Copyright 2004 - DS Studio.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z Webmasterem

Tadeusz Łazarz - magia fotografii

We wtorkowe popołudnie w KANIE miało miejsce spotkanie autorskie z Panem Tadeuszem Łazarzem - autorem prac aktualnej wystawy pt. "Moje fascynacje". W tym dniu odwiedziły nas osoby nie tylko amatorsko zainteresowane sztuką fotografii, ale również ci, którzy z fotografią związani są od bardzo dawna, będąc nawet jurorami w konkursach fotograficznych.


Podczas spotkania Pan Tadeusz Łazarz, za pomocą przygotowanej prezentacji, przedstawił krótki zarys powstawania aktualnych zdjęć. Zdradził techniki, a nawet triki jakie można zastosować, by uchwycić niezwykłe efekty światła i nie tylko.


Co ciekawe, zdaniem autora prac, nie zawsze rozwój technologii sprzyja fotografowi. Bardzo często to właśnie obiektywy dawniejsze, lekko zużyte pozwalają na zapis prawdziwej magii, jaka dzieje się wokół nas. Magii, której nie dostrzegamy, bo nie patrzymy tak naprawdę z bliskiej i niskiej perspektywy na świat roślin i owadów.


Przemykanie ludzi przez miejską przestrzeń, a nawet przydomowe ogródki sprawia, że nie dostrzegają oni piękna, jakie tworzy się i dzieje na ich oczach.


Tę wyrafinowaną sztukę dostrzegania przestrzeni mają tylko nieliczni, a pasjonaci fotografii w szczególności - co daje się zauważyć w osobie Pana Tadeusza. Wtorkowe spotkanie z pewnością oczarowało i zachęciło do tworzenia własnych zdjęć tych, którzy do tej pory się wahali i byli przekonani o wyższości techniki nad ludzką wrażliwością i umiejętnością spostrzegania niezauważalnych drobiazgów.


3 października 2019

Powrót

 

 

AKTUALNOŚCI | O KANIE | NASZE PROPOZYCJE | PARTNERZY | KONTAKT
Start E-mail