Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Życzymy zdrowych, spokojnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.

Niech będą pełne miłości, wiary
i radości z rodzinnego spotkania.

Niech ten szczególny czas będzie
okazją do zadumy
i wytchnienia od codziennych trosk,
pośpiechu i zmartwień.

Życzymy również, by nadzieja,
obfitość Bożej Łaski i pomyślność
towarzyszyły nam wszystkim
w nadchodzącym Nowym 2014 Roku!

Zespół KANY
w Sosnowcu

Boże Narodzenie 2013

UWAGA!


Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 2 stycznia 2014 r. Restauracja AfreeKANA będzie czynna w godz.:

- poniedziałek - piątek: od 11.00 do 19.00,
- sobota: od 12.00 do 19.00,
- niedziela: od 12.00 do 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

31 grudnia 2013

KINO KANY zaprasza w styczniu!

Zapraszamy na zimowe projekcje Ambitnego KINA Studyjnego, które w styczniu odbywają się pod hasłem "Nowe kino szekspirowskie".
Choć współcześni twórcy przyzwyczaili nas do eksperymentów w kinie, nadal potrafią zadziwić pomysłowością i oryginalnością. Nierzadko zachwyt Widzów i niedowierzanie budzi również rozmach, z jakim współcześni twórcy przenoszą na ekran klasyczne dzieła światowej literatury.

Ambitne KINO Studyjne

Szczególnie chętnie sięgają po utwory Williama Szekspira, którego dramaty doczekały się wielu ambitnych i ciekawych adaptacji. Kilka z nich zaprezentujemy Widzom w ramach projekcji Ambitnego KINA Studyjnego KANY w styczniu.
Najbliższy seans odbędzie się w czwartek /2 stycznia 2014 r./ o godz. 18.00.......Więcej

30 grudnia 2013

Uwaga maturzyści!

Informujemy, że zajęcia z kursu maturalnego z matematyki dla grupy 1 odbędą się zgodnie z planem w dniu 30.12.2013 (poniedziałek), natomiast zajęcia z dnia 6.01.2014 zostaną odpracowane w dniu 11.01.2014 o godz. 10.00.
Zajęcia z kursu maturalnego z matematyki dla grupy 2 nie odbędą się w dniu 2.01.2014 i zostaną odpracowane w dniu 11.01.2014 o godz. 11.45.
Zajęcia z kursu maturalnego z matematyki dla grupy 3 odbędą się zgodnie z planem w dniu 30.12.2013 (poniedziałek), natomiast zajęcia z dnia 6.01.2014 zostaną odpracowane w dniu 10.01.2014 o godz. 16.00.
Zajęcia z kursu maturalnego z języka polskiego odbędą się 13.01.2014 o godz. 17.45 (do tego czasu zajęcia nie będą odbywały się.

20 grudnia 2013

Uwaga!

Informujemy, że w dniach 23 - 29 grudnia sekretariat KANY, siłownia oraz restauracja AfreeKANA będą nieczynne. W tym czasie nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne, kulturalne i sportowe.
Z kolei 30 i 31 grudnia /poniedziałek i wtorek/ sekretariat KANY będzie czynny w godz. 8.30 - 15.30.
30 grudnia siłownia KANY i restauracja AfreeKANA będą czynne, jak zwykle. Zaś 31 grudnia siłownia KANY i restauracja AfreeKANA będą czynne do godz. 15.30. W tych dniach nie odbywają się zajęcia edukacyjne, kulturalne i sportowe (oprócz zajęć z matematyki, które odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniu 30 grudnia).

16 grudnia 2013

"Odcienie muzyki"
Wystawa w galerii sztuki KANY!

Galeria sztuki KANA ART Manufaktura Sztuki Młodych zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa Krzysztofa Zięcika pt. "Odcienie muzyki", którą można oglądać w KANIE już od 16 grudnia.

Odcienie muzyki

Autor pac zebranych na wystawie, Krzysztof Zięcik, prezentuje różnorodną twórczość, dla której wspólnym mianownikiem jest kolor. Żywe, radosne, pełne optymizmu barwy, zestawione z pastelowymi odcieniami i połączone z delikatnymi ruchami pędzla nadają obrazom wrażenie lekkości i ulotności. W pracach Autora pojawiają się symboliczne baśniowe pejzaże, sceny z natury, konie, nie brakuje też tematów abstrakcyjnych. Całości dopełniają realistyczne szkicowane portrety największych kompozytorów, którzy tworzyli na przestrzeni dziejów. Za ich sprawą wydaje się, że malarstwo i muzyka przenikają się wzajemnie, pokazując swoje odcienie. Wrażliwość i wyobraźnia Autora pozwoliły Mu ukazać kolory muzyki.......Więcej

16 grudnia 2013

KANA zaprasza na projekcję
Ambitnego KINA Studyjnego!

Zapraszamy na ostatnią w tym roku projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W grudniu cykl spotkań z filmem w KANIE odbywa się pod hasłem "Mistrzowie światowego kina".
W najbliższy czwartek, 19 grudnia o godz. 18.00 Widzowie zobaczą dramat, który wszedł do kanonu kinematografii i który stanowi wzorcowy przykład kina autorskiego.

Ambitne KINO Studyjne

Główny bohater filmu, reżyser, zmaga się z niemocą twórczą. Zobowiązał się, że nakręci kolejny obraz, jednak paraliżuje go całkowity brak jakiegokolwiek pomysłu na film. Czuje, że w swojej karierze powiedział już wszystko i nie ma nic do przekazania widzom. Jedyne co pozostaje wypalonemu i zrezygnowanemu reżyserowi to nakręcić film o tym, dlaczego nie ma nic do powiedzenia.........Więcej

16 grudnia 2013

Uwaga!
Informujemy, że z powodu choroby instruktora zajęcia ZUMBY nie będą się odbywały w dniach 17, 20, 27 i 31 grudnia. Na najbliższą ZUMBĘ zapraszamy 3 stycznia.
Jednocześnie informujemy, że 14 grudnia /sobota/ siłownia KANY będzie czynna do godz. 16.00.
Przepraszamy za utrudnienia.

13 grudnia 2013

Wigilijna zupa śliwkowa zagościła w AfreeKANIE!

We wtorek, 10 grudnia w restauracji AfreeKANA odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie miłośników kuchni w ramach projektu pn. "Gotowanie w AfreeKANIE". Tym razem zaprezentowaliśmy tradycyjne potrawy, goszczące na stole, podczas polskiej Wieczerzy Wigilijnej. Szczególną uwagę zwróciliśmy na różne regiony Polski i pochodzące z nich świąteczne tradycje kulinarne. Jak się okazało, patrząc na stół nakryty do Wieczerzy Wigilijnej można wywnioskować, gdzie są korzenie rodziny, ponieważ niektóre potrawy są charakterystyczne tylko dla Pomorza, Podlasia, Dolnego Śląska, czy Kresów.

Gotowanie w AfreeKANIE

Właśnie z uwagi na tradycyjny charakter Bożonarodzeniowego menu, bez względu na to gdzie spędzamy święta możemy poczuć się jak w domu. Dowiodła tego wigilijna zupa śliwkowa, która choć u nas mało znana, przypadła do gustu uczestnikom wieczoru kulinarnego. Wszyscy, którzy wzięli udział w spotkaniu, otrzymali także szereg cennych wskazówek i przepisy na wigilijne menu, w którym królowały śledzie pod różną postacią.......Więcej

12 grudnia 2013

Uwaga!
Informujemy, że w dniu 13 grudnia /piątek/ popołudniowe i wieczorne zajęcia fitness /z wyjątkiem aqua aerobiku/ nie odbędą się. Poranne ćwiczenia odbywają się bez zmian. Przepraszamy za utrudnienia.

11 grudnia 2013

Madagaskar - gdzie czas nie ma znaczenia!

W miniony poniedziałek, 9 grudnia o godz. 18.00 w restauracji AfreeKANA, odbyła się ostatnia odsłona spotkań, kończąca projekt pn. "Sosnowieckie Spotkania Międzykulturowe". Gościem KANY był Arkadiusz "Arun" Milcarz, podróżnik, który w czasie swoich licznych wojaży zwiedził między innymi Madagaskar. Właśnie miejsce ostatniej wyprawy podróżnika stało się tematem spotkania miłośników podróży i dzikiej przyrody, zainteresowanych inną kulturą i codziennością, wiedzioną z dala od naszej cywilizacji.

Madagaskar - gdzie czas nie ma znaczenia!

Madagaskar, jaki poznał Arkadiusz Milcarz okazał się być niezwykle ciekawym miejscem, trochę jak z bajki, a trochę jak z innej planety. Widok gór, przeplatanych równinami i plaże nad Oceanem Indyjskim nikogo nie pozostawią obojętnym. Z kolei wioski i miasteczka rozsiane po całym kraju i prowizorycznie sklecone zabudowania z gdzieniegdzie tylko dostępnym prądem i bieżącą wodą, w połączeniu z pogodą ducha mieszkańców, podróż na Madagaskar czynią niezapomnianą. Zwiedzając wyspę, Arkadiusz Milcarz poznał lokalne zwyczaje, tradycje i usposobienie jej mieszkańców.......Więcej

11 grudnia 2013

UWAGA!

Informujemy, że w dniu 18 grudnia /środa/ sekretariat KANY i siłownia będą czynne do godz. 15.00. W tym dniu nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne i sportowe.
Natomiast w dniach 18 i 19 grudnia /środa i czwartek/ Restauracja AfreeKANA będzie nieczynna z powodu rezerwacji.
Przepraszamy za utrudnienia.

11 grudnia 2013

KINO KANY zaprasza w grudniu!

Zapraszamy na kolejną grudniową projekcję Ambitnego KINA Studyjnego. W tym miesiącu cykl spotkań z filmem w KANIE odbywa się pod hasłem "Mistrzowie światowego kina".

Ambitne KINO Studyjne

W nadchodzący czwartek, 12 grudnia o godz. 18.00 nasi Widzowie zobaczą dramat, mówiący o ciągłym przenikaniu się realnego życia i sztuki. Główny bohater filmu, młody i odnoszący sukcesy fotograf wyjeżdża do Londynu w poszukiwaniu wartych uwiecznienia scen z życia, obiektów i pejzaży, które następnie zamieści w autorskim albumie z artystyczną fotografią. Któregoś wieczoru jego uwagę zwraca przytulająca się para w miejskim parku. Fotograf, niczego nie świadomy, robi kilka zdjęć. Dopiero, gdy wywoła fotografie okaże się, że był mimowolnym świadkiem morderstwa. Jego kłopoty zaczynają się, kiedy ze studia znika negatyw z zapisem zdarzeń w parku.......Więcej

9 grudnia 2013

Gotowanie w AfreeKANIE!
Polska Wieczerza Wigilijna!

Restauracja AfreeKANA zaprasza serdecznie wszystkich smakoszy i miłośników kuchni na ostatni w tym roku wieczór kulinarny w ramach cyklicznego projektu "Gotowanie w AfreeKANIE". W czasie najbliższego spotkania smakoszy, które odbędzie się wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca, 10 grudnia o godz. 18.00, zaprezentujemy tradycyjne potrawy, goszczące na stole, podczas polskiej Wieczerzy Wigilijnej.

Gotowanie w AfreeKANIE

Szczególną uwagę zwrócimy na dania wigilijne z różnych stron kraju. Jadłospis wigilijny uświadamia nam nie tylko, jak bardzo rodzima kuchnia jest bogata i różnorodna. Patrząc na świąteczny stół możemy również wywnioskować, gdzie są korzenie rodziny. A że niestety dziś coraz częściej zacierają się regionalne różnice między świąteczną tradycją kulinarną, warto sięgnąć po przepisy naszych babek i prababek, by nie zapomnieć o bogactwach polskiego stołu.....Więcej

5 grudnia 2013

"Dotyk przemijania"
Lekcja historii miasta w galerii sztuki KANY!

3 grudnia o godzinie 18.00 w galerii sztuki KANA Art - Manufaktura Sztuki Młodych /budynek KANY, przy ul. Legionów 10 w Sosnowcu/ odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Ryszarda Ruszkiewicza pt. "Dotyk przemijania".

Dotyk przemijania

Autor zaprezentował w czasie ekspozycji część większej całości, stanowiącej fotograficzne studium zabytków nekropolii przy Alei Józefa Mireckiego w Sosnowcu. Ten sosnowiecki cmentarz jest jedynym takim w Europie, gdzie spoczywają obok siebie: katolicy, żydzi, protestanci i wyznawcy prawosławia. Cmentarz, choć podupadły i zaniedbany stał się symbolem wielkiego przemysłowego rozwoju miasta, które zdawało się wyprzedzać swoją epokę tolerancją wobec nacji i wyznań. Oczywiście wzajemne relacje ówczesnych sosnowiczan często były trudne, jednak wyznawcom czterech różnych religii udawało się współegzystować. Jak dowodzą fotografie Ryszarda Ruszkiewicza, dziś zabytki nekropolii - symbol minionych czasów, od zapomnienia może uchronić tylko migawka aparatu, którą Autor zatrzymuje niepowtarzalność bezpowrotnie mijających chwil. W przygodzie z fotografią Ryszarda Ruszkiewicza fascynuje możliwość zachowania ulotnego wrażenia, jakie niesie gra światła oraz grafika poszczególnych miejsc.

WSTĘP WOLNY!
Wystawa potrwa do 13 grudnia 2014 r.

Sosnowiecka KANA promuje talent lokalnych twórców. Swoje prace artystyczne można nieodpłatnie eksponować w galerii KANY, po wcześniejszym umówieniu terminu wystawy.

5 grudnia 2013

"Zachwyt nad Andami" -
kolejne Spotkanie Międzykulturowe w sosnowieckiej KANIE!

PowiększKANA wraz z restauracją AfreeKANA zapraszają miłośników podróży, górskich wędrówek i dziewiczej przyrody na ostatnią odsłonę "Sosnowieckich Spotkań Międzykulturowych". Tym razem, 9 grudnia /poniedziałek/ o godz. 18.00 naszymi Gośćmi będą Bożena Jasiak i Dariusz Gusiew, którzy podzielą się z uczestnikami wieczoru wspomnieniami ze swojej podróży do Boliwii, Ekwadoru i Peru. Z wyprawy do najdalszych zakątków Ameryki Południowej podróżnicy przywieźli do kraju bogatą dokumentację fotograficzną i autorski film, który stał się niezwykłą pamiątką ze spotkania z dziką przyrodą i inną kulturą. Skute lodem i schowane pod śniegiem wierzchołki niedostępnych Andów, górujących nad okolicą i mozaika soczystych barw natury sprawiły, że podróżnicy zachwycili się Boliwią, Ekwadorem i Peru. W czasie spotkania w sosnowieckiej KANIE opowiedzą, co sprawiło, że tak odległe, surowe i często niebezpieczne dla człowieka miejsca, wywarły tak silne wrażenie. Podróżnicy przywiozą również część prywatnej kolekcji motyli południowoamerykańskich, która powstała w czasie wyprawy.....Więcej

3 grudnia 2013

KINO KANY zaprasza w grudniu!

Zapraszamy na zimowe projekcje Ambitnego KINA Studyjnego, które w grudniu odbywają się pod hasłem "Mistrzowie światowego kina".
W grudniowe czwartki nasze KINO zaprezentuje obrazy mistrzów kina, które inspirują współczesnych twórców i od których uczą się kolejne pokolenia filmowców. Kiedy myślimy o kinie jako SZTUCE przez duże "S", kinie ambitnym, mającym coś do powiedzenia, oryginalnym, zapadającym w pamięć, odwołujemy się do twórców, którzy zmienili oblicze kina i dali tym samym podwaliny pod pojęcie filmu autorskiego. Takimi twórcami bez wątpienia był Bergman, Fellini, Godard czy Antonioni. W grudniu Ambitne KINO Studyjne KANY zaprezentuje trzy najważniejsze obrazy lat 60. XX wieku, które zmieniły sposób myślenia o sztuce filmowej i wpisały się do kanonu klasyki kinematografii.

Ambitne KINO Studyjne

W najbliższy czwartek, 5 grudnia o godz. 18.00 Widzowie zobaczą francuski dramat, opowiadający z pozoru błahą historię, ale będącą potężnym manifestem młodego pokolenia. Główny bohater filmu ucieka wcześniej ukradzionym samochodem. Wpada jednak w panikę i zabija policjanta. Wiedząc, że lada moment będzie poszukiwany w całym kraju, bierze nogi za pas. Nim opuści kraj musi jednak odebrać pieniądze od swojego dłużnika. Tu wszystko się komplikuje, gdyż dłużnik znika, a w dodatku pojawia się piękna kobieta, której urokowi trudno się oprzeć.....Więcej

2 grudnia 2013

Promocja w AfreeKANIE

Promocja w AfreeKANIE

2 grudnia 2013

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail