Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Gotowanie w AfreeKANIE!
Oko na Maroko!
15 czerwca o godz. 18.00 - gotujemy i jemy!

Klub AfreeKANA zaprasza serdecznie mieszkańców miasta na nieodpłatny pokaz kulinarny, połączony z degustacją potraw. Tym razem w ramach projektu "Gotowanie w AfreeKANIE", w obecności Gości kucharz restauracji przygotuje tradycyjne potrawy rodem z Maroka.

Zapierający dech w piersi krajobraz, wielobarwna mozaika kultur, ciepły powiew afrykańskiego wiatru i beztroska, tak charakterystyczna dla zakątków Morza Śródziemnego i oceanu Atlantyckiego, sprawiają że Maroko - bo o nim mowa, zachwyca przyjezdnych. Ci, pochłonięci zwiedzaniem i błogim lenistwem nie mogą przejść obojętnie obok marokańskiej kuchni.

Gotowanie w AfreeKANIE

- Ta barwna kraina, to także kolebka wspaniałej kuchni, pachnącej aromatycznymi przyprawami, takimi jak cynamon, suszony imbir, kmin, kolendra, szafran, kardamon, papryka czy mięta.
Istota kuchni marokańskiej tkwi w połączeniu niezwykle intensywnych smaków z wyjątkowo apetyczną grą kolorów, soczystych i kuszących, które dodatkowo podkreślają jej wyrazistość i przyciągają rzesze smakoszy - przybliża kuchnię, która zagości w AfreeKANIE w czerwcu, smakosz i kulturoznawca Barbara Surmacz-Dobrowolska i dodaje:

Gotowanie w AfreeKANIE

- Kuchnia marokańska podobnie jak kultura i historia tego kraju, to wypadkowa wielu zewnętrznych wpływów. Poza kuchniami, które nadały smak przewodni potrawom marokańskim, czyli kuchni Berberów oraz Arabów, pojawiają się tutaj także smaki i składniki charakterystyczne dla kuchni wszystkich krajów położonych w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Nie brakuje oliwek, cytrusów i świeżych warzyw, głównie bakłażanów, cukinii czy pomidorów. Charakterystyczne są tu kiszone cytryny, które można przyrządzić w prosty sposób w warunkach domowych.

Gotowanie w AfreeKANIE

Marokańczycy lubują się także we wszelakich słodkich deserach i ciastach, których podstawą są bakalie, orzechy, syropy, a także owoce - im słodsze tym lepsze. Jednak najbardziej znamienną dla kuchni marokańskiej potrawą, przyrządzaną w najrozmaitszych konfiguracjach, zarówno z mięsa, jak i warzyw, jest - tadżin. Jej nazwa pochodzi od glinianego, stożkowatego naczynia, w jakim jest przygotowywana. Jednak aby wprowadzić odrobinę egzotyki do naszej kuchni i przyrządzić tadżin w domowych warunkach nie trzeba mieć specjalnego naczynia. Wystarczy w najbliższy wtorek przyjść do AfreeKANY i przyjrzeć się poczynaniom kucharza. Podczas spotkania przyrządzimy tadżin z fasolką szparagową i cukinią - zaprasza Barbara Surmacz-Dobrowolska, prowadząca projekt.

Gotowanie w AfreeKANIE

15 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się już XVIII, ostatnie przed wakacjami, spotkanie miłośników kuchni świata. Dotychczas restauracja AfreeKANA przybliżyła mieszkańcom regionu tradycyjne potrawy m.in. z Japonii, Chin, Włoch, Francji, Meksyku, Grecji, Belgii i wielu innych krajów Europy i świata. Każdy, kto odwiedzi restaurację w budynku KANY, przy ul. Legionów 10 w Sosnowcu, skosztuje tradycyjnych marokańskich potraw, a także otrzyma szereg cennych wskazówek kulinarnych oraz przepisy do kolekcjonowania.

Spotkania z cyklu "Gotowanie w AfreeKANIE" mają charakter cykliczny. W każdy trzeci wtorek miesiąca na Gości restauracji czeka kuchnia z innego zakątka świata.

Wstęp i udział nieodpłatny!

10 czerwca 2010

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail