Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Odkryć sens życia na nowo - "Człowiek bez przeszłości" w KANIE
Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA
zaprasza serdecznie 18 maja 2007 r. /piątek/ o godz. 18.00 na film pt. "Człowiek bez przeszłości", w reżyserii Aki Kaurismäki.

Ambitne Kino Studyjne

Historia metamorfozy wymuszona przez los na przypadkowym przyjezdnym do dużego miasta - tak najkrócej można ująć sens opowieści fińskiego reżysera. Jednak metamorfoza jego bohatera, pozwala widzowi odkryć prawdziwy sens życia, ukryty w codzienności.
Do Helsinek przyjeżdża w poszukiwaniu pracy pewien mężczyzna. Jego przygoda ze stolicą nie zaczyna się jednak dobrze: już na dworcu zostaje napadnięty i dotkliwie pobity. Gdy w szpitalu odzyskuje przytomność, okazuje się że nic nie pamięta. W jednej chwili stracił pamięć, tożsamość, szansę na lepszą pracę i wszystko, co do tej pory posiadał.
Pozostawiony sam sobie, próbuje z okruchów przeszłości zbudować nowe życie. I nagle znaczenia zaczynają nabierać niedostrzegane dotąd wartości takie jak: obecność drugiego człowieka, miłość czy nadzieja.
"Człowiek bez przeszłości" to pełna surrealistycznego humoru, ironii, a zarazem melancholii opowieść o szczęściu, jakie może przynieść utrata pamięci, jak zwykle u Kaurismäkiego doprawiona szczyptą szaleństwa, które wciąga widza w prostą i na swój sposób banalną historię zwykłych ludzi - zaprasza Barbara Surmacz-Dobrowolska, prowadząca spotkania z filmem w KANIE.

Ambitne Kino Studyjne

Projekcja filmu odbędzie się w ramach Ambitnego Kina Studyjnego i będzie kolejnym spotkaniem z wartościowym kinem. Po seansie widzowie wezmą udział w dyskusji.

Wiosenne spotkania z filmem odbywają się w maju pod hasłem:

WIOSENNE METAMORFOZY - W POSZUKIWANIU SIEBIE

Projekcje w ramach Ambitnego Kina Studyjnego zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Sosnowcu i są udostępniane BEZPŁATNIE. Wejściówki czekają już w naszym sekretariacie. Liczba miejsc ograniczona!

Do zobaczenia w piątek!!!

16 maja 2007

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail