiersze płynnie nawiązywały do całości wystawy, odnosząc się do życiowych, emocjonalnych rozterek człowieka oraz jego zewnętrznego świata, w którym się porusza.

12 maja 2016

UWAGA!
W dniu dzisiejszym tj. 4 maja zajęcia: pilates o godz. 17:00-18:00 oraz płaski brzuch o godz. 18:10-19:10 zostają odwołane!!!
Przepraszamy za powstałe niedogodności.

4 maja 2016

W PREZENCIE: Karnet na lepsze zdrowie!


4 maja 2016

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail