Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Samotność własnego ja - "Życie ukryte w słowach" w KANIE
Zapraszamy serdecznie na czerwcowe spotkania z Ambitnym Kinem Studyjnym.
Słowa. Choć są względne i w kulturowo umówiony sposób próbują tłumaczyć, nazywać rzeczywistość, niosą ze sobą wielką moc. Te małe i duże, te powiedziane jasno i urwane w połowie zdania, wyrażają prawdę o nas samych, nawet gdy jej nie dostrzegamy. Budują przyszłość, obalają mity przeszłości, tworzą codzienność. W czerwcowym Ambitnym Kinie Studyjnym zaprezentujemy widzom całą prawdę o tych niezwykłych "istnieniach"- słowach, które obnażają nas przed innymi.

Ambitne Kino Studyjne

Zapraszamy już 1 czerwca 2007 r. /piątek/ o godz. 18.00 na film pt. "Życie ukryte w słowach", w reżyserii Isabel Coixet.
O tym że czasem milczenie staje się bardziej wymowne niż tysiące słów bohaterowie dramatu przekonują się bardzo szybko. Okaleczony w wypadku na platformie wiertniczej Josef (Tim Robbins) powoli wraca do zdrowia. Przypadkiem na jego drodze los postawi Hannę (Sarah Polley), niedosłyszącą kobietę po przejściach, która pragnąc uciec przed demonami przeszłości przyjeżdża na irlandzkie odludzie. Tu dowiaduje się o wypadku na platformie i zgłasza się do opieki nad poszkodowanym.
Pielęgniarka i jej podopieczny powoli stają się sobie bliscy. Na skrawku sztucznego lądu, między bohaterami rodzi się niezwykła więź, która na zawsze odmieni życie obojga. Choć bagażu wspomnień nie łatwo się pozbyć, znajomość Hanny i Josefa pozwala rozpocząć wszystko od nowa.
"Życie ukryte w słowach" to pozbawiona patosu, nadmiaru znaczeń i słów, skupiona na intymnej relacji między kobietą a mężczyzną, opowieść o samotności, o milczeniu, będącym sposobem na zapomnienie oraz o próbie pogodzenia się z okrucieństwem świata. Isabel Coixet udało się na bazie graniczącego z banałem schematu melodramatycznego stworzyć poruszające i mądre kino, ze znakomitymi kreacjami aktorskimi Sarah Polley i Tima Robbinsa.

Ambitne Kino Studyjne

Projekcja filmu odbędzie się w ramach Ambitnego Kina Studyjnego i będzie kolejnym spotkaniem z wartościowym kinem. Po seansie widzowie wezmą udział w dyskusji.

Wiosenne spotkania z filmem odbywają się w czerwcu pod hasłem:

SEKRETY SŁÓW

Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już w naszym sekretariacie w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10. Liczba miejsc ograniczona!

Do zobaczenia w najbliższy piątek!!!

30 maja 2007

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail